Wybór rolet wewnętrznych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Roleta zaciemniająca

Franc Gardiner

Roleta zaciemniająca


Roleta z tkaniną transparentną

Franc Gardiner

Roleta z tkaniną transparentną

Roleta dzień i noc

Franc Gardiner

Roleta dzień i noc

Rolety to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych zasłon. Zapewniają prywatność, chronią przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń. W sklepach znajdziemy różne ich modele. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

W wielu domach rolety wewnętrzne z powodzeniem zastępują tradycyjne zasłony i firany. Nie tylko chronią przed wścibskimi spojrzeniami i ostrymi promieniami słońca, ale mogą być również stylową ozdobą okna, która odmieni wygląd wnętrza. 

» Plisy, żaluzje, panel tracki... czyli rodzaje rolet

Na rynku znajdziemy wiele modeli, więc jest z czego wybierać. W większości model rolety determinuje sposób montażu. Klasyczne rolety wolnowiszące są montowane za pomocą wkrętów do ściany lub sufitu i najczęściej zasłaniają całe okno. Alternatywą dla rolet klasycznych są rolety mini wyposażone w prowadnice żyłkowe, którą zawiesza się na skrzydle okna. To prosty i łatwy w montażu typ rolet. Jednym z popularnych typów osłony są również rolety w aluminiowej kasecie, które nie naruszają profilu okiennego. Z kolei w osłonie dużych powierzchni, jak np. oszklone drzwi, sprawdzą się żaluzje pionowe. Łatwo się nimi steruje i pozwalają na szybkie regulowanie ilości światła wpadającego do wnętrza.  

Dobrym pomysłem będą również panel tracki, które swoim wyglądem przywołują na myśl japońskie wnętrza. Ich konstrukcja opiera się na połączeniu kilku torowych szyn i szerokich pasów materiałów, dzięki czemu można je też wykorzystać do przedzielenia wnętrza – radzi Leszek Jarema z firmy Franc Gardiner, producenta osłon okiennych.

Plisy okienne wyglądają bardzo elegancko, a dodatkowo można ustawić je tak, aby niemal całkowicie blokowały światło słoneczne. Sprawdzą się więc w mocno nasłonecznionych pokojach, np. na poddaszu w wersji plisy dachowej. 

» Tkanina też ma znaczenie

Model rolety to nie wszystko. Możemy również wybrać materiał w zależności od naszych potrzeb, typu pomieszczenia oraz jego wystroju. Najczęściej mamy do wyboru roletę z tkaniną transparentną lub zaciemniającą. Pierwsza zapewnia prywatność i chroni przed ostrym słońcem, ale przepuszcza promienie słoneczne. To dobry wybór, jeśli zależy nam na subtelnym rozświetleniu pomieszczenia. Sypialnia, łazienka, pokój dziecięcy, czyli wnętrza przeznaczone do wypoczynku i relaksu, warto wyposażyć w rolety zaciemniające wykonane z materiału, który całkowicie blokuje promienie słoneczne. 

Eleganckim i praktycznym rozwiązaniem jest również tkanina typu Dzień i Noc, wykonana z grubych, naprzemiennych pasów materiału. Dzięki temu można operować ilością światła bez potrzeby podnoszenia rolety. Roletę z tkaniną tego typu możemy zastosować np. w pokojach usytuowanych na parterze – radzi Leszek Jarema.

W ofertach producentów każda z tkanin jest dostępna w szerokiej palecie kolorów: od bieli i pasteli, po żywe lub ciemne, nasycone barwy, aż po możliwość indywidualnego nadruku. Bez problemu będzie można dopasować kolor osłony do stylu wnętrza.Kontakt do redakcji oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Skylight BO – tkanina zaprojektowana dla wyjątkowych zastosowań

Skylight BO – tkanina zaprojektowana dla wyjątkowych zastosowań

Partner-Bis, jako przedstawiciel firmy Bamberger Kaliko,...

Jak prawidłowo czyścić i konserwować tkaniny markizowe?

Jak prawidłowo czyścić i konserwować tkaniny markizowe?

Moda na markizy trwa nieustannie od kilkunastu lat....

OKPOL prezentuje nową roletę plisowaną do okien na dach płaski

OKPOL prezentuje nową roletę plisowaną do okien na dach płaski

Roleta plisowana P50 to doskonałe uzupełnienie stolarki...

Spotkanie Grupy TOP – o wspólnych inicjatywach i kierunkach rozwoju

Spotkanie Grupy TOP – o wspólnych inicjatywach i kierunkach rozwoju

Podczas dwudniowego zjazdu członkowie powołali...

Studio Melange FR Dimout – trudnopalna tkanina do osłon okiennych

Studio Melange FR Dimout – trudnopalna tkanina do osłon okiennych

Melange FR Dimout to najnowszy produkt w kolekcji...» Więcej na subportalu osłony, bramy