Reklama
Wyświetlenia 740
1 lipca 2019

Wielkoformatowe okna do nowoczesnych domów

Wielkoformatowe okna do nowoczesnych domów
fot. INTERNORM | Wielkoformatowe okna do nowoczesnych domów

Nowoczesny dom to przestrzeń. Na myśli i relaks, na odpoczynek po pracy, zabawę z dziećmi albo wspólny czas spędzony we dwoje. To jasne i otwarte wnętrza, które inspirują widokiem na żywą naturę. Dlatego współczesna architektura to oszczędność dekoracji, wysoka funkcjonalność, duże powierzchnie użytkowe, jasne wykończenie i szerokie panoramiczne okna od podłogi aż po sufit.

Zdrowe, naturalne światło

Dlaczego słońce wpływa na nasze samopoczucie? Zegar biologiczny reguluje poziom naszego pobudzenia i reaguje na zmiany oświetlenia. Jasne światło nas rozbudza, a ciemne pomieszczenia sprzyjają zasypianiu. Ponadto naturalne światło słoneczne dostarcza witaminy D. Słońce jest podstawą naszego zdrowia i dobrego nastroju. Dzięki wielkim przeszkleniom w domu czujemy się lepiej i mamy więcej energii. 

Okna od podłogi do sufitu – Internorm HX 300 Panorama

Okna wielkopowierzchniowe HX 300 Panorama to bezramowe okna zaprojektowane do nowoczesnego budownictwa mieszkalnego. Dzięki całkowitemu zatynkowaniu ościeżnicy, widoczna jest tylko szyba, która zaczyna się już na wysokości podłogi. Jej maksymalna wysokość to aż 2,8 metra, co pozwala na stworzenie pięknej, inspirującej panoramy sięgającej aż po sufit. 

Dzięki odpowiedniej technologii, jej szerokość może sięgać nawet 4 metrów. Wielkoformatowe okna HX 300 Panorama charakteryzują się trzyszybowym przeszkleniem o wysokiej izolacyjności (przenikalność cieplna HX 300 to tylko 0,74 W/m²K).

Okna narożne od Internorm

W nowoczesnym budownictwie mieszkalnym możemy zastosować rozwiązania, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu wydawały się niemożliwe do zrealizowania. Jednym z nich są przeszklenia narożne, czyli ciągłe łączenia szkła pod kątem prostym. Taką możliwość przewidział producent modelu HX 300. Bezpośrednie sklejenie pakietów szybowych bez słupka oddzielającego jest rozwiązaniem niezwykle estetycznym.

Drzwi przesuwne o niskim progu

Wygodne wyjście na taras lub balkon to podstawa w nowoczesnym domu. Współcześnie rezygnuje się już z tradycyjnych okien rozwierno-uchylnych w tym celu. Drzwi podnoszono-przesuwne stają się nowym standardem. Powodem jest zarówno ich bezkompromisowa estetyka, jak i funkcjonalność. Przy otwieraniu nie zajmują miejsca w pomieszczeniu i pozwalają na otwarcie znacznie szerszego przejścia. W Internorm maksymalna szerokość przesuwanego skrzydła to aż 2,89 metra.

Producent okien z Austrii proponuje nam jeden z dwóch modeli okien przesuwnych. W zależności od tego, jaką stolarkę planujemy zamontować w domu, możemy wybrać drewniano-aluminiowe HS 330 lub PCV-aluminiowe KS 430. Oba systemy osiągają pasywną przenikalność cieplną na poziomie 0,73 W/(m²K) i 0,64 W/(m²K), doskonałe wyciszenie i antywłamaniowość klasy RC2 – mówi Piotr Moskal, Doradca Klienta w firmie Internorm. 

» Krótki film o wielkoformatowych drzwiach przesuwnych

IFTM Group Sp. z o.o.
02-583, Warszawa
Wołoska 9A
tel.: 801889987
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Paweł Sommer
+48 509 230 592
Polski