Reklama
Wyświetlenia 6005
7 listopada 2012

AFG kupuje Dobroplast!

Fabryka Dobroplast – Stary Laskowiec k. Zambrowa
fot. Dobroplast | Fabryka Dobroplast – Stary Laskowiec k. Zambrowa

Dobroplast, wiodący polski producent okien, wchodzi do holdingu AFG, czołowej szwajcarskiej grupy z branży materiałów dla sektora budowlanego. AFG awansuje przez to na trzecie miejsce wśród europejskich producentów okien. Dobroplast zyskuje inwestora strategicznego i otrzymuje dostęp do zaawansowanych technologii i międzynarodowej sieci dystrybucji.----------------------------------------------------------------------------------------Zobacz co prezes AFG, Daniel Frutig, mówi o przejęciu Dobroplastu (przejdź do publikacji).----------------------------------------------------------------------------------------

AFG Arbonia-Forster-Holding AG, czołowa szwajcarska grupa z branży materiałów dla sektora budowlanego, podpisała wczoraj warunkową umowę kupna wiodącego polskiego producenta okien Dobroplast. Warto przypomnieć, że firma z siedzibą w Zambrowie w województwie podlaskim osiągała w poprzednich latach przychody ze sprzedaży na poziomie 300 mln złotych. Transakcja musi jeszcze uzyskać akceptację UOKiK. Strony nie ujawniają kwoty zawartej transakcji. Finalizacja transakcji planowana jest na styczeń 2013 roku.

Transakcja zakupu polskiego producenta okien Dobroplast stanowi dla AFG kolejny ważny krok  w rozwoju międzynarodowej działalności firmy. – Dobroplast działa aktywnie na jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków wschodnioeuropejskich i reprezentuje duży potencjał dla szybkiego rozwoju eksportu w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Daniel Frutig, prezes AFG.

Dołączenie Dobroplastu do grupy AFG pozwoli nam objąć pozycję numer 3 na rynku europejskim w jednej z naszych kluczowych specjalizacji – dodał Daniel Frutig. AFG będzie teraz w stanie zaoferować wszechstronny asortyment produktów odpowiadających różnorodnym oczekiwaniom i potrzebom na wszystkich istotnych dla firmy rynkach europejskich. – Nasze lokalizacje produkcyjne w połączeniu z paletą oferowanych marek i siecią dystrybucji pozwolą nam na umocnienie pozycji AFG na najważniejszych rynkach europejskich – powiedział Daniel Frutig. Zakład w Polsce oferuje doskonałe możliwości ekspansji firmy na wschód, zgodnie z przyjętą przez AFG strategią.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przekazać dzieło naszego życia w ręce AFG. Szwajcarska grupa o międzynarodowej renomie i wyróżniających się produktach gwarantuje dalszy rozwój Dobroplastu w przyszłości. Wraz z mężem pozostajemy w firmie i wspólnie z AFG będziemy zajmowali się zarządzaniem działalnością Dobroplastu – powiedziała właścicielka Dobroplast, Renata Kaczyńska.

Dobroplast posiada dwa zakłady produkcyjne,  jeden w Zambrowie, gdzie znajduje się również główna siedziba firmy, oraz drugi zakład uruchomiony w sierpniu 2012 roku w Lublinie. Dobroplast wypracował w 2011 roku łączne przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 300 milionów złotych (około 90 milionów franków szwajcarskich). Firma zatrudnia około 1 200 pracowników. W 2011 roku sprzedaż okien PVC stanowiła około 90% przychodów firmy, a na pozostałą część przychodów składała się sprzedaż drzwi zewnętrznych PVC, okien dachowych PVC, okien aluminiowych oraz profili PVC wytłaczanych przez firmę w jej zakładach. Sieć dystrybucji obejmuje około 2 000 pośredników handlowych działających w Polsce. Firma eksportuje swoje produkty do około 30 krajów, w większości z Unii Europejskiej. Produkcja osiąga 1.3 mln jednostek okiennych w ciągu roku.

AFG jest wiodącą technologicznie firmą prowadzącą działalność w branży materiałów dla sektora budowlanego. Firma odnosi sukcesy na rynkach międzynarodowych dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i usługom. AFG ma siedzibę w Arbon, Kanton Thurgau w Szwajcarii i jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SIX. Firma posiada około 50 spółek produkcyjnych i dystrybucyjnych, prowadzi aktywną działalność w skali międzynarodowej poprzez własne biura oraz partnerstwa biznesowe w ponad 70 krajach świata. AFG składa się z pięciu działów odpowiadających kluczowym obszarom specjalizacji firmy: Okna i Drzwi, Technika Grzewcza i Instalacje Sanitarne, Kuchnie i Technika Chłodnicza, Obróbka Powierzchni oraz Powlekanie. Firma posiada zakłady produkcyjne w Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach, Słowacji, USA oraz Chinach. AFG utrzymuje pozycję lidera na rodzimych rynkach, czyli w Szwajcarii i Niemczech. Celem Grupy jest ekspansja na nowe rynki i związany z tym rozwój działalności na skalę międzynarodową.

DOBROPLAST Fabryka Okien Sp. z o.o.
18-300, Zambrów
Stary Laskowiec 4
tel.: +48 86 276 35 00
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Paweł Sommer
+48 509 230 592
Polski