Reklama
Wyświetlenia 639
23 sierpnia 2012

Współpraca AGC i Interpane

agc flat glass

Firmy AGC Glass Europe oraz Interpane rozpoczynają współpracę w przemyśle szklanym. Współpraca, ogłoszona w grudniu 2011, została pomyślnie zweryfikowana pod kątem przepisów dotyczących fuzji przez Komisję Europejską.

Podstawowe informacje dotyczące współpracy

Firmy AGC Glass Europe i Interpane są producentami szkła płaskiego i prowadzą uzupełniające się działania produkcyjne. Ich położenie geograficzne i specjalizacja produkcyjna wykazują doskonałe połączenie. Dzięki współpracy z Interpane, firma AGC zwiększy swoje znaczenie w branży, głównie na rynku szkła płaskiego w Niemczech, a ponadto oczekuje zwiększenia oferty produktów powlekanych. Z kolei firma Interpane w poszukiwaniu nowych rynków skorzysta z rozszerzonej sieci handlowej i pozycji firmy AGC w branży na terenie Europy.

Informacje dotyczące firmy AGC Glass Europe

Firma AGC Glass Europe z siedzibą w Brukseli zajmuje się produkcją, przetwarzaniem i dystrybucją szkła płaskiego z przeznaczeniem dla przemysłu budowlanego (oszklenie zewnętrzne i dekoracje wewnętrzne), sektora motoryzacyjnego, do produkcji ogniw słonecznych i innych zastosowań specjalistycznych. Posiada własne centrum badawczo-rozwojowe oraz około 100 zakładów na obszarze od Hiszpanii do Rosji. Zatrudnia około 14 000 osób. Stanowi europejski oddział firmy AGC Glass, wiodącego światowego producenta szkła płaskiego.

Informacje dotyczące firmy Interpane

Interpane jest wiodącym rodzinnym producentem i przetwórcą szkła założonym w 1971 roku przez Georga F. Hesselbacha. Firma Interpane, której główna siedziba znajduje się w Lauenförde (Niemcy), sprzedaje swoje produkty szklane na rynku budowlanym i w sektorze ogniw słonecznych. Firma opracowała również własną technologię i urządzenia do powlekania. W jej zakładach na terenie Niemiec, Austrii i Francji zatrudnionych jest około 1200 osób.

AGC Glass Poland Sp. z o.o. Zakład OPATÓW
27-500 , Opatów
Ul. Ćmielowska 16
tel.: 15 8684444
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama