elero – bo na napędach trzeba się znać

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Siedziba elero w Beuren k. Stuttgartu

elero

Siedziba elero w Beuren k. Stuttgartu


Marcin Krupnik

elero

Marcin Krupnik

Powoli wkraczamy w erę automatyki, która zmienia nasze życie oraz poprawia jego komfort. Jednym z podmiotów, działającym w tym sektorze, jest elero, jeden z największych światowych producentów automatyki do rolet, instalacji przeciwsłonecznych i bram, który obecny jest i w Polsce. Rozmawiamy z Marcinem Krupnikiem, Chief Product Managerem elero w Polsce.

elero jest rozpoznawalna marką w Polsce, ale pewnie nie wszyscy wiedzą, jakie są jej korzenie. 

Pomysł na firmę zrodził się ponad 50 lat temu. W 1964 został otwarty pierwszy warsztat, który funkcjonował na zasadzie manufaktury produkującej proste automaty do domowego użytkowania. Na przestrzeni lat ten mały warsztat zmienił się w jednego z największych na świecie globalnych graczy, który zatrudnia obecnie ponad 400 osób. Od zawsze przyświecała nam misja ułatwienia życia domownikom dzięki automatyzacji codziennych czynności.

Ponad 50 lat temu pewnie niewiele osób interesowało się tematem automatyzacji...

Jak zawsze, początki były trudne, ale założyciele byli pewni, że tę branżę czeka świetlana przyszłość, inwestowali więc nieustannie w jej rozwój. Od 1987 roku główna fabryka firmy zlokalizowana jest w niemieckim Beuren. W Polsce jesteśmy od 2001 roku. Wkroczenie na nowy rynek też nie było łatwe, ponieważ należało zbudować struktury sprzedaży produktów elero i, co ważniejsze, spowodować, aby marka elero stała się rozpoznawalna na polskim rynku. Na przestrzeni kilku lat udało nam się znacznie rozbudować sieć dealerów oraz spowodować, że nasze produkty stały się postrzegane jako niezawodne, trwałe, a przede wszystkim innowacyjne. Cztery lata temu marka elero została częścią międzynarodowej grupy Nice, co ponownie przełożyło się na wyniki sprzedaży, jak również pozwoliło na odświeżenie marki – rebranding, oraz wprowadzenie nowych, niezmiennie odpowiadających na potrzeby rynku i klienta produktów.

Dlaczego warto stawiać na elero?

Posiadamy kilka przewag rynkowych, które czynią nasze produkty najlepszym wyborem na rynku. Przede wszystkim są one niezawodne – pokazują to dobitnie dane w naszym serwisie, bo awaryjność produktów jest minimalna i potwierdzają to tysiące użytkowników automatyki elero. Innowacyjność  to coś, co od zawsze nas wyróżnia – elero to firma, która na przestrzeni ponad 50-ciu już lat istnienia zawsze znana była z wprowadzania na rynek produktów nowatorskich i nowoczesnych. Ponadto od zawsze staramy się, aby nasze produkty gwarantowały maksimum komfortu użytkownikom – stąd polskie menu w pilotach i nadajnikach czy czytelny i niezmiernie prosty system programowania. Równocześnie staramy się, aby współpraca na linii elero-dealer przebiegała w jak najbardziej profesjonalny sposób. Staramy się, aby nasi dealerzy posiadali jak największą wiedzę o produktach i możliwościach elero. Oferujemy szkolenia i wsparcie techniczne.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Mamy bardzo szeroką ofertę produktów, a obejmuje ona napędy do rolet, żaluzji, osłon przeciwsłonecznych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, markiz oraz bram rolowanych. Osobną grupę stanowią napędy liniowe do łamaczy światła i paneli fotowoltaicznych. Znajdują one również zastosowanie w przemyśle. 

Nasze produkty wyróżnia przede wszystkim niezawodność i nowoczesność. W napędach do żaluzji znajduje się magnetyczny hamulec, znacznie cichszy od standardowego, co wymiernie podnosi komfort akustyczny użytkownika żaluzji fasadowych. Technologia ta znalazła również zastosowanie w napędach do rolet zewnętrznych oraz markiz i refleksolii. Jako pierwsi wprowadziliśmy dwukierunkowy system radiowy, z technologią routingu. Pozwala to na znaczne zwiększenie odległości pomiędzy nadajnikiem a odbiornikami, co skutkuje niezawodnością działania systemu radiowego; dodatkowo dzięki sygnałowi zwrotnemu od odbiornika do nadajnika użytkownik ma pewność, że komenda wysłana do odbiorników została wykonana. 

W trosce o bezpieczeństwo, nasze silniki serii RolTop są wyposażone w dwukierunkowy system detekcji. Pozwala to na ochronę pancerza rolety przed przymarznięciem oraz przed zniszczeniem na skutek najechania na przeszkodę. System ten w sposób ciągły dokonuje pomiaru ciężaru pancerza i dostosowuje się do zmian wynikłych w trakcie użytkowania, dzięki czemu działa wtedy, gdy jest to konieczne. Obecnie wprowadzamy nowy  typ silników SunTop-Z do rolet typu zipp-screen – są one również wyposażone w system detekcji umożliwiający ochronę tkaniny przed zniszczeniem oraz działaniem wiatru.

Jak wspomniałem, nasze produkty mają podnosić komfort użytkowania osłon, w których znalazły zastosowanie. Dzięki prostym w obsłudze programatorom, nadajnikom oraz czujnikom użytkownik jest w stanie stworzyć sobie najbardziej komfortowe warunki termiczne – powiązane z osłoną przed słońcem – w swoim domu lub mieszkaniu. Ma to również swój wymiar ekonomiczny – oszczędność czasu i energii. Dodatkowo dostępny pakiet bezpieczeństwa chroni nas przed włamywaczem.


Reklama

Z jakich korzystacie dostawców?

Od lat korzystamy ze sprawdzonych dostawców. Wykorzystywane podzespoły muszą przejść odpowiednie testy w skrajnych warunkach, aby zostały przez nas wykorzystane w fazie produkcji. Trwałość naszych urządzeń jest jedną z najważniejszych cech elero i w związku z tym nie możemy sobie pozwolić na korzystanie z usług dostawców, których możliwości nie jesteśmy pewni. Należy pamiętać że promujemy nasze produkty hasłem „Made In Germany”. Jest to związane z faktem, że nasze produkty w całości są produkowane w Niemczech, w Beuren pod Stuttgartem. Stamtąd też pochodzi większość firm kooperujących z nami. Koncentracja ta pozwala zachować kontrolę zarówno nad materiałami użytymi w produkcji napędów, jak i nad samą produkcją.

Do kogo skierowana jest oferta?

Nasza oferta jest uniwersalna i kompleksowa. Oznacza to, że odpowiednie produkty znajdzie w niej nie tylko osoba, która chce zautomatyzować swój dom, ale także klient, który zainteresowany jest rozwiązaniami dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz przemysłu.

Jak oceniacie miniony rok?

Minione 12 miesięcy było niezwykle udane dla całej grupy Nice w Polsce. Osiągnęliśmy kilkunastoprocentowy wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. Stały rozwój firmy doprowadził do podjęcia decyzji o zakupie nowej działki inwestycyjnej w Pruszkowie, obok istniejącej siedziby. Na zakupionej działce powstanie wielofunkcyjny budynek użytkowy, który zwiększy nasze możliwości magazynowe oraz pozwoli na prowadzenie nowych szkoleń, a także testów urządzeń. Był to kolejny dobry rok dla nas.

Jakie macie plany na przyszłość?

Chcemy w dalszym ciągu rozszerzać naszą ofertę produktową oraz zwiększać portfolio profesjonalnych dystrybutorów. Mamy kilka pomysłów na naszą działalność i, jeśli tylko warunki gospodarcze będą sprzyjały, z pewnością wprowadzimy na rynek wiele interesujących udogodnień. W pierwszej kolejności chcemy skupić się na kontroli urządzeń za pośrednictwem smartfona oraz innych urządzeń mobilnych – pozwoli to na jeszcze bardziej komfortową możliwość sterowania automatyką domową. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

elero Polska Sp. z o.o.

05-800 Pruszków
ul. Parzniewska 2a
tel.: 22 759 40 45
Fax: 22 759 40 21
http://www.elero.plKontakt do redakcji oknonet.pl


Przejęcie TNR Industrial Doors - Hörmann ponownie inwestuje na rynku amerykańskim

Przejęcie TNR Industrial Doors - Hörmann ponownie inwestuje na rynku amerykańskim

TNR Industrial zajmuje się produkcją i dystrybucją...

Franc Gardiner już 15 lat na rynku

Franc Gardiner już 15 lat na rynku

Zaprojektowała wiele innowacyjnych rozwiązań jak...

Utrata ciepła w budynku. Jak się przed nią ustrzec?

Utrata ciepła w budynku. Jak się przed nią ustrzec?

W przypadku stolarki otworowej bardzo ważne jest, aby...

Somfy zaprezentowało nowości dla domu inteligentnego (IFA 2017)

Somfy zaprezentowało nowości dla domu inteligentnego (IFA 2017)

SOMFY zaprezentowała na targach IFA w Berlinie...» Więcej na subportalu osłony, bramy