Multifunkcyjne szkło POLFLAM® – ochrona przed ogniem plus ochrona przed włamaniem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przeszklenia ogniochronne stosowane są często tam, gdzie potrzebny jest również inny rodzaj zabezpieczenia, np. przed włamaniem.

POLFLAM

Przeszklenia ogniochronne stosowane są często tam, gdzie potrzebny jest również inny rodzaj zabezpieczenia, np. przed włamaniem.


Możliwości współczesnego szkła budowlanego są niemal nieograniczone – również w dziedzinie bezpieczeństwa osób i mienia. Może ono stanowić barierę dla ognia i jednocześnie być odporne na siłę uderzenia, czyli chronić przed włamaniem. Coraz częściej też łączy w sobie kilka funkcji.

Przeszklenia ogniochronne stosowane są często tam, gdzie potrzebny jest również inny rodzaj zabezpieczenia, np. przed włamaniem. Mogą one uzyskać tę cechę poprzez zespolenie ze szkłem o odpowiednich właściwościach. Nowe szkło ogniochronne POLFLAM® z dospoleniem o podwyższonej klasie bezpieczeństwa P jest właśnie takim wielofunkcyjnym produktem.

» POLFLAM® – nowa skala możliwości

Szkło ogniochronne POLFLAM® w połączeniu ze szkłem o podwyższonej klasie bezpieczeństwa spełnia wymagania normy PN-EN 356. Technologia, w której wytwarzany jest nowy produkt firmy POLFLAM®, pozwala na uzyskanie szkła o atrakcyjnej wadze i grubości oraz bardzo dobrych parametrach przepuszczalności światła (Lt) i dźwiękoszczelności (Rw), a przy tym, jak zapewnia dostawca, w konkurencyjnej cenie. Warstwowe szkło laminowane firmy POLFLAM dostępne jest w klasach wytrzymałości od P5 do P7. Maksymalne wymiary tafli szkła o zwiększonej klasie bezpieczeństwa to aż 2400 x 5000 mm. Szkło to znajduje zastosowanie w podłogach, witrynach, a także drzwiach, oknach i fasadach. Wszystkie laminaty mogą zostać wykonane również z dostępnymi na rynku niskoemisyjnymi powłokami przeciwsłonecznymi etc.

» Wszystkie atuty marki

Szkło łączące funkcje ogniochronne i antywłamaniowe powstaje od podstaw w zakładzie produkcyjnym POLFLAM, firma dysponuje bowiem własnym piecem do laminowania. Pozwala to na zachowanie kontroli nad całym procesem technologicznym, co w przypadku produktów związanych z ochroną i bezpieczeństwem ma niebagatelne znaczenie. Jak tłumaczy POLFLAM, w procesie laminowania szkła o zwiększonej klasie bezpieczeństwa stosowana jest termoutwardzalna folia o najlepszych dostępnych parametrach: trwała, odporna na warunki atmosferyczne, z filtrem UV. 

Podobnie jak szkło float, z którego powstają produkty POLFLAM®, szkło multifunkcyjne ma również wyjątkowe właściwości optyczne. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej dostępnych folii klienci mogą zamówić szkło w barwach z bogatej palety kolorów. Tak jak cała paleta produktów marki POLFLAM®, szkło o zwiększonej klasie bezpieczeństwa powstaje z komponentów dostępnych w stałym zapasie magazynowym, co zapewnia krótsze terminy realizacji zamówień.Kontakt do redakcji oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nagroda dla siedziby Effect Glass w Kielcach

Nagroda dla siedziby Effect Glass w Kielcach

Siedziba firmy Effect Glass nie tylko zakwalifikowała...

Szkło Guardian na elewacji siedziby BNL-BNP Paribas w Rzymie

Szkło Guardian na elewacji siedziby BNL-BNP Paribas w Rzymie

Szkło przeciwsłoneczne zapewnia architektom swobodną...

System online dla kontroli anizotropii i zamgleń szkła

System online dla kontroli anizotropii i zamgleń szkła

Jak zapowiadają eksperci z MC DIAM, zostały wysłuchane...

Więcej możliwości, więcej światła – szkło POLFLAM® F do stropów i schodów

Więcej możliwości, więcej światła – szkło POLFLAM® F do stropów i schodów

Stropy i schody wymagają od szkła ogniochronnego przede...» Więcej na subportalu szkło