Centrum wyszukiwania

szkło
szyby zespolone
szyby pojedyncze
szkło dekoracyjne
akcesoria, dodatki, systemy
akcesoria
chemia
profile dystansowe
masy uszczelniające
folie
systemy i okucia całoszklane
maszyny i narzędzia
usługi i software
półprodukt
okna
drzwi
dostawcy, akcesoria
fasady, ogrody zimowe
osłony, bramy
maszyny, obróbka powierzchni

Szukaj:

Szukaj:
STV® – suche szklenie statyczne

STV® – suche szklenie statyczne

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.
Więcej informacji o firmie GEALAN

STV® – suche szklenie statyczne to innowacyjna technologia klejenia szyb wykorzystywana w procesie produkcji okien. Tajemnica STV® kryje się w specjalnie opracowanej taśmie, która w procesie ekstruzji trwale przymocowywana jest do przylgi skrzydła. Producent okien otrzymuje jeden produkt – skrzydło z taśmą STV®. Obróbka profili z taśmą STV® przebiega w tradycyjny sposób i nie potrzebne są żadne inwestycje w dodatkowe maszyny. Przycinanie, zgrzewanie, zaczyszczanie oraz szklenie wymaga tylko drobnych zmian w ustawieniach parametrów maszyn do produkcji okien.

Przy okazji walki o izolacyjność cieplną dzięki zastosowaniu STV® udało się osiągnąć szereg dodatkowych korzyści dla końcowego użytkownika okien:
- wyjątkowa optyka i zwiększona ilość światła słonecznego w mieszkaniu ze względu na brak uszczelki wokół szyby,
- ograniczenie zjawiska pękania szyb w gotowych oknach – naprężenia szkła są równomiernie po obwodzie przenoszone na skrzydło,
- wyższa antywłamaniowość - WK2 bez konieczności podklejania listwy szklącej,
- lepsza akustyka przez integralne złączenie szyby z profilem,
- większa trwałość i dłuższe użytkowanie okien – zastosowanie technologii STV® na całym obwodzie skrzydła zapobiega odkształcaniu się okien,
 - lżejsze skrzydła okienne to również łatwiejsze zamykanie okna, zwłaszcza w funkcji uchyłu (szczególne znaczenie dla kobiet, dzieci, osób chorych i starszych).

Z STV® okno na standardowym profilu 6komorowym 83mm osiąga parametry okna pasywnego.

Dla pakietu szybowego Ug=0,7 W/m2K z ramką Swisspacer V okno z STV® na powszechnie stosowanym i standardowo dostępnym z magazynu GEALAN profilu 6- komorowym 74 mm uzyskuje Uw = 0,95 W/m2K, a dla pakietu szybowego Ug=0,6 W/m2K z ramką Swisspacer V okno z STV® na równie powszechnie stosowanym i standardowo dostępnym z magazynu GEALAN profilu 6-komorowym 83 mm uzyskuje Uw = 0,85 W/m2K. Są to lepsze wyniki niż w reklamowanych przez konkurencję wyspecjalizowanych produktach stworzonych dla osiągania najwyższych standardów energooszczędności. 

Aby osiągnąć standard pasywny wystarczy do okna z STV® na profilu 6-komorowym 83 mm zastosować pakiet szybowy Ug=0,5 W/m2K z ramką Swisspacer V. Okno uzyskuje wówczas Uw=0,79 W/m2K!

Maksymalne wymiary skrzydeł z STV® w oknach RU wynoszą 1500mm x 1500mm, a w drzwiach RU 1100mm x 2300mm.    

jeszcze wiecej...


Zapytaj o produkt

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.

O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Inne produkty z tej kategorii

Podpórka półki szklanej 40Zawias 4801 do szkła niklowanyImitacja szkła grawerowanego.Zamek 10-160 WITRYNAZawias do szkła, model 4800, niklowany, firmy AMIGLOW-E Coating DetectorPrzekładki korkoweZestaw profilu ściennegoSzprosy międzyszybowePodpórka półki szkl. 35 nikiel sat 10mmPochwyt AMIG 3-19x200 INOX