Softplast – maszyny i narzędzia do produkcji osłon okiennych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Lidia Pawlaczyk van Straaten

fot. SoftPlast

Lidia Pawlaczyk van Straaten


SoftPlast na targach BUDMA

fot.SoftPlast

SoftPlast na targach BUDMA

SoftPlast, zajmujący się m.in. handlem urządzeniami do produkcji rolet, markiz czy refleksoli, został założony przez Panią Lidię Pawlaczyk van Straaten i jej męża. Początkowo przedsiębiorstwo skupiało się na sektorze maszyn do zgrzewania plandek samochodowych, z czasem rozszerzając swoją działalność o sektor reklamy, a później osłon okiennych.

Pani Lidio, w jakich okolicznościach powstał SoftPlast?

Pomysł na firmę powstał 12 lat temu, kiedy byłam jeszcze zatrudniona w firmie produkującej plandeki samochodowe. Tam poznałam mojego męża. Praca w dziale zakupów pozwoliła nam poznać rynek i jego zapotrzebowanie. Zauważyliśmy, że na rynku polskim brakuje dostawców dobrej jakości urządzeń oraz akcesoriów do produkcji plandek. Wspólnie podjęliśmy decyzję o założeniu własnej działalności oraz nawiązaniu współpracy z europejskimi dostawcami urządzeń i akcesoriów. Chcieliśmy, aby nasza firma posiadała asortyment, który wypełni braki na rynku.

Ale nie oferujecie wyłącznie urządzeń i narzędzi do plandek, prawda?

Oczywiście, że nie. Mamy w ofercie kilka wiodących produktów, skierowanych do różnych branż. Są to m.in. urządzenia do produkcji osłon okiennych, takie jak: automatyczne stoły do cięcia, zgrzewarki impulsowe oraz automaty szyjące. Są to innowacyjne, często specjalistyczne urządzenia, wykonane z komponentów o wysokiej trwałości, które znacznie przyśpieszają tempo produkcji bez utraty jakości. Nasza oferta skierowana jest do firm, które cenią sobie niezawodność i profesjonalizm.

Co było kluczowe, abyście mogli znaleźć się w punkcie, w którym jesteście obecnie?

Przede wszystkim wytrwałość. Bez tej cechy nie zaszlibyśmy daleko. Nie wszyscy witali nas z otwartymi ramionami. Nie łatwo jest przekonać do siebie nieufnych wobec nowo powstałej firmy klientów. Jednak dzięki dużej determinacji nie poddawaliśmy się, zdobyliśmy stałych klientów i osiągnęliśmy stabilność, pozwalającą na dalszy rozwój firmy. Poza tym, zawsze stawiamy na klienta. Staramy się nie tylko zaopatrywać naszych odbiorców, ale również doradzać, pokazywać alternatywne rozwiązania i wyszukiwać na rynku właściwych dla nich rozwiązań. Z uwagi na to, że polski rynek ciągle się rozwija, my też chcemy dorównać mu kroku. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i chcemy się doskonalić. Chęć rozwoju i nauki sprawia, że udaje nam się budować coraz mocniejszą pozycję. Obecnie SoftPlast to zgrana grupa 12 osób, która – dzięki współpracy i dobrej organizacji – sprosta każdym wyzwaniom, jakie stawiają nam klienci. 

Z jakich korzystacie dostawców? 

Naszymi dostawcami są europejskie firmy, dzięki czemu dostarczane urządzenia spełniają wszystkie obowiązujące w Europie normy. Poza tym staramy się zawsze wybierać dostawców rekomendowanych przez międzynarodowych producentów w branżach, które zaopatrujemy. Jako przykład można podać hiszpańską firmę MATIC, producenta maszyn do produkcji rolet, markiz oraz reklam wielkoformatowych.

Jak oceniacie aktualny rok? Jakie macie plany na przyszłość?

Rok 2016 jest dla nas dobrym rokiem. Firma rozwija się, zwiększyliśmy zatrudnienie i realizujemy nasze plany sprzedażowe. Uczestniczyliśmy w targach BUDMA i REMA, dzięki czemu zaprezentowaliśmy nasz asortyment oraz sprawdziliśmy, co nowego pojawiło się w branży. W tym roku również zainstalowaliśmy nasze dwa sztandarowe produkty: automatyczną zgrzewarkę impulsową ARES PLUS oraz stół do cięcia rolet M1 Ultimate.

ARES PLUS służy do zgrzewania kieszeni i łączeń w produkcji rolet i markiz, a także do wgrzewania zipperów przy produkcji  tzw. „screenów”. Urządzenie w wersji 4 m zainstalowaliśmy w firmie Franc Gardiner, a w wersji 6 m – w firmie HANAROL. M1 Ulimate to automatyczny stół do cięcia rolet wyposażony jednocześnie w dwie technologie: nóż obrotowy i ultradźwięki. Oprócz tego stół zapewnia cięcie tkanin w kształcie okienek z zachowaniem idealnego kąta 90° – dzięki dociskowi w płaszczyźnie X-Y.  

Co do planów na przyszłość, to przede wszystkim chcielibyśmy utrzymać sprzedaż na aktualnym poziomie i podtrzymać współpracę z aktualnymi klientami i dostawcami. Docelowo chcielibyśmy powiększyć naszą ofertę maszyn. Poza tym, w najbliższych latach planujemy przenieść firmę w nowe miejsce oraz stworzyć showroom, w którym będziemy mogli robić prezentacje oferowanych urządzeń oraz szkolenia.   
                                                                                                
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


System skrzyń roletowych EXTE z izolowanymi prowadnicami

System skrzyń roletowych EXTE z izolowanymi prowadnicami

EXTE zmodyfikowało koncepcję swoich prowadnic i oferuje...

Arete Horizon Rombo – ogrodzenie aluminiowe o niezwykłych właściwościach

Arete Horizon Rombo – ogrodzenie aluminiowe o niezwykłych właściwościach

Arete Horizon Rombo to nowy system ogrodzeń marki Xcel....

Bez dobrego montażu nie ma funkcjonalnego garażu

Bez dobrego montażu nie ma funkcjonalnego garażu

Poznanie zasad dobrego montażu bramy pozwoli inwestorom,...

Dlaczego rolet zewnętrznych powinno się używać dopiero po zakończeniu budowy?

Dlaczego rolet zewnętrznych powinno się używać dopiero po zakończeniu budowy?

Eksperci KRISPOL podpowiadają, jak odpowiednio zadbać o...» Więcej na subportalu osłony, bramy