Reklama
Wyświetlenia 3671
7 marca 2006

R+T w atmosferze przełomu

060307 00
fot. R+T |

R+T w atmosferze przełomuZwiedzający z 91 krajów zapoznali się z nowościami z branży Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych. 11 lutego 2006 po pięciu dniach zakończyły się Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych. Ponad 50.000 zwiedzających z 91 krajów ze wszystkich kontynentów przybyło do Stuttgartu, by zapoznać się z najnowszymi trendami w branży.Ale nie tylko: aż 8 na 10 zwiedzających przybyło z zamiarem zakupu. Targi R+T w odróżnieniu od innych imprez targowych branży budowlanej mogą pochwalić się 2% wzrostem w porównaniu do poprzedniej edycji. Także 545 wystawców z 38 krajów było zdania, że tegoroczne Targi R+T okazały się większym sukcesem niż impreza z 2003 roku.

Duże znaczenie dla niezwykle pozytywnej atmosfery miał spory udział gości z zagranicy, który sięgnął w tym roku ponownie 50%. W wielu krajach Europy, a przede wszystkim w Azji branża budowlana rozwija się w ogromnym tempie. Odnotowano wzrost zainteresowania targami wśród zwiedzających z Dalekiego Wschodu (12% w porównaniu do 8% zwiedzających w latach ubiegłych). Wzrósł udział także przyjezdnych z Ameryki Północnej i Australii. Wśród zwiedzających z Niemiec prawie 2/3 pokonało odległość większą niż 300 km, by odwiedzić targi. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się okiennice, składane okiennice, osprzęt, zacienienia fasad, osłony przeciwsłoneczne bramy i osprzęt do bram, kraty, napędy i urządzenia sterownicze, materiały na markizy, okna, drzwi i ogródki zimowe. Niezwykle modne były tematy oszczędności energii, bezpieczeństwa i podniesienia komfortu użytkowania.

ZwiedzającyJak co roku wśród zwiedzających przeważały osoby podejmujące w firmach decyzje odnośnie zakupów (90%). Ponad połowa zwiedzających to prywatni przedsiębiorcy. 9 na 10 gości poleciłoby targi innym, a połowa jest przekonana, że targi jeszcze bardziej zyskają na znaczeniu. Tym bardziej, że następna edycja Targów R+T odbędzie się w dn. 10-14 lutego 2009 na Nowych Terenach Targowych zlokalizowanych tuż przy lotnisku. Już w tym roku wielu zwiedzających było zdecydowanych wrócić do Stuttgartu w 2009 jako wystawcy. Natomiast tegoroczni wystawcy rezerwują już powierzchnię na następną edycję, niektórzy nawet czterocyfrową!

InnowacyjnośćJuż po raz szósty na Targach R+T przyznano Nagrodę za Innowacyjność, która wśród wystawców rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych jest niezwykle ceniona ze względu na swoje oddziaływanie marketingowe. Konkurs organizowany jest przez Federalny Związek Producentów Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (Bundesverband Rolladen+Sonnenschutz), Federalny Związek Producentów Bram (BVT) i Targi Stuttgarckie. W tym roku jury zwracało uwagę przede wszystkim na estetykę produktu. Wśród nagrodzonych firm znalazły się Balu Tec (producent bram), Ceta Elektromechanik GmbH (za mechanizm napędowy do bram) czy Lamellenreinigung W&E (za system czyszczenia żaluzji).Targi R+T cieszyły się także ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich wystawców, jak i zwiedzających z naszego kraju.

Reprezentacja Polska w Stuttgardzie Targi R+T cieszyły się także ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony polskich wystawców, jak i zwiedzających z naszego kraju. Poniżej kilka zdjęć ze stoisk.

ALUPROFFirma Aluprof została założona w 1997 roku. 31 stycznia 2006 roku Grupa KĘTY S.A. nabyła sto procent udziałów Spółki ALUPROF i stała się jej nowym właścicielem. Ta zmiana nie zachwiała jednak stabilnym rytmem pracy firmy. Stoisko wydało nam się najbardziej efektownym stoiskiem wśród firm z Polski. Witold Pławszewski (w środku) podzielił się z nami utrapieniem, jakim w dalszym ciągu jest mała wiedza techniczna wśród budujących i projektujących budynki. Brak tej wiedzy często uniemożliwia zastosowanie optymalnych rozwiązań.

 

ANWISANWIS jest firmą prywatną założoną w 1979 r. przez Antoniego Wiśniewskiego. Nie bez znaczenia dla sukcesu firmy są czasy w których powstawała. Właściciel osiągającej dziś 55 milionów obrotu firmy, powiedział nam, że "zawsze chciałem być na swoim".

 

BAMAR-POLZałożony w 1991 roki specjalizuje się w dziedzinie rolet wewnętrznych, cały czas rozwijając ofertę pod kątem szerokiego grona klientów. Na stoisku firma postawiła nacisk na nową gałąź, produkcje  i powlekanie materiałów. Dużym zainteresowaniem cieszył się system B35.Pani Ewa Klimas powiedziała - "U nas co roku jest coś nowego, albo zupełnie nowe rozwiązanie techniczne albo coś z nowym pomysłem i to nas wyróżnia"

SIERANTFirma Sierant powstała w 1984 r. w Piotrkowie Trybunalskim jako działalność gospodarcza prowadzona przez Stanisława Sieranta. Dziś osiąga około 25 milionów PLN sprzedaży.Punktem zwrotnym firmy było rozpoczęcie współpracy w roku 2003 z austriackim klientem, który stał się strategicznym odbiorcą i aktualnie kupuje około 40% wyrobów polskiej produkcji. Filia słowacka będąc handlowym zapleczem firmy kupuje kolejne 40% produkcji polskiej firmy. Wraz ze sprzedażą swojej produkcji stanowiącej około 15% ogólnej sprzedaży na Słowacji, filia ma pod kontrolą około 1/3 rynku żaluzji poziomych na Słowacji.

Arkadiusz Hernoga - pokazał nam produkty sztandarowe:- żaluzje zewnętrzne Z90 i C80 ze sterowaniem "maximum wyobraźni",- żaluzje bambusową, której nie ma w ofercie żadna inna firma w Polsce. Główną zaletą żaluzji bambusowych w porównaniu z drewnianymi jest prawie o połowę mniejsza powierzchnia zasłonięcia światła okna po ich podciągnięciu. Żaluzje bambusowe są bardziej odporne na działanie wilgoci i nie odkształcają się.

MOLW tym roku firma po raz pierwszy uczestniczyła w targach jako wystawca. MOL w branży osłon okiennych działa od 1991 roku. Siedziba firmy mieści się w Suchym Lesie pod Poznaniem. Hala produkcyjna, magazyn i część biurowa zajmują powierzchnię 2 800 m2. Salony firmowe znajdują się w Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach i Głogowie. Produkty firmy trafiają do producentów osłon okiennych na terenie całego kraju. Podstawową działalnością firmy MOL jest sprzedaż komponentów do żaluzji pionowych, rolet, moskitier i markiz.

Pani Joanna Schmidt pokazała nam bogaty wybór wzorów lameli PVC, które są alternatywą dla lameli tekstylnych. Rozwiązanie to niezbyt popularne w Polsce, dzięki bardzo licznym zaletom jest powszechne w USA, Kandzie oraz niektórych państwach w Europie.

Magnum MetalFirma zajmuje się sprzedażą maszyn i urządzeń do produkcji żaluzji poziomych, pionowych oraz roletek. Powstała w roku 1992 i od tamtej pory ekspansywnie zdobywa rynki na całym świecie. W Polsce (nie licząc drobnych manufaktur) jest to jedyna w zasadzie firma, która sprzedaje maszyny do produkcji osłon. "Nasze maszyny do produkcji żaluzji charakteryzują się wysoką trwałością oraz mają bardzo ważną zaletę - modułowość. Producent żaluzji może zacząć od najtańszej i najprostszej maszyny, a z czasem sukcesywnie ją rozbudowywać o kolejne elementy usprawniając w ten sposób swoją produkcję. Oszczędza czas i swoje koszty, a to przecież jest bardzo ważne" - wspomniał Pan Marek Zbęk Dyr. Generalny. Magnum Metal, od początku swojej działalności jest stałym bywalcem targów osłonowych w Stuttgarcie.

Targi Stuttgarckie zapraszają Państwa już dziś do udziału i odwiedzenia następnej edycji w dn. 10-14 lutego 2009 roku na Nowych Terenach Targowych. Wystawcy będą mieli do dyspozycji aż 100.000 m2 najnowocześniejszych hal targowych położonych przy samym lotnisku.

Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w PolsceUl. Biała 3, lok.7 00-895 WarszawaTel. 022 620 71 98, 620 72 98Fax: 022 654 48 61Email: info@eurotargi.comwww: www.eurotargi.com

Oknonet
58-306, Wałbrzych
Ogrodowa 3A
tel.: +48 509 230 592