Reklama
Wyświetlenia 4203
17 czerwca 2011

POLBUD STOLARKA rośnie w siłę – modernizacja wydziału PVC i alu.

110607 06
fot. POBUD S.A. |

Firma POLBUD S.A. istnieje na polskim rynku już 60 lat. Świadczy usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w segmencie użyteczności publicznej, mieszkaniowym, sportowym, biurowym oraz służby zdrowia. Spółka dysponuje zapleczem kapitałowym i technicznym, umożliwiającym realizację skomplikowanych obiektów technicznych, biurowych i socjalnych.

Do grupy POLBUD S.A. należy również POLBUD STOLARKA. Zakład produkcyjny istnieje ponad 15 lat. Wieloletnie doświadczenie w branży stolarki poparte jest licznymi realizacjami prestiżowych projektów budowlanych. – W ubiegłym roku zdobyliśmy medal europejski za swoje fasady szklane słupowo-ryglowe z aluminium. Nasz zakład w grupie POLBUD posiada swoje logo. Posiadamy również swoją stronę internetową – mówi Pani Agnieszka Puc, Dyrektor Zakładu Produkcyjnego.Na początku 2010 roku Zarząd z poparciem Rady Nadzorczej podjął decyzję o rozbudowie i modernizacji wydziału PVC i aluminium. W marcu został złożony wniosek, a w czerwcu zaś projekt o dofinansowanie przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 pn. „Wdrożenie  innowacyjnych technologii w produkcji konstrukcji z aluminium i stolarki PCV” został pozytywnie oceniony. Realizację projektu rozpoczęliśmy po podpisaniu umowy we wrześniu ubiegłego roku. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 3 660 000 zł. Dzięki tym środkom dwa wydziały zyskały nowe maszyny dostarczone prze firmy Elumatec i Murat z najnowocześniejszą i opatentowaną technologią. Oprogramowanie do sterowania tymi maszynami dostarczone zostało przez firmę Orgadata. Mały fragment możliwości tego sprzętu mogliśmy obejrzeć podczas prezentacji w poszczególnych halach. Po prezentacji uczestnicy spotkania złożyli pamiątkowe podpisy na szybie pokazowego okna PVC i drzwi aluminiowych. Po remoncie zyskaliśmy dodatkową powierzchnię produkcyjną, która powiększyła się trzykrotnie. Obecnie cały zakład produkcyjny zatrudnia 79 osób w trzech wydziałach – dodaje Pani Agnieszka.

Po prezentacji odbyła się część nieoficjalna w formie majówki. Odważni i ciekawi wrażeń uczestniczyli w zawodach z nagrodami. To ważne wydarzenie w życiu podlaskiego przedsiębiorstwa zostało uwiecznione na zdjęciach, do których odsyłamy.Zarząd POLBUD S.A.:Prezes Zarządu – Robert Andrzej MicałWiceprezes – Grażyna TarasiukWiceprezes – Przemysław MotkowskiDyrektor Zakładu Produkcyjnego – Agnieszka PucKierownik Wydziału PCV – Tomasz TarazewiczKierownik Wydziału ALU – Piotr Puc

ZAKŁAD PRODUKCYJNY POLBUD STOLARKA
17-100, Bielsk Podlaski
ul. Żwirki i Wigury 61
tel.: +48 85 730 59 01
fax.: +48 85 730 59 05