Reklama
Wyświetlenia 4139
1 kwietnia 2021

Wspieramy lokalnie – AIKIDO Wałbrzych

Wymiana drzwi do klubu
fot. Oknonet | Wymiana drzwi do klubu

KMT STAL, WW OKNA oraz OKNONET wspólnie wsparli Wałbrzyski Klub AIKIDO. Władze klubu poprosiły nas o wsparcie przy wymianie 40-letnich drzwi, które nie tylko nie chroniły przed chłodem, ale również nie pozwalały młodszym adeptom na ich swobodne otwieranie i zamykanie. Teraz nawet najmłodsi, 4-letni uczestnicy treningów poradzą sobie z płynnie działającym, nowoczesnym mechanizmem zastosowanym przez firmę KMT.

Wsparcie lokalnych inicjatyw jest dla nas bardzo ważne. W ostatnich latach wspieraliśmy wałbrzyskie Hospicjum, jedną ze szkół podstawowych oraz nieco bardziej odległą Ochotniczą Straż Pożarną we wsi Pielgrzymka na Dolnym Śląsku. Przeznaczenie części czasu oraz środków na pomoc lokalnym instytucjom przyczynia się do poprawy ogólnej sytuacji nas wszystkich. Cieszę się, że takie działania społecznie odpowiedzialne są coraz popularniejsze oraz że i my możemy się w nie angażować – mówi Andrzej Parzonka, właściciel portali oknonet.pl oraz ecieplo.pl. – Chciałbym też podziękować Pani Darii Majewskiej z KMT STAL oraz Pani Paulinie Mandziara z WWOKNA za dostarczenie i montaż drzwi.

Kilka słów o AIKIDO

Aikido składa się z szerokiego zakresu technik, opierających się na zasadzie ruchu i energii, by zmienić kierunek lub zneutralizować atak oraz kontrolować atakującego. Wiele technik opiera się na ruchu kołowym lub po łuku. Istnieje opinia, że aikido jest szczególnie dobrze dostosowane do sytuacji z wieloma atakującymi. Na najwyższym poziomie aikido może być zastosowane do obrony bez powodowania poważnych obrażeń u atakującego lub broniącego się. 

210331 drzwi aikido5 1

Zgrupowanie AIKIDO

Jeżeli techniki są wykonywane poprawnie, wzrost ani siła nie mają wpływu na ich efektywność. Wałbrzyski Klub Aikido jest jednym z najstarszych w Polsce. Jego tradycje sięgają roku 1976, kiedy to otworzono pierwszą sekcję aikido w Wałbrzychu. Oddział wyszkolił już wielu uczniów, mogących pochwalić się aktualnie stopniami mistrzowskimi – w tym nadawanymi przez główną siedzibę w Tokio w Japonii stopniami 5 i 6 DAN.

Redaktor:

Oknonet
58-306, Wałbrzych
Ogrodowa 3A
tel.: +48 509 230 592