MCS TECHNO wchodzi na rynek polski z maszynami do obróbki szkła

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

MCS TECHNO & TUROMAS MCS TECHNO to młoda i dynamiczna firma, która została założona w Krakowie przez włoskich i polskich specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży obróbki szkła.

Wśród reprezentowanych marek na rynek polski przedsiębiorstwo oferuje m.in. maszyny do obróbki krawędzi Schiatti czy myjki do szkła Triulzi, które stworzyły historię technologii obróbki szkła na całym świecie. Na początku 2017 roku MCS TECHNO rozpoczęło współpracę z hiszpańską firmą TUROMAS, z siedzibą w Rubielos de Mora (niedaleko Walencji), która specjalizuje się w produkcji maszyn do cięcia szkła.

TUROMAS działa na rynku od 1985 roku, a jego znakiem rozpoznawczym jest pomarańczowy kolor. Podczas targów Glasstec 2016 dostawca ten zaprezentował bardzo zaawansowane technologicznie maszyny, które spotkały się z uznaniem zarówno ze strony klientów, jak i konkurencyjnych firm. Maszyny TUROMAS mają stanowić ciekawą, tańszą alternatywę (w stosunku do niemieckich urządzeń) skierowaną do producentów szyb zespolonych. Asortyment produktów jest bardzo bogaty i obejmuje m.in. linie do cięcia i laminowania szkła oraz szereg rozwiązań z zakresu załadunku i logistyki szkła. Firma ma na swoim koncie wiele udanych instalacji na całym świecie, przede wszystkim w krajach hiszpańskojęzycznych, z oczywistych względów, ale także w Europie. Na przykład kilka miesięcy temu zainstalowano w pobliżu Barcelony imponującą linię tnącą do szkła mierzącą 12 metrów długości. 

TUROMAS bazuje jednak na produktach dostępnych dla większości firm, nawet tych rodzinnych, które nie mogą sobie pozwolić na duże inwestycje. Dla rynku polskiego maszyna Ruby 303B, przy bardzo dobrym stosunku ceny do jakości, może stanowić ciekawą propozycję zachęcającą do rozpoczęcia cięcia szkła. Ta sama technologia cięcia jest dostępna z półautomatycznym załadunkiem w wersji Rubi 303V. Tak więc TUROMAS jest w stanie zaoferować złożone rozwiązania różnego typu, dostosowane do możliwości i potrzeb odbiorców. Maszyny TUROMAS posiadają także opinię wyjątkowo wytrzymałych pod kątem mechanicznym.

Niedawno MCS TECHNO ogłosiło również współpracę z kolejną hiszpańską firmą – TECNOCAT, którą oferuje przyssawki i transportery do szkła. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Plenerowe prezentacje szkieł architektonicznych – Guardian SunGuard® Days

Plenerowe prezentacje szkieł architektonicznych – Guardian SunGuard® Days

Guardian Glass zorganizował niedawno cykl spotkań...

Oszklenie kompleksu BARCODE z użyciem szyb PRESS GLASS

Oszklenie kompleksu BARCODE z użyciem szyb PRESS GLASS

Kompleks Barcode to w sumie 12 przeszklonych...

Nowe szkło przeciwsłoneczne od Guardian Glass

Nowe szkło przeciwsłoneczne od Guardian Glass

Guardian Glass wzbogacił swoją ofertę...

Przyssawki, które nie pozostawiają śladów na szybach, oknach czy taflach szkła?

Przyssawki, które nie pozostawiają śladów na szybach, oknach czy taflach szkła?

Przenoszenie szyb i okien ma się odbywać w bezpieczny...

Ramki do szyb zespolonych TGI-Spacer – Seria M

Ramki do szyb zespolonych TGI-Spacer – Seria M

Produkując ramkę TGI-Spacer M, Technoform Glass...» Więcej na subportalu szkło