Reklama
Wyświetlenia 2226
20 listopada 2006

Branża szklarska po Glasstec 2006

061113 38
fot. Glasstec |

Optymistycznie nastrojona branża szklarska spogląda w przyszłość - tak można podsumować wypowiedzi wystawców i odwiedzających na wiodących światowych targach glasstec. W dniach 24-28 października 2006 Düsseldorf zamienił się w światowy punkt spotkań z branży. Ponad 54 000 odwiedzających zdobyło informacje na temat aktualnych produktów i trendów z zakresu przemysłu szklarskiego, maszyn i urządzeń do produkcji szkła, jak również rzemiosła szklarskiego. Tym samym wynik z 2004 roku (53 752) po raz kolejny nieznacznie wzrósł.

Większość wystawców wyjątkowo chwaliła wysoką "jakość" odwiedzających. Znalazło to odzwierciedlenie w licznych zamówieniach na targach. Ponadto wystawcy spodziewają się dobrych i licznych transakcji. Eksperckiej publiczności z całego świata zaprezentowało się ogółem ponad 1 300 firm, związków i instytucji badawczych z 46 krajów.

Targi glasstec, jako jedyne na świecie, prezentują całe spektrum branży szklarskiej i również w tym roku udowodniły, że potencjał innowacji szkła oraz wydajność producentów, jak i osób pracujących przy obróbce szkła oraz konstruktorów maszyn jeszcze długo pozostaną niewyczerpane, podsumował Joachim Schäfer, przewodniczący targów Messe Düsseldorf. Szczególnie przyszłościowe tematy, jak szkło izolacyjne, solarotermia, cienkie szkło specjalne na wyświetlacze, technologia laserowa, fotowoltaika spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród wystawców. 60% odwiedzających przyjęło te tematy szczególnie pozytywnie. Siegfried Glaser, przewodniczący zespołu doradczego wystawców, podsumowuje ogólną opinię panującą na targach: Nastrój zadowolenia wśród wystawców i odwiedzających! Branża szklarska opiera się na innowacjach, wysokich technologiach i niezawodności - glasstec jako pokaz innowacji znowu pokazał wizje przyszłości.

Dużym zainteresowaniem wśród wystawców cieszył się pokaz "glass technology live" wraz z towarzyszącym mu sympozjum. Koncept "glass technology live" był autorstwa profesora Stefana Behlinga, współpracującego z londyńskim biurem architektonicznym Foster & Partners oraz jego uniwersyteckiego zespołu ze Stuttgartu. Pokaz prezentował innowacje i wizje branży szklarskiej od kolorowych rozwiązań cienkowarstwowych przez szyby przyciemniane aż po największe wiszące schody ze szkła. Wystawa odbywała się pod hasłem "Domy przyszłości" i w imponujący sposób prezentowała wielorakie możliwości zastosowania szkła, zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Uzupełnienie pokazu stanowiło sympozjum z codziennie zmieniającą się tematyką. Uznani referenci z wiodących instytutów badawczych, związków, firm i biur architektonicznych donosili o aktualnych i przyszłościowych trendach, jak na przykład "Emocja i Materia" czy też "Szkło i Energia".Na Glastec 2006 wystawiało się dziewięć firm z szeroko rozumianej branży szklarskiej z Polski: Diament, eco instruments, EPO, Czylok, KADMAR, MELKA, MORAD, PM Polska oraz TECHGLASS. O wypowiedź poprosiliśmy firmy z naszej branży.

Firma Morad po raz pierwszy brała udział w targach Glasstec. W swojej ofercie posiadamy poza stolarką otworową z PVC i aluminium również okucia do kabin prysznicowych oraz do szkła hartowanego. Z przyjemnością stwierdzam, że nasze produkty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko gości z Niemiec, ale również z bardzo dalekich krajów. A uwagę wielu klientów przyciągnęły wysoka jakość i rozsądna cena naszych produktów. Liczymy na rozpoczęcie owocnej współpracy z wieloma zagranicznymi firmami, właśnie dzięki kontaktom zdobytym podczas targów. Powiedziała nam Aleksandra Bernatek z Działu Eksportu w firmie Morad.

Barbara Tomaszczyk, Kierownik ds. Handlu i Marketingu, w Zakładzie Wyrobów Metalowych MELKA: "Na tegorocznych targach nasza firma zaprezentowała wózek do pionowego transportu szkła, magazyn przesuwny do składowania tafli szkła i szkła w skrzyniach. Zainteresowanie wzbudzała także szlifierka taśmowa do szlifowania krawędzi i obrzeży szkła płaskiego (formatek). Stoisko odwiedziło wielu zainteresowanych z krajów europejskich, ale także z pozostałych kontynentów. Zanotowaliśmy liczne zapytania ofertowe, udzieliliśmy fachowych wyjaśnień i prezentacji a kontakty nawiązane podczas trwania Glasstec 2006 z pewnością przyniosą oczekiwane korzyści. Targi Glasstec 2006 oceniamy pozytywnie, mimo iż impreza targowa ma odmienny charakter od  Targów BUDMA, które w naszym odczuciu wzbudzają jeszcze większe zainteresowanie. Zapraszamy na kolejne imprezy targowe w Polsce i na Ukrainie."

Natomiast Renata Białowąs z firmy eco instruments powiedziała między innymi o przyjmowaniu gości "na stojąco": W targach Glasstec uczestniczyliśmy już po raz trzeci. W tym roku, liczba odwiedzających nasze stoisko i zainteresowanych naszymi wyrobami przekroczyła nasze oczekiwania - do tego stopnia, że niektórych klientów musieliśmy gościć "na stojąco". Obiecujemy jednak, że za dwa lata postaramy się o zdecydowanie większą powierzchnię. Poza bardzo silną reprezentacją z Polski, odwiedzili nas obecni i potencjalni odbiorcy niemal z każdego zakątka świata. Zainteresowanie wzbudzały nasze: sito ECO-MOL, masa uszczelniająca ECO-PUR, szprosy, ramki dystansowe pokryte folią drewnopodobną, a także przygotowany specjalnie na Glasstec - nowa wersja automatu do szprosów ECO-ADS wyposażona w automatyczny magazyn. Wielu z żywym zainteresowaniem przyglądało się naszej prezentacji, która przez cały okres targów "opowiadała" o tym, co robimy.Targi Glasstec były też dla nas doskonałą okazją do osobistego poznania wielu naszych kontrahentów, z którymi na co dzień utrzymujemy kontakt telefoniczno-mailowy.

Oknonet
58-306, Wałbrzych
Ogrodowa 3A
tel.: +48 509 230 592