Reklama
Wyświetlenia 782
11 czerwca 2019

Oklejarka OV401 – maszyna do zabezpieczania profili folią ochronną

Oklejarka OV401 – maszyna do zabezpieczania profili folią ochronną
fot. Varial | Oklejarka OV401 – maszyna do zabezpieczania profili folią ochronną

Krzysztof Proch ma wieloletnie doświadczenie w branży stolarki budowlanej. Firmę Varial założył ponad 16 lat temu jako działalność doradczą, która zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i uruchamianiem produkcji systemów aluminiowych i aluminiowo-drewnianych. Dla jednego ze swoich klientów zaprojektował i wykonał urządzenie do zabezpieczania profili folią ochronną. Pomysł okazał się na tyle udany, że Pan Krzysztof postanowił rozpocząć produkcję takich maszyn.

Zdobyte doświadczenie pozwala mi na robienie tego, co lubię i w czym czuję się bardzo mocny, czyli projektowanie systemów (aluminiowych oraz aluminiowo-drewnianych), profili, akcesoriów oraz wdrażanie ich do produkcji. Zajmuję się kompleksową obsługą projektu od pomysłu do jego realizacji. Obecnie współpracuję w tym zakresie z systemodawcami. 

W trakcie intensywnego rozwoju jedna z firm, z którą kooperowałem, potrzebowała urządzenia do zabezpieczania profili po procesie lakierowania. Urządzenia dostępne na rynku albo nie spełniały oczekiwań klienta, albo były po prostu za drogie. Tak narodził się pomysł zaprojektowania i wykonania urządzenia prostego, taniego, a zarazem uniwersalnego – opowiada o genezie pomysłu Pan Krzysztof Proch.

Maszyna nadaje się idealnie do produkcji małych partii profili ze względu na szybkie przezbrajanie, które wynosi zaledwie kilka minut. Można na niej oklejać nieregularne kształty, w tym rury (możliwość oklejania profili z 4 stron jednocześnie). Profil jest przesuwany automatycznie za pomocą przycisku nożnego przez napędzane rolki, a rolki dociskowe zapewniają przyleganie warstwy ochronnej do profilu. Do ich produkcji Pan Krzysztof Proch używa podzespołów polskich producentów, a oferta skierowana jest do systemodawców, lakierni, anodowni – wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność pokrycia profili folią ochronną. Maszynę można używać również do naklejania taśmy w przypadku konieczności klejenia profili do paneli aluminiowych. Na życzenie klienta maszyna może być wyposażona w transportery na wejściu i wyjściu. 

Staram się dobierać komponenty wysokiej jakości. Jako że jest to moje autorskie rozwiązanie, to jestem w stanie dostosować urządzenie do specyficznych wymagań klienta. Obecnie dla przykładu ofertuję maszynę, która będzie zabezpieczyć profile o bardzo nieregularnych kształtach – tłumaczy Pan Krzysztof Proch. 

Oklejarka to tylko początek. W niedługim czasie mam w planach wyjść z ciekawą ofertą do producentów stolarki drewniano-aluminiowej, ale o tym za chwilę...

» Więcej szczegółów o oklejarce OV401

Varial
29-100, Włoszczowa
ul. Jędrzejowska 20
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Paweł Sommer
+48 509 230 592
Polski
Reklama