MCS TECHNO wchodzi na rynek polski z maszynami do obróbki szkła

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

MCS TECHNO & TUROMAS MCS TECHNO to młoda i dynamiczna firma, która została założona w Krakowie przez włoskich i polskich specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży obróbki szkła.

Wśród reprezentowanych marek na rynek polski przedsiębiorstwo oferuje m.in. maszyny do obróbki krawędzi Schiatti czy myjki do szkła Triulzi, które stworzyły historię technologii obróbki szkła na całym świecie. Na początku 2017 roku MCS TECHNO rozpoczęło współpracę z hiszpańską firmą TUROMAS, z siedzibą w Rubielos de Mora (niedaleko Walencji), która specjalizuje się w produkcji maszyn do cięcia szkła.

TUROMAS działa na rynku od 1985 roku, a jego znakiem rozpoznawczym jest pomarańczowy kolor. Podczas targów Glasstec 2016 dostawca ten zaprezentował bardzo zaawansowane technologicznie maszyny, które spotkały się z uznaniem zarówno ze strony klientów, jak i konkurencyjnych firm. Maszyny TUROMAS mają stanowić ciekawą, tańszą alternatywę (w stosunku do niemieckich urządzeń) skierowaną do producentów szyb zespolonych. Asortyment produktów jest bardzo bogaty i obejmuje m.in. linie do cięcia i laminowania szkła oraz szereg rozwiązań z zakresu załadunku i logistyki szkła. Firma ma na swoim koncie wiele udanych instalacji na całym świecie, przede wszystkim w krajach hiszpańskojęzycznych, z oczywistych względów, ale także w Europie. Na przykład kilka miesięcy temu zainstalowano w pobliżu Barcelony imponującą linię tnącą do szkła mierzącą 12 metrów długości. 

TUROMAS bazuje jednak na produktach dostępnych dla większości firm, nawet tych rodzinnych, które nie mogą sobie pozwolić na duże inwestycje. Dla rynku polskiego maszyna Ruby 303B, przy bardzo dobrym stosunku ceny do jakości, może stanowić ciekawą propozycję zachęcającą do rozpoczęcia cięcia szkła. Ta sama technologia cięcia jest dostępna z półautomatycznym załadunkiem w wersji Rubi 303V. Tak więc TUROMAS jest w stanie zaoferować złożone rozwiązania różnego typu, dostosowane do możliwości i potrzeb odbiorców. Maszyny TUROMAS posiadają także opinię wyjątkowo wytrzymałych pod kątem mechanicznym.

Niedawno MCS TECHNO ogłosiło również współpracę z kolejną hiszpańską firmą – TECNOCAT, którą oferuje przyssawki i transportery do szkła. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Nowoczesne centrum obróbcze szkła, czyli kolejna inwestycja POLFLAM

Nowoczesne centrum obróbcze szkła, czyli kolejna inwestycja POLFLAM

Linia technologiczna w fabryce POLFLAM już w marcu...

Nowa inwestycja NSG Group w Białymstoku

Nowa inwestycja NSG Group w Białymstoku

Pilkington IGP, spółka należąca do koncernu NSG...

Systemy balustradowe od CDA Polska – balustrady Corleone oraz Trapani

Systemy balustradowe od CDA Polska – balustrady Corleone oraz Trapani

Szklane balustrady to bezpieczny i efektowny sposób...

Ościeżnica Nuovo Palermo – wygoda i prostota montażu

Ościeżnica Nuovo Palermo – wygoda i prostota montażu

Ościeżnica do drzwi szklanych Nuovo Palermo to kolejna...

Kiedy system przesuwny, a kiedy SLF?

Kiedy system przesuwny, a kiedy SLF?

Systemy przesuwne oraz SLF to popularne szklane...» Więcej na subportalu szkło