Technoform Glass Insulation (TGI) – specjaliści w produkcji izolacyjnych profili dystansowych do szyb

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma Technoform Glass Insulation (TGI) została założona w 1998 roku i jest jednym z czterech przedsiębiorstw wchodzących w skład grupy Technoform. TGI specjalizuje się w produkcji izolacyjnych profili dystansowych do szyb zespolonych, tzw. „ciepłych ramek”.

Dzięki zaawansowanej wiedzy w dziedzinie ekstruzji i oprzyrządowania, TGI może pochwalić się bardzo wydajnymi i nowoczesnymi liniami produkcyjnymi. Ścisły program kontroli jakości sprawia, że zakłady produkcyjne w Niemczech, Włoszech i USA dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi dla klientów w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Flagowym produktem dostarczanym przez firmę jest TGI-Spacer M, wytwarzany z połączenia stali nierdzewnej i polipropylenu, co zapewnia znakomite parametry izolacyjne. Dodatkowo, konstrukcja jest wzmacniana drutem stalowym, co znacznie wpływa na sztywność profilu, pozwalając na wykonywanie bardzo dużych szyb. TGI-Spacer M jest ramką do gięcia, co znacznie wpływa na produktywność, szczelność oraz redukcję mostków cieplnych. Ramka TGI-Spacer M jest dostępna w szerokiej gamie kolorów oraz rozmiarów. 

Ponadto, w swojej ofercie TGI posiada szprosy międzyszybowe TGI-Muntin Bar, które idealnie komponują się wyglądem ramki, tworząc tym samym spójne i estetyczne rozwiązanie. Z technicznego punktu widzenia natomiast rozwiązanie to zapewnia uzyskanie najlepszych parametrów termoizolacyjnych, tworząc unikalny system „ciepłego szprosa”. Szpros TGI-Muntin Bar, jest – podobnie jak ramka TGI-Spacer M – wykonany z polipropylenu, co zapewnia bardzo dobre parametry przewodności cieplnej oraz odpowiednią sztywność profilu. Odpowiedni skład materiału zapobiega również interakcji produktu ze stosowanymi w branży uszczelniaczami. Oferowane przez TGI akcesoria, jak krzyże i łączniki, zapewniają łatwy i precyzyjny montaż całego systemu. Szpros dostępny jest w szerokiej gamie kolorów i wymiarów.

Produkty TGI spełniają wszelkie obecne w branży standardy, w tym PN-EN 1279, ISO 4892-2, DIN ISO 9001, CEKAL i ASTM. Od roku 2016 firma TGI jest certyfikowana według ISO 14001, BS OHSAS 18001 i ISO 50001.

Od kwietnia 2016 roku firma TGI obsługuje polskich klientów poprzez oddział w Krakowie. Jest to kolejna filia zagraniczna przedsiębiorstwa, dzięki czemu Technoform podkreśla szczególny nacisk na lokalne wsparcie klienta i zapewnienie bezpośredniej pomocy na miejscu w procesie produkcyjnym ich klientów. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Nowoczesne centrum obróbcze szkła, czyli kolejna inwestycja POLFLAM

Nowoczesne centrum obróbcze szkła, czyli kolejna inwestycja POLFLAM

Linia technologiczna w fabryce POLFLAM już w marcu...

Nowa inwestycja NSG Group w Białymstoku

Nowa inwestycja NSG Group w Białymstoku

Pilkington IGP, spółka należąca do koncernu NSG...

Systemy balustradowe od CDA Polska – balustrady Corleone oraz Trapani

Systemy balustradowe od CDA Polska – balustrady Corleone oraz Trapani

Szklane balustrady to bezpieczny i efektowny sposób...

Ościeżnica Nuovo Palermo – wygoda i prostota montażu

Ościeżnica Nuovo Palermo – wygoda i prostota montażu

Ościeżnica do drzwi szklanych Nuovo Palermo to kolejna...

Kiedy system przesuwny, a kiedy SLF?

Kiedy system przesuwny, a kiedy SLF?

Systemy przesuwne oraz SLF to popularne szklane...» Więcej na subportalu szkło