Reklama
Wyświetlenia 5049
10 grudnia 2020

Grupa OKNOPLAST wchodzi na rynek Hiszpanii i przejmuje największego producenta PVC

Grupa OKNOPLAST wchodzi na rynek Hiszpanii i przejmuje największego producenta PVC

Mamy dla Państwa informacje na żywo z konferencji OKNOPLAST. Grupa OKNOPLAST obrała sobie za cel wejście i rozwój na rynku hiszpańskim. Jest to jednak wejście trochę inne niż producent zwykł nas przyzwyczaić – tym razem postawiono na przejęcie największego producenta okien PVC w tym kraju. 

Firma AMPUERO (marka: HERMET 10) to lider produkcji okien PVC w Hiszpanii z siedzibą około 80 km od Bilbao na północy Hiszpanii. Fabryka posiada 20 000 mkw powierzchni produkcyjnej oraz sieć dystrybucji w całej Hiszpanii. W 2019 roku osiągnęła 160 mln zł przychodu, produkując około 200 tyś okien rocznie. Więcej szczegółów już wkrótce. 

Aktualizacja: komentarz GRUPY OKNOPLAST

Mikołaj Placek, Prezes Grupy OKNOPLAST: Grupa OKNOPLAST zawsze była postrzegana w branży, w Europie jako lider innowacji. Dotyczyły one produktów, rozwiązań biznesowych czy marketingu. Jako pierwsi w Europie wprowadziliśmy kilkadziesiąt innowacji produktowych ustalając standardy tej branży. Jako pierwsi podjęliśmy się też śmiałych kroków sponsoringu takich klubów jak Inter Mediolan, Borussia Dortmund czy Olympique Lyon. Dzisiaj też jako prekursor i pierwsza polska firma z branży okien PVC dokonaliśmy czegoś, czego nikt z rodzimych przedsiębiorstw jeszcze nie zrobił. Wchodzimy na rynek hiszpański, jednak inaczej niż do tej pory to robiliśmy. Rozpoczynamy strategiczną współpracę z firmą Ampuero, będącą największym producentem okien PVC w Hiszpanii – mówi 

Ampuero to hiszpańska firma rodzinna z 45-cio letnim doświadczeniem i obrotami na poziomie 155-160 mln zł. Mogą pochwalić się własną siecią sprzedaży oraz udziałami w rynku na poziomie 10%. Ampeuro ma ogromne ambicje. Pomimo posiadania statusu lidera branży stolarki otworowej PVC w Hiszpanii wciąż widzi bardzo duży potencjał rozwoju. Firma ma plan zdobycia jeszcze większej części rynku, w czym pomóc ma Grupa OKNOPLAST. 

Wzajemne poznawanie się, badanie swoich potencjałów oraz negocjacje współpracy trwały rok. Wchodząc na nowe rynki kluczowe jest ich zrozumienie, poznanie specyfiki, wymagań oraz oczekiwań klientów. Dzięki naszemu partnerstwu znacznie skróciliśmy sobie ten proces. Współpraca ta da obu stronom bardzo wiele. Ampeuro wnosi ogromne doświadczenie w zakresie współpracy z dużymi dystrybutorami, jak również digitalizacji produkcji. Javier, Prezes Ampero to osoba o świetnym zrozumieniu biznesu tożsamym z naszym. Wiem, że idziemy w jednym kierunku, a plany mamy naprawdę ambitne.

Komentarz Ampuero

Javier Garzón, Prezes Ampuero: Dla nas to wielka szansa rozwoju. Zdobyliśmy partnera, który ma ogromne doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu swoją siecią sprzedaży. 3000 dystrybutorów w całej Europie to imponująca liczba. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie odpowiednie narzędzia, struktura, zrozumienie rynku lokalnego, ale i budowanie marki wśród klientów i konsumentów. Dzięki temu dziś OKNOPLAST jest najbardziej rozpoznawalną marką m.in. we Włoszech czy Polsce. Do tego samego będziemy dążyć na rynku hiszpańskim.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
OKNOPLAST Sp. z o.o.
32-003, Podłęże
Ochmanów 117
tel.: 12 279 71 71
fax.: 12 279 71 72
Reklama