Guardian Glass otwiera linię produkcyjną szkła laminowanego w fabryce w Oroshaza

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Guardian Glass otwiera linię produkcyjną szkła laminowanego w fabryce w Oroshaza, Węgry.

fot. Guardian Industries Corp.

Guardian Glass otwiera linię produkcyjną szkła laminowanego w fabryce w Oroshaza, Węgry.


Zobacz również:

oknoad

Dlaczego warto stosować kontenery na odpady PVC ?

Zimowa Promocja Hensfort

Dobry Montaż

LANKO - okna energooszczędne

Hensfort HST- Komfort przestrzeni


Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na szkło laminowane w Europie, firma Guardian Glass otwiera nową linię produkcyjną szkła laminowanego w fabryce w Oroshaza na Węgrzech. Nowa linia będzie produkować zarówno standardowe, jak i powlekane szkło laminowane, a także produkty specjalistyczne, takie jak szkło laminowane o właściwościach dźwiękoizolacyjnych, o dużej grubości oraz z folią kolorową.

Rosnący popyt na szkło laminowane jest napędzany przez trzy długoterminowe tendencje:

» Przepisy krajowe w Europie wymagają stosowania szkła bezpiecznego w coraz większym zakresie zastosowań, a szkło laminowane jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem.

» 
Dążenie do tego, aby budynki wykorzystywały jak najwięcej naturalnego światła, prowadzi do stosowania większych, bardziej energooszczędnych okien, co wymaga użycia szkła laminowanego o większej odporności mechanicznej i wyższym poziomie bezpieczeństwa.

» Ogólne dążenie do redukcji hałasu, zarówno w przypadku budynków mieszkaniowych, jak i komercyjnych, spowodowało zwiększone wykorzystanie szkła laminowanego o właściwościach dźwiękoizolacyjnych.

Zakład w Oroshaza posiada już linię do produkcji szkła powlekanego, więc otwarcie linii szkła laminowanego pozwoli nam zaoferować naszym klientom optymalny zestaw produktów dla budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego, w tym niskoemisyjne, przeciwsłoneczne i inne specjalistyczne wyroby z powlekanego szkła laminowanego, takie jak szkło antyrefleksyjne Guardian Clarit™ – powiedział Guus Boekhoudt, wiceprezes firmy Guardian Glass Europe i Dyrektor zarządzający Guardian Europe.

Nowa linia stanowi również logiczną kontynuację zmian zapoczątkowanych w tym zakładzie przez Guardian Glass w 2016 roku, kiedy to zastąpiono produkcję standardowego szkła typu float produkcją szkła o wyższej przejrzystości Guardian ExtraClear®, tak by zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na większą ilość naturalnego światła dziennego w budynkach. Oczekuje się, że produkcja szkła laminowanego rozpocznie się w pierwszym kwartale 2018 roku.

W wyniku tych zmian oraz w odpowiedzi na tendencje rynkowe i dalsze postępy technologii produkcji luster, firma Guardian Glass postanowiła zaprzestać produkcji szkła lustrzanego w Oroshaza. Linia produkcji luster zostanie zamknięta pod koniec marca 2017 roku. Firma będzie jednak dalej zaopatrywać swoich europejskich klientów w bezołowiowe i bezmiedziowe lustra UltraMirror™, produkowane w zakładzie Dudelange w Luksemburgu. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl