Reklama
Wyświetlenia 3862
6 maja 2021

ACRYLCOLOR – unikalna technologia barwienia profili od GEALAN jeszcze bardziej dostępna

Drzwi podnośno-przesuwne HST w systemie S 9000 w technologii acrylcolor
fot. GEALAN | Drzwi podnośno-przesuwne HST w systemie S 9000 w technologii acrylcolor

Już od ponad 40 lat GEALAN konsekwentnie stawia na technologię acrylcolor, z powodzeniem realizując sprzedaż na europejskim rynku stolarki okiennej. 

Tylko od 2000 r. do sprzedaży trafiło ponad 80 milionów metrów profili okiennych w acrylcolorze, z czego 49 milionów w Niemczech. Świadczy to o tym, jak dobrze technologia acrylcolor przyjmowana jest wśród producentów okien, profesjonalnych sprzedawców, architektów i inwestorów. W 2021 r. technologia acrylcolor nie jest już taka sama – dzięki nieustannemu rozwojowi procesów i materiałów, a także poszerzaniu różnorodnej oferty systemów i kolorów, technologia acrylcolor jest dziś bardziej dostępna aniżeli kiedykolwiek w przeszłości. 

Różnorodność zastosowań

GEALAN oferuje profile w technologii acrylcolor w większości swoich systemów. Historyczne, stare budynki czy nowoczesna architektura kubiczna, okna, drzwi wejściowe, drzwi balkonowe czy rozwiązania przesuwne, a nawet systemy stworzone specjalnie pod kątem wymagań takich krajów jak Holandia, Francja, Włochy i Hiszpania są dziś standardowo wykańczane w technologii acrylcolor. Produkcja profili acrylcolor jest stale rozszerzana i udoskonalana, dzięki czemu dziś GEALAN może oferować rozwiązania dostosowane do różnorodnych wymagań.

Przewaga technologiczna

GEALAN posiada własny zakład produkujący narzędzia i zatrudniający 75 pracowników, który w 2017 r. otrzymał nagrodę w konkursie Excellence in Production organizowanym przez RWTH Aachen i Fraunhofer-Institut für Produktionstechnologie IPT. To tutaj w ciągu minionych 40 lat konsekwentnie i z zaangażowaniem prowadzono prace nad technologią koekstruzji, wykorzystywaną do produkcji profili acrylcolor. Oprócz oferty, obejmującej standardowy asortyment ponad 150 narzędzi opracowanych specjalnie z myślą o technologii acrylcolor, umożliwia wykonanie różnego rodzaju skomplikowanych geometrii: od filigranowych profili dekoracyjnych po monobloki przeznaczone na rynek francuski, zapewniając idealnie równomierne pokrycie powłoką acrylcolor. Istnieje również możliwość opracowania odpowiedniego narzędzia na indywidualne życzenie klienta. Dzięki temu technologia acrylcolor od GEALAN ma zastosowanie także w przypadku nietypowych rozwiązań.

Dopracowane połączenie materiałów

GEALAN prowadzi własne badania w zakresie składu wykorzystywanych materiałów, nieustannie udoskonalając je na potrzeby technologii acrylcolor. Usprawniono przepływy materiałów, ulepszono ich właściwości – dzięki temu zoptymalizowane zostały pod względem właściwości termicznych partie kolorystyczne, a także szeroka paleta dostępnych kolorów. GEALAN produkuje nawet niezwykle wymagające odcienie typu metallic – to absolutnie unikalny produkt w porfolio GEALAN.

Niedościgniony wybór kolorów

Paleta kolorów dostępnych w technologii acrylcolor jest nieustannie dostosowywana do aktualnych trendów na rynku, optymalizowana i rozszerzana. Wśród standardowych kolorów znajduje się aż dziewięć odcieni, od głębokiej czerni po brąz sepia. Także jedyne w swoim rodzaju, wspomniane już odcienie typu metallic (DB703, srebro) wchodzą w skład standardowej oferty. W przypadku większych obiektów technologia acrylcolor umożliwia zastosowanie ponad 50 kolejnych wyjątkowych odcieni od srebrnego aluminiowego po purpurowy czerwony.

Jakość potwierdzona certyfikatami

Już od kilkudziesięciu lat technologia acrylcolor może pochwalić się różnego rodzaju certyfikatami jakości, np. certyfikatem RAL wydawanym w Niemczech. Oznacza to, że regularnie prowadzony jest – oprócz surowych wewnętrznych kontroli jakości – także niezwykle wymagający nadzór zewnętrzny, obejmujący wszystkie procesy począwszy od trwałości materiałów aż po produkcję. Od wielu lat jest to potwierdzenie najwyższej jakości technologii uszlachetniania powierzchni acrylcolor, jej niezawodności, trwałości kolorów i gwarancji zadowolenia.

Dzięki wieloletnim, konsekwentnym nakładom na badania i rozwój i pozyskanemu w ten sposób doświadczeniu, technologia acrylcolor osiągnęła poziom doskonałości, jaki trudno znaleźć wśród alternatywnych rozwiązań na rynku. Niedościgniona technologia, materiały i kolory, ogromna wszechstronność zastosowań – to właśnie wyróżnia jedyną w swoim rodzaju, innowacyjną technologię acrylcolor w 2021 r.

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.
95-030, Rzgów
ul. Rudzka 31
tel.: 042 2252130
fax.: 042 2252135
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Paweł Sommer
+48 509 230 592
Polski
Reklama