Reklama
Wyświetlenia 3457
3 lutego 2020

FKS inwestuje w przyszłość

Spółka FKS Okucia Okienne i Drzwiowe zaczyna 22 rok działalności otwarciem nowej hali montażu.
fot. FKS | Spółka FKS Okucia Okienne i Drzwiowe zaczyna 22 rok działalności otwarciem nowej hali montażu.

Spółka FKS Okucia Okienne i Drzwiowe zaczyna 22 rok działalności otwarciem nowej hali montażu. Zwiększenie powierzchni zakładu o 30 proc. pozwoli z jednej strony na zwiększenie możliwości produkcyjnej, z drugiej na optymalizację wszystkich procesów w zakresie logistyki i przepływu półproduktów.

Dziś FKS to jeden z największych producentów klamek okiennych i drzwiowych w Europie. Dzienna produkcja to około 25 tys. sztuk różnego rodzaju okuć. Mając bardzo szeroką paletę produktów (kilkaset rodzajów modeli w wersjach malowanych proszkowo, lakierowanych i anodowanych), FKS pokrywa prawie w stu procentach zapotrzebowanie asortymentowe producentów drzwi i okien na całym świecie.

Możliwości, jakie daje posiadanie własnego biura konstrukcyjnego, narzędziowni czy zaawansowanej technicznie odlewni, pozwalają w ciągu zaledwie kilku miesięcy stworzyć cały program dla nowego rodzaju chwytów okiennych i drzwiowych. W dobie konieczności wyróżnienia się producentów stolarki wśród konkurencji, indywidualne projekty okuć w coraz większym stopniu pozwalają klientom wprowadzać nowe linie stylistyczne okien i drzwi, a co za tym idzie – zwiększać zyski.

Ponad 60 proc. produkcji trafia na eksport. Głównym kierunkiem eksportowym są Niemcy. Ten rynek absorbuje 25 proc. całej produkcji FKS. Spełnianie jego wymagań jest istotnym elementem wpływającym na permanentne ulepszanie produkowanych wyrobów. Przekłada się to naturalnie w bardzo dużym stopniu na polskie firmy, korzystające z klamek FKS – w szczególności produkujące okna i drzwi na eksport.

Pozostała część eksportu rozkłada się na około 30 krajów Europy, Azji i Ameryki Południowej. Jako że klientami są najwięksi uczestnicy rynku stolarki w Europie, wymagania co do jakości produktu są ogromne. Certyfikacja klamek odbywa się zarówno w Instytucie Techniki Budowlanej, jak i w niemieckich instytucja certyfikujących: PIV, IFT i MPA.

Jeszcze wyższe wymagania – szczególnie w zakresie odporności na włamanie – stawia rynek holenderski. Tu wymogiem sprzedaży jest certyfikacja w Instytucie SKG. Na rynku krajowym partnerzy biznesowi to najwięksi i najbardziej prestiżowi producenci okien i drzwi w Polsce. FKS jest jedną z niewielu firm w Europie, zdolną dotrzymywać, oprócz standardów jakości, oczekiwane przez klientów krótkie terminy dostaw oraz wykonywać bardzo duże zlecenia.

Wymagana jakość klamek, stabilność dostaw, perfekcyjna komunikacja oraz gotowość pomocy, jaką znajduje tu klient, jest od początku działalności synonimem solidności przedsiębiorstwa. Na ten obraz pracuje około 300-osobowa załoga. Stabilność zespołu sprawia, że 20-letnie doświadczenia przekładane są na coraz lepsze i bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne produktów.

Od początku istnienia firmy celem jest stały rozwój produktu, rozszerzanie asortymentu, ekspansja na rynki całego świata. Dynamikę rozwoju doceniła kapituła miesięcznika FORBES, honorując spółkę wyróżnieniem Diamenty Forbesa 2019. W nowo powstałej hali wkrótce zainstalowane zostanie źródło energii odnawialnej w postaci 200-kilowatowej instalacji fotowoltaicznej. W ten sposób FKS Okucia Okienne i Drzwiowe Sp. z o.o. wspiera ideę dbałości o środowisko naturalne, dokładając do swoich celów nowy element strategiczny, jakim jest ekologia.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
FKS Sp. z o.o.
64-030, Bronikowo, Śmigiel
Morownicka 1 c
tel.: 065 5188024
fax.: 065 5188030
Reklama