Reklama
Wyświetlenia 1763
8 września 2010

SORBUD – elementy do szklenia okien i drzwi

Sorbud Podkladki

SORBUD z Pabianic to specjalista w produkcji elementów do szklenia okien, drzwi oraz produkcji paneli PVC. O firmie opowiadał mi Sebastian Ornaf, właściciel.

Pomysł na firmę?  W branży przetwórstwa tworzyw działamy już od 1989 roku, a w 2001 roku odczuliśmy potrzebę stworzenia nowej firmy (SORBUD Sebastian Ornaf), która zaspokoi oczekiwania klientów z branży okiennej i nie tylko.

Początki działalności: Początki są zawsze trudne, ale duży zastrzyk wiedzy, przekazanej od mojego ojca, pozwolił nam na prężny start. Już w dwa lata od powstania firmy mieliśmy pełna ofertę asortymentu potrzebnego do produkcji okien.Co miało wpływ na sukces?Duża determinacja i wiara, że to, co robimy, jest słuszne i dobre. Do tego dochodzą: uczciwość i lojalność wobec naszych kontrahentów, wychodzenie naprzeciw nowatorskim pomysłom oraz szybkość działania.

Główne produkty i to, co je wyróżnia: Podkładki do szklenia, łączniki słupka, ślizgacze, osłonki odwadniające, kliny montażowe, wzmocnienia narożnikowe, listwy podparapetowe. Wszystkie w/w produkty robimy sami, nie jesteśmy firmą handlową i to jest najważniejszą cechą, która nas i nasze produkty wyróżnia. Oczywiście wysoka jakość i atrakcyjna cena sprawia, że nasze wyroby są stosowane w większości firm okiennych (szczegóły...) Firma działa na terenie całej Polski, swoje produkty eksportuje również do Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy i Estonii.

Jak oceniacie miniony rok i obecny – kryzys? Początek zeszłego roku oceniamy dość dobrze, na pewno nie było kryzysu, który był zapowiadany. Końcówka roku już była gorsza – złe warunki atmosferyczne dało się odczuć nie tylko na skórze, ale i na sprzedaży. Ogólnie rok 2009 był słabszy od poprzednich lat. Natomiast od początku tego roku odczuliśmy spadek sprzedaży, a czerwiec był miesiącem przełomowym, gdyż od tego czasu notujemy bardzo dobre wyniki.

Plany na przyszłość: Stały rozwój firmy, wprowadzanie nowych produktów, technologii, przyspieszenie etapu produkcji i wymianę parku maszynowego.

Główny celem firmy: Spełnianie oczekiwań naszych klientów – tych obecnych i przyszłych, bycie otwartym na nowe tematy, współprace lojalnościową z uczciwymi firmami, zadowolenie naszych pracowników z wykonywanej pracy i otrzymywanej płacy.

SORBUD
95-200, Pabianice
ul. Kresowa 11/15
tel.: 042 2271871
fax.: 042 2157428