ALKAZAR: moda na okiennice wraca do Polski

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okiennice ALKAZAR

fot. ALKAZAR

Okiennice ALKAZAR


Zobacz również:

oknoad

Ekspert Stolarki

Dlaczego warto stosować kontenery na odpady PVC ?

Promocja na okna do -46%

TECHNOLOGIA SMART EDGE

Akademia Gerda


Okiennice ALKAZAR

fot. ALKAZAR

Okiennice ALKAZAR

Okiennice ALKAZAR

fot. ALKAZAR

Okiennice ALKAZAR

Okiennice ALKAZAR

fot. ALKAZAR

Okiennice ALKAZAR

Początki działalności ALKAZAR sięgają 1993 roku, kiedy to rozpoczęto dystrybucję okien PVC. Z czasem poszerzono ją o okna drewniane, zewnętrzne rolety aluminiowe i bramy garażowe. W roku 2006 postanowiono rozpocząć produkcję rolet zewnętrznych, co okazało się bardzo dobrą decyzją – na tyle udaną, że gdy w roku 2011 pojawiła się szansa rozszerzenia działalności o produkcję okiennic aluminiowych, szybko ją wykorzystano. 


Obecnie produkcja okiennic aluminiowych jest główną dziedziną działalności firmy ALKAZAR. Odbiorcami jej wyrobów są klienci indywidualni i firmy z Niemiec, Francji, Włoch, Szwajcarii i, oczywiście, Polski. ALKAZAR produkuje każdy rodzaj okiennic: od dekoracyjnych, poprzez tradycyjnie otwierane, do technicznie skomplikowanych okiennic przesuwnych na 1, 2 lub 3 szynach. 

Choć początki nie były łatwe, bo trzeba było poznać tajniki poszczególnych rozwiązań, wybrać te najbardziej odpowiednie, zarówno jeśli chodzi o profile, jak i okucia, to zawsze w naszych działaniach kierowaliśmy się priorytetem jakości. Aby osiągnąć właściwy poziom, konieczna jest czasami benedyktyńska cierpliwość w poznawaniu poszczególnych systemów okiennic, możliwości okuć itp. Takie podejście jest jednak niezbędne, żeby posiąść odpowiednią wiedzę, która pozwala później na podejmowanie co raz to nowych wyzwań – wyjaśnia Mirosław Sosnowski, właściciel ALKAZAR.


Na chwilę obecną ALKAZAR produkuje w większości okiennice tradycyjnie otwierane, również z napędami elektrycznymi. Z roku na rok wzrasta jednak liczba wyprodukowanych okiennic przesuwnych, które może wykonać w wersji „lekkiej" – do 80 kg ciężaru skrzydła i „ciężkiej" – do 200 kg. 

W tym zakresie wyróżnia nas umiejętność wyprodukowania okiennic 2, 3 i 4-torowych z możliwością przesuwania teleskopowo, z zastosowaniem systemu paska zębatego i rolek. Napęd elektryczny oczywiście nie stanowi problemu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla szerokich okien, jest przesłona za pomocą okiennic harmonijkowych – możemy wykonać do 12 szt. skrzydeł po max. 80 cm szerokości, prowadzonych za pomocą zawiasów rolkowych na prowadnicy górnej i dolnej – tłumaczy właściciel ALKAZAR.


Od połowy 2012 roku głównym dostawcą profili dla firmy ALKAZAR jest METRA z Włoch, a także hiszpańska firma Cortizo – zwłaszcza przy produkcji okiennic w ramie. Jeśli chodzi o okucia, oprócz systemowych, producent korzysta też z dostawców z Włoch oraz francuskiej firmy Torbel. Największymi ilościowo odbiorcami okiennic ALKAZAR są klienci z Niemiec, następnie z Polski, Francji, Włoch, Szwajcarii i Austrii. Ostatnio pojawił się nawet klient z Litwy. Wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego wyniósł aż 20%

Okiennice w Polsce zostały skutecznie wyparte z powszechnego użytku przed wieloma laty, co było związane z utratą państwowości, a potem też suwerenności. Zainteresowanie klientów zwiększa się z roku na rok – głównie dzięki możliwości podróży po świecie. Ludziom podobają się okiennice, ponieważ budynki nabierają indywidualnego charakteru. Osłony te spełniają funkcję ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, umożliwiają zacienienie i zapewniają prywatność – dodaje Mirosław Sosnowski. 


Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Ogrodzenia posesyjne – nowość w ofercie Eko-Okien

Ogrodzenia posesyjne – nowość w ofercie Eko-Okien

Wraz z nowym rokiem oferta Eko-Okien poszerzyła się o...

Autorski system rolet PVC Drutex już na rynku

Autorski system rolet PVC Drutex już na rynku

DRUTEX wprowadził na rynek autorski system rolet z PVC,...

SEGME – nowa propozycja na rynku w sektorze bram garażowych i rolet zewnętrznych

SEGME – nowa propozycja na rynku w sektorze bram garażowych i rolet zewnętrznych

SEGME to nowość na rynku bram garażowych i rolet...

Grupa Nice przejmuje brazylijską spółkę z sektora kontroli dostępu

Grupa Nice przejmuje brazylijską spółkę z sektora kontroli dostępu

Nice dokonał przejęcia brazylijskiej spółki Linear...

Piąty rok Nice 1 Ligi Żużlowej

Piąty rok Nice 1 Ligi Żużlowej

W siedzibie Polskiego Związku Motorowego w Warszawie...» Więcej na subportalu osłony, bramy