Kontakt

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa

[mapa]
tel.: 034 3239200
e-mail: tech_poland@guardian.com
Fax: 034 3239206

http://www.guardian-czestochowa.com http://www.sunguardglass.plGuardian Industries Corporation z siedzibą w Auburn Hills, Michigan, USA, jest jednym z największych na świecie producentów szkła typu "float" i szkła przetworzonego wykorzystywanego w budownictwie indywidualnym i przemysłowym. Dostarczający kompletne systemy zewnętrzne dla przemysłu  motoryzacyjnego Guardian Automotive należy do ścisłej czołówki 100 największych światowych dostawców tej branży. Grupa Materiałów Budowlanych, w skład której wchodzi jeden z największych na świecie producentów włókna szklanego, jest wiodącym dystrybutorem wyrobów w tym sektorze. Zakłady produkcyjne Guardian'a, jego filie i firmy stowarzyszone, zlokalizowane w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie zatrudniają łącznie około 19.000 pracowników. 

Guardian Europe, założony w Luksemburgu w 1981 r., koordynuje działalność produkcyjną, inwestycyjną, marketingową i finansową wszystkich zakładów działających na rynku europejskim. Obecnie w jego skład wchodzi dziesięć hut szkła w następujących krajach: dwie w Luksemburgu, dwie w  Hiszpanii, jedna w Niemczech, jedna na Węgrzech, jedna w Polsce, jedna w Wielkiej Brytanii i dwie w Rosji, a także kilka zakładów produkujących szkło dla  przemysłu samochodowego. Szeroka gama produktów obejmuje  szkło płaskie typu "float", szkło bezpieczne, hartowane i laminowane, szyby samochodowe, szkło budowlane przeciwsłoneczne, niskoemisyjne oraz szkło do wnętrz i lustra.

Polska jest kolejnym krajem europejskich inwestycji Guardian'a. Zarówno potencjał rozwojowy, lokalizacja, a przede wszystkim bardzo wykwalifikowana kadra, przyczyniły się do podjęcia przez Guardian Industries decyzji o budowie w Częstochowie kolejnej huty szkła typu "float". Inwestycja ta to jednak nie tylko środki finansowe,  ale przede wszystkim "know-how" - najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie produkcji i przetwórstwa szkła, praktycznego i skutecznego marketingu oraz  nowoczesnego systemu zarządzania zarówno zasobami ludzkimi,  jak i ultranowoczesnym zakładem produkcyjnym.

Huta w Częstochowie - razem z własną stacją elektroenergetyczną, gazociągiem i linią kolejową - została wybudowany w latach 2001-2002 w ciągu 13 miesięcy. 18 lipca 2002 r. została uruchomiona linia produkcji szkła typu "float" (o grubości od 3 do 12 mm), a pierwsze dostawy na rynek miały miejsce już w połowie sierpnia tego roku. We wrześniu 2003 r., w ramach drugiego etapu inwestycji, oddano do eksploatacji najnowocześniejszą technologicznie linię produkcji i przetwórstwa szkła (szkło niskoemisyjne, przeciwsłoneczne, refleksyjne itp.) - tzw. coater. Kolejnym etapem było rozpoczęcie produkcji przeciwsłonecznych szkieł selektywnych SunGuard® High Selective (łącznie z odmianami do hartownia) w 2010 roku. W 2011 roku ruszyła produkcja szkieł laminowanych. W połączeniu z powłokami funkcyjnymi pozwalają na uzyskanie dodatkowo właściwości termoizolacyjnych i przeciwsłonecznych.
Pracujący 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zakład produkuje najwyższej jakości szkło wykorzystywane w branżach architektonicznej i samochodowej.