Reklama
Wyświetlenia 4422
23 września 2020

Guardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład jest odpowiedzią na rosnący popyt na szkło architektoniczne w Europie Wschodniej
fot. ©Guardian Glass, LLC | Nowy, zaawansowany technologicznie zakład jest odpowiedzią na rosnący popyt na szkło architektoniczne w Europie Wschodniej

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład, jest odpowiedzią na rosnący popyt na szkło architektoniczne w Europie Wschodniej.

22 września 2020 roku – pierwsza wstęga szkła, która opuściła piec hutniczy, zainaugurowała rozpoczęcie produkcji w nowym, drugim zakładzie produkcyjnym Guardian Glass w Częstochowie. Kolejna fabryka w Polsce jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne, przetworzone szkło architektoniczne w Polsce oraz Europie Wschodniej.

Produkcja pierwszej wstęgi szkła wieńczy proces budowy zakładu, który rozpoczął się wmurowaniem kamienia węgielnego w 2018 roku, a 6 lipca zaowocował uruchomieniem nowego, zaawansowanego technologicznie coatera (przeczytaj).

Nowa linia do produkcji szkła float jest największą w zakładach należących do Guardian – mówi Guus Boekhoudt, Guardian Glass Executive Vice President. – Wdrożyliśmy projekt nowego, innowacyjnego pieca, z wysokowydajnymi systemami spalania, aby dostarczyć produkty, które spełniają surowe wymagania jakościowe naszych klientów, przy jednoczesnym ograniczeniu energii i emisji powstałych w trakcie produkcji.

Zakład, wyposażony w dwie linie produkujące szkło float, dwa coatery oraz linę do produkcji szkła laminowanego, wytwarza szkło float Guardian ExtraClear®, szkło niskoemisyjne Guardian ClimaGuard®, powlekane szkło przeciwsłoneczne Guardian SunGuard® oraz szkło laminowane do zastosowań komercyjnych i mieszkalnych.

Zachęcając dostawców do dostarczania zarówno sprawdzonych, jak i innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających wymaganiom produkcyjnym i jakościowym, Guardian Glass przyjął progresywne podejście do projektu nowej linii float. Inwestycja jest potwierdzeniem długoterminowego zobowiązania wobec klientów w zakresie bycia preferowanym dostawcą rozwiązań szklanych.

Fabryka w Częstochowie jest największą realizowaną od podstaw inwestycją kapitałową w historii Guardian – podkreśla Boekhoudt. – Obiekt ten jest najbardziej wydajnym i efektywnym, pod względem operacyjnym, zakładem firmy. Wyposażony jest w nasz największy piec i największy coater. Wydajność produkcyjna nowej linii szkła float wynosi 1000 ton dziennie. Nowy coater jest najbardziej zaawansowanym coaterem w firmie Guardian, a naszym zdaniem również w całej branży.

Jesteśmy wdzięczni za ogromne wsparcie, którego udzieliły nam władze krajowe oraz regionalne – mówi Grzegorz Kuznik, Guardian Glass Częstochowa Plan Manager. – Z ekscytacją spoglądamy w przyszłość i kontynuujemy działania na korzyść naszej częstochowskiej społeczności.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
42-200, Częstochowa
ul. W. Korfantego 31/35
tel.: 034 323 92 00
fax.: 034 323 92 06
Reklama