Reklama
Wyświetlenia 3901
21 stycznia 2004

Osłony na BUDMIE 2004

040121 02
fot. Dormax |

Tegoroczna BUDMA, nie obfitowała w przełomowe nowości rynkowe - czasy radykalnych zmian konstrukcyjnych minęły i dziś raczej nie ma co liczyć na prawdziwe hity. Nie oznacza to jednak, że w tym roku nie było na targach nic wartego zobaczenia. Wiele firm pokazało nowe zastosowania, bazujące na już sprawdzonych systemach. Można było zauważyć dbałość o elementy wykończenia produktów i jakość materiałów. Każdy mógł znaleźć ciekawe rozwiązania osłonowe dla siebie zarówno na etapie budowy jak i w zakresie tworzenia nastroju istniejącego wnętrza. Zebrany materiał, nie zawiera wyraźnych podziałów osłon jest raczej odbiciem wrażeń i atmosfery stoisk.„ANWIS" firma założona w 1979 roku, pokazała niesamowitą dbałość o każdy szczegół produktu. Prezentacja pozwalała niemalże w pełni poznać szeroka ofertę firmy obejmująca żaluzje poziome, żaluzje pionowe, roletki materiałowe, rolety materiałowe, moskitiery, rolety zewnętrzne bramy rolowane, maty drewniane rolowane, żaluzje plisowaneZ ciekawostek zauważyliśmy pieczołowicie wykonane, stylizowane na retro żaluzje drewniane z odsłoniętym mechanizmem. Wygodne dla użytkownika roletki Fantazja z mechanizmem samohamującym posiadają też kasetę pozwalającą na montaż roletki poprzez przyklejenie bądź przykręcenie na wkręty. Ulepszone moskitiery maja poszerzony kołnierz, pozwalający zamontować moskitierę na profilach o dużym skosie. Warta uwagi była również roleta zewnętrzna z możliwością zakrycia skrzynki od strony zewnętrznej, np. ociepleniem lub elewacją. Skrzynka rolety posiada otwór rewizyjny pozwalający na swobodny dostęp do mechanizmu rolety w razie modernizacji silnika.

Firma "PERFECTA" Aleksander Szczebak istniejąca od 1973 roku. Poza roletami zewnętrznymi, markizami i żaluzjami pionowymi, produkuje również okna PVC, roletki tekstylne, moskitiery oraz parasole reklamowe.

Na Budmie firma zaprezentowała bardzo ciekawą propozycje dla wszystkich mieszkańców „blokowisk” markizę uniwersalną, którą łatwo zamontować, kiedy chcemy spędzić miłe chwile w zacienionym balkonie i łatwo zdemontować po sezonie letnim.

Oko cieszyły eleganckie i praktyczne zasłony rzymskie z mechanizmem wyposażonym w hamulec, który pozwala wygodnie regulować wysokość.
DORMAX z Warszawy pokazał żaluzje SUNSHIELD, które są idealnym produktem do zasłaniania przeszkleń w dowolnym kształcie na dowolnej wysokości. SUNSHIELD mogą pracować w płaszczyźnie pionowej i poziomej lub pod dowolnym kątem dając zamknięcie dużo szczelniejsze niż klasyczne żaluzje. Dormax w swojej ofercie posiada także materiały do produkcji żaluzji, rolet, moskitier, oraz wygodne miniaturowe napędy elektryczne do użytku domowego.

 

BAMAR- POL to firma koncentrująca się na produkcji systemów roletowych, komponentów, materiałów tekstylnych do rolet i żaluzji. Zaprezentowała na Budmie rolety w prowadnicach PCV i aluminiowych oraz zasłony rzymskie.

 

Działająca od 1991 r. firma TOMASZ JASIEŃSKI reprezentująca na terenie Polski niemiecką firmę WAREMA Renkhoff GmbH. Działalność firmy obejmuje dostawę i montaż systemów osłon przeciwsłonecznych WAREMA, produkowanych w oparciu o system jakości zgodny z wymaganiami normy DIN 9001.

Firma zaprezentowała między innymi ciekawą roletę zewnętrzna do okien skośnych, którą dopasować można do pozostałych typów żaluzji, co daje jednolity wygląd fasady.

Firma ROTTAR rozpoczęła działa od 1-ego sierpnia 1993 roku we Wrocławiu. Jest jedynym w Polsce, licencjonowanym producentem najwyższej jakości, zintegrowanej wewnętrznie z oknami PCV żaluzji IsoDesigne. ROTTAR jest producentem 8 rodzajów roletek materiałowych, w tym licencjonowane przez niemiecką firmę „BENTHIN” roletki DECOMATIC, a także 5 rodzajów żaluzji, w tym wspomniana wyżej austriacka żaluzje IsoDesign.
BUDMA 2004, była ważnym wydarzeniem w życiu firmy, zaprezentowano nowe wyroby, tj. roletki dachowe (do okien połaciowych) także wytwarzane na licencji firmy „BENTHIN” i żaluzje fasadowe (zewnętrzne) produkowane na licencji firmy „Wo&Wo”.

"Skirpus" została założona w 1998 roku. Produkuje systemy dekoracji okiennych z drewna, bambusu oraz trzciny. Na budmie wzrok zwiedzających przyciągały piękne rolety z bambusu, drewna, trzciny oraz papieru montowane na wszelkiego typu okna. Firma zaprezentowała również pięknie wykonane żaluzje drewniane. Do produkcji żaluzji drewnianych użyto północnoamerykańskiej lipy ("basswood").

Firma FRANC GARDINER została założona w 2002 roku, jako wspólne przedsięwzięcie właściciela polskiej firmy FRANC-TEXTIL (konfekcjonowanie tekstylnych artykułów wyposażenia wnętrz, w tym rolet zwijanych i rzymskich) oraz właściciela szwedzkiej firmy GARDINEXPERTEN, działającej w podobnej branży na rynku skandynawskim. Elementem, który firma zaprezentowała jako swoja nowość jest uniwersalny uchwyt mocujący rolety do ram okiennych (PVC, aluminium, drewno). Uchwyt umożliwia montaż rolety do ramy okiennej bez konieczności wiercenia w ramie okiennej.

Oknonet
58-306, Wałbrzych
Ogrodowa 3A
tel.: +48 509 230 592