Reklama
Wyświetlenia 4348
14 czerwca 2021

Dostępna jest już klasyfikacja najlepszych marek materiałów budowlanych

Klasyfikacja najlepszych marek materiałów budowlanych już dostępna
fot. ASM | Klasyfikacja najlepszych marek materiałów budowlanych już dostępna

10 czerwca ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku I Champion Roku 2021.

     

Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów budowlanych produkowanych w Polsce oraz działających na terenie kraju Generalnych Wykonawców. Od 2004 ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadza wśród kilku tysięcy firm wykonawczych ogólnopolskie badania, na podstawie których formułuje ranking dla kilkudziesięciu kategorii. Cyklicznie jest wzbogacany o kolejne nowe kategorie.

asm 6 21 1

W edycji 2021 pojawiły się nagrody indywidualne dla osób, które szczycą się osiągnięciami w zakresie marketingu oraz strategii produktowej. W kontekście branży stolarki budowlanej, tytuł PROMOTOR XXI WIEKU 2021 został przyznany Marcinowi Strzelcowi z firmy Wiśniowski.

Na czym polega specyfika rankingu? O wypowiedź poproszono Małgorzatę Walczak-Gomułę, Prezesa Zarządu ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

M.W-G.: Ranking Budowlana Marka Roku jest jedynym w Polsce projektem badawczym o niezależnym charakterze i szerokim zasięgu. Jest klasyfikacją wolną od subiektywnych ocen jurorskich. Opiera się na spontanicznych wskazaniach wykonawców, którym nie podpowiadamy listy marek do wyboru. Dzięki temu wyniki są w pełni miarodajne i obiektywne. To wyróżnia Ranking Budowlana Marka Roku spośród wszystkich konkursów w branży. 

W pierwszym kwartale roku przeprowadzamy ogólnopolskie badanie ankietowe wśród sprofilowanych grup wykonawców, aby poznać ich opinie na temat materiałów budowlanych, których używają w codziennej pracy. Tytuły i wyróżnienia Budowlanej Marki  Roku są przyznawane wg kryteriów częstotliwości stosowania marki, najwyższej dostępnej na rynku jakości i najlepszej relacji ceny do jakości. Dla każdej kategorii  produktowej niezależne badania realizowane są na reprezentatywnej próbie. 

Wspomnianym wyżej trzem kryteriom przypisuje się odpowiednie wagi, które zsumowane składają się na ostateczne wyniki rankingu. Na podstawie badań przygotowujemy raporty rynkowe – opracowania dla każdej kategorii produktowej. Tytuły Championa Roku marki uzyskują dzięki wieloletniemu uznaniu użytkowników. To są „ich” marki, które polecają i do których często są przywiązani, bo zapewniają one określone, pozytywne doświadczenia.

COVID-19 nie przeszkodził w realizacji badania. Odbyło się ono wg założonego harmonogramu, a w związku z rosnącymi potrzebami rynku dodaliśmy kolejną kategorię: „Generalny Wykonawca przyjazny firmom budowlanym”. Żadne ograniczenia wprowadzone przez Rząd w zakresie norm pracy nie wpłynęły też na dyspozycyjność naszego zespołu analitycznego, który w przewidzianym terminie dostarczył firmom biorącym udział w rankingu raporty rynkowe pokazujące klasyfikację w poszczególnych segmentach rynku. Natomiast termin oficjalnego ogłoszenia wyników przesunęliśmy na październik, zmieniliśmy również formę komunikacji o klasyfikacji. W trosce o bezpieczeństwo naszych Laureatów zdecydowaliśmy o odwołaniu gali, która miała się odbyć 1 października. W związku z tym zmodyfikowaliśmy sposób realizacji pakietu świadczeń promocyjnych dla laureatów, aby sesje zdjęciowe i nagrania odbyły się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ogłoszenie wyników odbyło się online (link do transmisji). 

Jaka jest rola Rankingu na polskim rynku budowlanym? Opowiada Agnieszka Wójcik-Zachorska, Kierownik Projektu Budowlana Marka Roku 2021

A.W-Z.: Budowlana Marka Roku to platforma komunikacji między uczestnikami rynku budowlanego. Dla producentów i dystrybutorów stanowi nieocenione źródło zweryfikowanej informacji marketingowej, a dla inwestorów poszukujących najlepszych produktów jest nieocenioną pomocą w ich wyborze. Dla wykonawców ranking jest barometrem trendów w środowisku fachowców i komunikatem, z jaką marką współpracuje najwięcej z nich. Producentom oferuje trzy główne korzyści: wiedzę o pozycji własnej i konkurencji, promocję wśród klientów oraz prestiż. 

Na podstawie raportu Budowlana Marka Roku przygotowanego osobno dla każdej kategorii, producent/generalny wykonawca może ocenić, czy jego działania, które podejmuje z firmami wykonawczymi, przynoszą skutek nie tylko w aspekcie sprzedażowym, ale także – a może przede wszystkim – wizerunkowym. Raport jest dostępny jedynie dla uczestników rankingu, dzięki czemu firma zyskuje przewagę konkurencyjną w budowaniu strategii działania. Marka uczestniczy w szerokiej gamie działań promocyjnych zarówno w mediach, jak i wśród wykonawców, którzy otrzymują informację zwrotną na temat preferencji całego środowiska w danym roku.

Zapraszamy do śledzenia preferencji wykonawców i poznania wiarygodnych, cenionych produktów. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl

WYNIKI RANKINGU BUDOWLANA MARKA ROKU 2020W KATEGORIACH MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH(w zawężeniu do branży stolarki otworowej)

asm 6 21 1

» ZŁOTY CHAMPION ROKU 2021

→ KLEJE MONTAŻOWE W KARTUSZACH: SOUDAL

→ MASY USZCZELNIAJĄCE/SILIKONY: SOUDAL

→ OKNA DACHOWE: FAKRO

→ PIANY MONTAŻOWE: SOUDAL

→ PROFILE OKIENNE ALUMINIOWE: ALUPROF

→ SYSTEMY ROLETOWE: ALUPROF

→ ZAMOCOWANIA BUDOWLANEKLIMAS WKRĘT-MET

» SREBRNY CHAMPION ROKU 2021

→ OKNA ELEWACYJNE: OKNOPLAST

→ ROLETY I ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE: ANWIS

» ZŁOTA BUDOWLANA MARKA ROKU 2021

 

→ BRAMY GARAŻOWE: WIŚNIOWSKI

→ BRAMY WJAZDOWE: WIŚNIOWSKI

→ DRZWI ZEWNĘTRZNE: KMT

→ KLEJE MONTAŻOWE W KARTUSZACH: SOUDAL

→ MASY USZCZELNIAJĄCE/SILIKONY: MAPEI

→ OGRODZENIA POSESYJNE METALOWE: WIŚNIOWSKI

→ OKNA DACHOWE: FAKRO

→ OKNA ELEWACYJNE: DRUTEX

→ PIANY MONTAŻOWE: SOUDAL

→ PROFILE OKIENNE ALUMINIOWE: ALUPROF

→ SYSTEMY ROLETOWE: ALUPROF

→ ZAMOCOWANIA BUDOWLANE: KLIMAS WKRĘT-MET

» SREBRNA BUDOWLANA MARKA ROKU 2021

 GENERALNY WYKONAWCA PRZYJAZNY FIRMOM BUDOWLANYM: BUDIMEX

 MASY USZCZELNIAJĄCE – SILIKONY: SOUDAL

 OKNA ELEWACYJNE: OKNOPLAST

 PROFILE OKIENNE PVC: ALUPLAST

 ROLETY I ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE: ANWIS

» SREBRNA BUDOWLANA MARKA ROKU 2021 W KATEGORII OPEN: MAPEI

» BRĄZOWA BUDOWLANA MARKA ROKU 2021

 OGRODZENIA POSESYJNE METALOWE: POLBRAM

 OKNA DACHOWE: ROTO OKNA DACHOWE

 PROFILE OKIENNE PVC: SCHÜCO

» WYRÓŻNIENIA W RANKINGU BUDOWLANA MARKA ROKU 2021

 DRZWI WEWNĘTRZNE: INVADO

 GENERALNY WYKONAWCA PRZYJAZNY FIRMOM BUDOWLANYM: PORR

 LAKIERY I IMPREGNATY DO DREWNA: HARTZLACK; TIKKURILA

 MARKA PRZYJAZNA FACHOWCOM: FAKRO

 NAPĘDY DO BRAM: DTM SYSTEM

 OGRODZENIA POSESYJNE METALOWE: POLBRAM

 OKNA ELEWACYJNE: FAKRO; MS WIĘCEJ NIŻ OKNA

 ZAMOCOWANIA BUDOWLANE: MARCOPOL

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z.o.o.
99-301 Kutno
Ul. Grunwaldzka 5
tel.: +48 /24/ 355 77 00
fax.: +48 /24/ 355 77 03
Magdalena Parzonka