Szkło POLFLAM® – doskonałe do fasad

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, projekt: AEC Krymow & Partnerzy. W jego obiektach zastosowano 1200 m kw. szkła fasadowego marki POLFLAM®

fot. POLFLAM

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, projekt: AEC Krymow & Partnerzy. W jego obiektach zastosowano 1200 m kw. szkła fasadowego marki POLFLAM®


Marka POLFLAM® umacnia swoją pozycję w ekskluzywnej grupie producentów szkła fasadowego – za sprawą dużego doświadczenia w produkcji szkła ogniochronnego o rekordowych rozmiarach i dzięki wyjątkowym cechom tego produktu. Jakie parametry są tu decydujące i dlaczego format w przypadku przeszkleń fasadowych odgrywa tak ważną rolę? Zapytajmy ekspertów POLFLAM. 

Duże wymiary szkła w przypadku fasad mają kluczowe znaczenie. Im więcej szkła, tym mniej ram i elementów stolarki, czyli przegroda oddzielająca wnętrze budynku od świata zewnętrznego jest lepsza. To ważne nie tylko z punktu widzenia walorów architektonicznych. Ograniczenie ram sprzyja przede wszystkim zwiększaniu przepuszczalności światła dla całej fasady. Korzystnie wpływa również na współczynnik Uw, określający skalę strat ciepła wynikających ze słabszej izolacyjności stolarki (w porównaniu do szkła). Jednym słowem – im więcej szkła, tym współczynnik Uw lepszy.

Projektanci szklanych fasad poszukują szkła o dużych rozmiarach. Oprócz jego gabarytów w grę wchodzi jednak także kilka istotnych parametrów i cech. Ich osiągnięcie wcale nie jest łatwe. Ważna jest jak największa przepuszczalność światła, bo w tym właśnie celu stosuje się przecież szkło. W przypadku szkła POLFLAM® współczynnik Lt sięga niemal 90% Liczy się również odpowiednie dopasowanie kolorystyki szkła – przy łączeniu fragmentów, dla których nie jest wymagana odporność ogniowa, z częściami odpornymi na ogień. Technologia produkcji szkła POLFLAM® gwarantuje neutralną kolorystykę. Warstwa żelu, decydującego o ogniochronności, jest całkowicie przezroczysta, nie wprowadza refleksów i innych negatywnych efektów optycznych, a dzięki szerokiej palecie kolorów i odcieni szkła selektywnego można bez trudu osiągnąć spójność: cała fasada ma ten sam odcień, a jej powierzchnia jest jednolita. 

Kolejny ważny punkt to izolacyjność szkła, czyli pytanie o straty ciepła. Szkło POLFLAM® może być zespalane z większością dostępnych na rynku szkieł powłokowych o doskonałych właściwościach termicznych. W przypadku selektywnych szyb dwukomorowych zespolonych ze szkłem POLFLAM® współczynnik Ug wynosi jedynie 0,5 [W/m²K]. Równie istotny jest faktor słoneczny SF, czyli całkowity współczynnik przenikania energii słonecznej (g) – niska wartość SF szkła POLFLAM® zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się pomieszczeń latem. 

Parametry refleksyjności, kontroli słonecznej i izolacyjności składają się na właściwości termiczne przeszkleń fasadowych, co decyduje o utrzymaniu równowagi energetycznej budynku. Listę korzystnych cech szkła POLFLAM® uzupełnia dobra izolacyjność akustyczna, łatwość dospolenia wielu rodzajów szkła specjalistycznego, a także niewielka grubość i mały ciężar dla najczęściej używanej w fasadach klasie EI 60. Parametry te z pewnością docenią projektanci konstrukcji nośnych.

Autorska technologia produkcji szkła ogniochronnego POLFLAM® jest w pełni bezpieczna dla środowiska i ludzi, a w procesie produkcji minimalizowane jest zużycie energii. To kolejne argumenty – ważne zwłaszcza dla europejskich inwestorów wdrażających idee zrównoważonego rozwoju. 

Szkło POLFLAM® jest niewątpliwie jedną z najciekawszych opcji przy tworzeniu fasad szklanych, w których wymagane jest stosowanie szkła ogniochronnego. To europejski produkt, regularnie poddawany badaniom w renomowanych instytutach na całym kontynencie, certyfikowany według norm europejskich i rekomendowany przez wielu producentów stolarki i systemów fasadowych.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Grupa SANCO poszerza bazę świadectw dźwiękoizolacyjnych szyb SANCO Phon

Grupa SANCO poszerza bazę świadectw dźwiękoizolacyjnych szyb SANCO Phon

Grupa SANCO w dalszym ciągu powiększa swoją bazę...

Szkło POLFLAM – wiele funkcji

Szkło POLFLAM – wiele funkcji

Dążenie do wizualnej lekkości budynków i wypełnienia...

Wewnętrzna szklana balustrada – jak wybrać odpowiednie okucia?

Wewnętrzna szklana balustrada – jak wybrać odpowiednie okucia?

W zależności od miejsca zastosowania szklanych...

Jak zapobiegać zaparowywaniu szyb okiennych zimą?

Jak zapobiegać zaparowywaniu szyb okiennych zimą?

Zbierająca się na szybie rosa to zmora wielu...

Scandic Continental Hotel w Sztokholmie – trzecia odsłona historycznego budynku

Scandic Continental Hotel w Sztokholmie – trzecia odsłona historycznego budynku

W inwestycji tej wykorzystano w sumie ok. 3,6 tys. m²...» Więcej na subportalu szkło