Ekspansywny kurs markilux na międzynarodowych rynkach

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

markilux, ekspert od markiz, od lat sukcesywnie buduje swój zagraniczny potencjał. Na arenie międzynarodowej przedsiębiorstwo działa aktywnie od ponad dziesięciu lat, a jedna czwarta całości generowanego obrotu to właśnie eksport. Choć rynek niemiecki nadal pozostaje podstawą działalności to tendencja ku wzrostowi eksportu rośnie.

markilux już od ponad 40 lat zajmuje się produkcja wysokojakościowych markiz. Przedsiębiorstwo, początkowo skoncentrowane na niemieckojęzycznym obszarze, wcześniej wysondowało grunt w kierunku sprzedaży zagranicznej poprzez uczestnictwo w zagranicznych targach: – Właściwy start miał miejsce w 2006 roku wraz z uczestnictwem na R+T Stuttgart. Od tego momentu międzynarodowy biznes nabrał tempa – mówi Klaus Wuchner, kierownik marketingu i dystrybucji markilux. 

Znalezienie odpowiednich fachowych partnerów wymaga czasu – wyjaśnia Klaus Wuchner. – Po pierwsze musimy myśleć o logistyce. Markiza jest bowiem ciężka i zajmuje dużo miejsca. Takiego produktu nie da się wysłać jako standardową paczkę. Do wysyłki potrzeba specjalnie przygotowanej infrastruktury, ale jeszcze ważniejsi są niezawodni partnerzy dystrybucyjni i serwisowi za granicą, jak Peer Cornelßen. Odpowiedzialny za międzynarodową dystrybucję w markiluxie Peer Cornelßen wyjaśnia: Do naszego biznesu potrzebujemy wykwalifikowanych specjalistycznych handlowców, którzy w czysty i bezpieczny sposób dokonają montażu. Klient musi mieć także możliwość korzystania z dobrego serwisu. Za granicą nie ma jednak porównywalnych struktur, jak w Niemczech, regulujących takie rzemiosło, dlatego tym ważniejsze jest, aby w poszczególnych krajach móc znaleźć zawsze najlepsze regionalne zakłady oraz szkolić je dalej we własnej akademii. Jednak potrzeba czasu, aby stworzyć międzynarodowy serwis z równie wysokim progiem jakościowym.

» Zagraniczne rynki oferują dobre szanse wzrostu

Obecnie markilux za granicą w Europie dysponuje wraz z ponad 250 partnerami dobrą siecią specjalistycznych handlowców w około 20 krajach. – Dla nas atrakcyjne są rynki z zapotrzebowaniem na markizy oraz wystarczającą siłą nabywczą – mówi Klaus Wuchner. Ale stabilna pozycja rynkowa z wysoką rozpoznawalnością marki we własnym kraju stanowi dla zagranicznego biznesu ważny wymóg. – Biznes krajowy pozostanie naszą podstawową działalnością oraz podstawą naszej obietnicy marki: designerskie markizy made in Germany – podkreśla Wuchner. 

» Pomieszczenia wystawowe ważne dla budowy marki

Ważną funkcję w międzynarodowym biznesie odgrywają należące do klienta markilux pomieszczenia wystawowe. Dla Peer Cornelßen stanowi to centralny aspekt przy wyborze odpowiednich specjalistycznych zakładów: Pomieszczenia wystawowe naszych partnerów handlowych są skoncentrowane na nasz asortyment markiz. Jednak nie da się tu pokazać wszystkich produktów, dlatego markilux już wcześnie rozpoczął rozwijać koncepcję niemieckich flagowych salonów właśnie pod kątem międzynarodowym. Salzburg był pierwszą reprezentatywną lokalizacją. Także w Anglii przedsiębiorstwo reprezentowane jest w centrum wystawowym umiejscowionym od 2016 roku w Business Design Center w Londynie. Do tego dochodzi pomieszczenie wystawowe w Rzymie oraz powierzchnia wystawowa w Huset, jednej z największych duńskich wystaw mieszkaniowych w Middelfart. 

W naszych pomieszczeniach wystawowych mamy bezpośredni kontakt z klientem. Możemy przedstawić naszą ideę point of sale oraz zaoferować fachowe seminaria w naszej akademii. Wszystko to przyczynia się do budowy marki na rynkach międzynarodowych – mówi Peer Cornelßen. 

Dokładnie taki jest cel na przyszłość. Dla Klausa Wuchnera: nazwa markilux powinna reprezentować markizy wysokiej jakości z nowoczesnym designem – w kraju i za granicą. Na tym koncentrujemy się już od lat i przedsiębiorstwo będzie tym kursem dalej konsekwentnie podążać.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co wybrać?

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co wybrać?

Osłony okien to coraz częściej niezbędne wyposażenie...

Grupa Alutech staje się częścią Grupy Hörmann

Grupa Alutech staje się częścią Grupy Hörmann

Pierwsze informacje o przybyciu niemieckiego inwestora do...

DOMO-SYSTEM, czyli 25 lat od pomysłu do eksperta w sektorze osłon okiennych

DOMO-SYSTEM, czyli 25 lat od pomysłu do eksperta w sektorze osłon okiennych

DOMO-SYSTEM jest obecnie największym producentem osłon...

DKV rozpoczęło produkcję okiennic aluminiowych

DKV rozpoczęło produkcję okiennic aluminiowych

DKV Service rozpoczęło w 2018 roku produkcję okiennic...

Niezwykłe połączenie rolet zewnętrznych z żaluzjami fasadowymi od Eko-Okien

Niezwykłe połączenie rolet zewnętrznych z żaluzjami fasadowymi od Eko-Okien

Do oferty wdrażany jest nowy produkt, dzięki któremu...» Więcej na subportalu osłony, bramy