Dickson: zmieniamy postrzeganie markiz tarasowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W ostatnich latach markiza przechodzi rewolucję stylu i technologii, w odpowiedzi na nowe oczekiwania w dziedzinie outdoor living.

fot. Dickson

W ostatnich latach markiza przechodzi rewolucję stylu i technologii, w odpowiedzi na nowe oczekiwania w dziedzinie outdoor living.


Zobacz również:

oknoad

ORGADATA REKRUTUJE !

Kibicuj z FAKRO w Moskwie

Ekspert Stolarki

System EJOT Wimount

Zimowa promocja ALUPROF na panele drzwiowe serii AD


Na pewno wszyscy widzieliśmy pożółkłe zdjęcie z wakacji, z nieco postarzałą markizą w żółtawo-brązowe pasy w tle. A niektórzy wyobrażają sobie nawet, że dla markizy czas się zatrzymał i jest ona ciągle taka sama, jakby vintage, mimo upływu wielu lat. Staroświecka. Markiza?! Nic bardziej błędnego! Przekonują specjaliści z Dickson-Constant i wyjaśniają dlaczego. 


W ostatnich latach markiza przechodzi rewolucję stylu i technologii, w odpowiedzi na nowe oczekiwania w dziedzinie outdoor living. Dowód? 90% właścicieli markiz jest zadowolonych z dokonanego wyboru. Dlaczego? Markiza pozwala powiększyć przestrzeń życiową, przedłużyć miłe chwile spędzane na tarasie z rodziną i przyjaciółmi i to znacznie bardziej niż parasol tarasowy. Markiza jest skutecznym filtrem przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a jednocześnie doskonale chroni przed deszczem lub chłodem letniej nocy. Pozwala cieszyć się życiem i korzystać z przyjemności przebywania na zewnątrz nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Tkaniny markizowe są dzisiaj jednokolorowe, trendowe, ze specjalną fakturą i grafiką. Ich styl dostosowuje się do fasad tradycyjnych, współczesnych lub awangardowych. Wzbogacają nasze dziedzictwo architektoniczne. Czym byłyby tarasy naszych miast bez osłaniających je obszernych tkanin markizowych? Jak mówią badania konsumentów Dickson Solar Protection, aż 87% respondentów chce przedłużyć, na ile to możliwe, czas spędzany na tarasie, a markizy tarasowe są przez nich wskazywane jako najskuteczniejsza ochrona przed słońcem.

Markiza z tkaniny nowym symbolem outdoor living!


Tkaniny markiz zewnętrznych pozwalają na stworzenie obszaru komfortu na wolnym powietrzu, przy czym ważne jest sprecyzowanie, co oznacza określenie «komfort pod tkaniną». Analogia z osłoną, jaką tworzą liście drzewa jest oczywista: oczekujemy przyjemnej świeżości, rodzaju łagodności, jednocześnie mamy nadzieję, że orzeźwiający powiew wiatru przyczyni się jeszcze bardziej do naszego dobrego samopoczucia. Tkaniny pozwalają regulować klimat znacznie subtelniej niż liście! W zależności od tkaniny, można filtrować w większym lub mniejszym stopniu przepływ promieniowania słonecznego, modyfikować panującą pod nią temperaturę, dozować jasność, nadawać kolor przestrzeni, którą osłania. Efekty te można przewidzieć w oparciu o cechy charakterystyczne tkaniny ustalone w laboratorium. 

Firma Dickson wraz z European Solar Shading Organization przeprowadziła badania pozwalające wszechstronnie określić właściwości jej tkanin. Ustalone parametry umożliwiają dokonanie wyboru według preferencji kolorystycznych i oczekiwań dotyczących komfortu samopoczucia w zależności od specyfiki instalacji. Więcej o nowym obliczu tkanin markizowych można przeczytać na newdickson.com/pl/

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Integralna część elewacji – roleta do zabudowy Invisio w ofercie Awilux

Integralna część elewacji – roleta do zabudowy Invisio w ofercie Awilux

Zoptymalizowane pod względem fizyki budowlanej systemy...

EVO – nowy system do automatyzacji zasłon

EVO – nowy system do automatyzacji zasłon

Osłona przed słońcem oraz ochrona prywatności za...

Nowe salony dołączyły do sieci KRISHOME

Nowe salony dołączyły do sieci KRISHOME

KRISPOL, jeden z wiodących polskich producentów...

WIŚNIOWSKI na targach NORDBYGG 2018 w Sztokholmie

WIŚNIOWSKI na targach NORDBYGG 2018 w Sztokholmie

Międzynarodowe Targi NORDBYGG w Sztokholmie to...

Grupa Nice przejmuje większościowy pakiet udziałów w Abode Systems Inc.

Grupa Nice przejmuje większościowy pakiet udziałów w Abode Systems Inc.

Nice został większościowym udziałowcem w firmie Abode...» Więcej na subportalu osłony, bramy