Reklama
Wyświetlenia 2133
17 maja 2007

Aukcja używanych maszyn budowlanych

messe 4

 

Europejska premiera: aukcja używanych maszyn budowlanych na powierzchni 50.000 m2 w ramach baufach 2007 (Lipsk, 24 – 27 października 2007).

Podczas targów baufach 2007 w dniu 27 października odbędzie się po raz pierwszy duża aukcja przemysłowa. Pod młotek pójdą przede wszystkim maszyny budowlane – dla Targów Lipskich będzie to europejska premiera. Organizator aukcji, Ritchie Bros. Auctioneers, największy na świecie organizator nieograniczonych aukcji przemysłowych (aukcji bez ceny wywoławczej, ew. ceny minimalnej), na prawie 6 miesięcy przed rozpoczęciem targów zarezerwował w Lipsku 50 000 m2 otwartej powierzchni. Dzięki naszemu partnerowi, firmie Ritchie Bros., zdobędziemy nowych odwiedzających dla naszych targów baufach, podkreśla dyrektor targów dr Arnd Klein-Zirbes. Również Ritchie Bros - z kanadyjskiego Vancouver cieszy się z przyszłej współpracy: Natychmiast po obejrzeniu otwartych terenów należących do Targów Lipskich podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu naszej aukcji właśnie tutaj, poinformował Hans Biringer, kierownik na region Europy Centralnej w firmie Ritchie Bros. Lepszych warunków dla przeprowadzenia tak dużej aukcji nie mogliśmy sobie wymarzyć, jako że nasi klienci będą tu mieli możliwość przetestowania maszyn, a my w dniu aukcji będziemy mogli zorganizować zaplanowane co do minuty wielkie show. Oferent najwyższej ceny otrzyma swego rodzaju bonus – bez ceny minimalnej i najmniejszych ograniczeń.   

Trzy imprezy targowe, jeden bilet wstępu

Jako najważniejszy w środkowych Niemczech punkt spotkań branżowych targi baufach łącznie z równolegle odbywającymi się targami SHKG – Branżowymi Targami Techniki Sanitarnej, Grzewczej oraz Klimatyzacji i Automatyzacji Budynków oraz targami efa – Branżowymi Targami Techniki dla Budynków, Elektrotechniki oraz Klimatyzacji i Automatyzacji zaprezentują branżę w całej jej okazałości: od fazy planowania, przez etap budowy, aż po recykling. Obserwując poprawę koniunktury w budownictwie liczymy na jej pozytywne oddziaływanie na nasze targowe trio, wyjaśnia dr Deliane Träber, Dyrektor Pionu Targów Przemysłowych Targów Lipskich.

Minister budownictwa Wolfgang Tiefensee otworzy targi baufach 6. Lipskie Rozmowy Budowlane skoncentrują się na tematyce jakości

Wolfgang Tiefensee, Federalny Minister Transportu, Budownictwa i Rozwoju Miast, 23 października 2007r. otworzy targi baufach, SHKG oraz efa. Wydarzenie to będzie jednocześnie stanowić zakończenie VI Lipskich Rozmów Budowlanych, które ponownie odbędą się w przeddzień targów baufach. W bieżącym roku impreza ta opatrzona będzie hasłem: „Budownictwo w Niemczech – jakość wygrywa“. Już 22 października, a więc jeszcze przed rozpoczęciem VI edycji Lipskich Rozmów Budowlanych i targów baufach zorganizowane zostanie wieczorne spotkanie dla mediów.

Targi baufach ponownie z wyśmienitym programem ramowym

Nawiązując do dużego zainteresowania, jakim w trakcie ostatniej edycji targów baufach cieszył się ich program ramowy, jesienią 2007 roku ważną rolę podczas targów ponownie odgrywać będzie tematyka prac budowlanych w budynkach już istniejących oraz budownictwa niskonakładowego i energooszczędnego, przy czym ten drugi obszar zaplanowany został nie tylko z myślą o inwestorach prywatnych. Imprezy odbywające się w ramach targów w pierwszej kolejności adresowane będą do architektów, planistów, inwestorów i gmin. Kolejny ważny punkt programu ramowego targów baufach stanowić będzie dyskusja na temat szans przemysłu i rzemiosła oraz branży architektonicznej i planistycznej w warunkach rozszerzonej Unii Europejskiej. W tym celu we współpracy z partnerami z Polski i Czech zorganizowane zostanie między innymi II Polsko-Niemieckie Forum Budowlane. Obydwa te kraje są bowiem częścią strefy największego zainteresowania i wpływów targów baufach.

Ostatnią edycję targów baufach w 2006 roku, w której udział wzięło 431 wystawców, odwiedziło 23.000 osób z 10 krajów.

Ritchie Bros.: 40 lat doświadczeń i kompetencji

Firma Ritchie Bros. Auctioneers co roku organizuje ponad 175 publicznych aukcji w Ameryce Północnej, Południowej i Środkowej, w Europie, na Bilskim Wschodzie oraz w regionie Azji i Pacyfiku. To notowane na giełdzie przedsiębiorstwo przeprowadza tzw. „aukcje nieograniczone”, a więc takie, w których nie mają miejsca żadne ograniczenia dotyczące ceny licytowanego przedmiotu. Dzięki posiadaniu 110 filii w 27 krajach firma Ritchie Bros. Auctioneers jest jednym z największych na świecie domów aukcyjnych.

Kontakt:Targi Lipskie Polska Sp. z o.o. Al. Jana Pawła II 29 00-867 Warszawa Tel: 022 6536553 Fax: 022 6536551 Gsm 660 705720 e-mail: mdziemidek@targilipskie.pl e-mail: info@targilipskie.pl http://www.targilipskie.pl

Oknonet
58-306, Wałbrzych
Ogrodowa 3A
tel.: +48 509 230 592