Indywidualna aranżacja przestrzeni cienia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Aby w sposób elastyczny chronić małe oraz duże powierzchnie przed słońcem, ekspert od markiz – markilux, oferuje dwa wolnostojące systemy: uniwersalny system stojaków markizowych syncra do miejsc siedzących w ogrodzie, kafejek i restauracji oraz indywidualnie zaaranżowany system ramowy RS-2 do zacieniania dużych przestrzeni. 

Zarówno system stojaków syncra, jak też system ram RS-2, działające na tym samym modelu podpory nośnej, były dotychczas dostępne jedynie w formie okrągłych słupków aluminiowych. Obecnie oba systemy dostępne są z kilkoma nowymi, technicznymi i optycznymi detalami. Tak więc instalacje markiz, oprócz dotychczasowych, tradycyjnych, okrągłych, nośnych kolumn, są od teraz dostępne z kwadratowymi podporami

Kwadratowe podpory oferują, zdaniem Michaela Gerlinga, kierownika technicznego markiluxa (w tej samej cenie i siatce rozmiarowej z różnorodnym osprzętem montażowym) dodatkową swobodę aranżacji. Podpory dostępne są w obu wariantach odpornego na warunki atmosferyczne aluminium, z bocznym, otwieranym kanałem na kable, który schowa doprowadzenie prądu do silnika lub system oświetlenia. 

» Płyty podstawy – osłony zapewnią piękną optykę

Ponadto nowością są opcjonalne płyty podstawy-osłony, umieszczone w stabilnym ciśnieniowym odlewie aluminiowym, zarówno do okrągłych, jak i kanciastych podpór obu systemów markiz. – Nowe płyty podstawy pokrywają bolce, którymi słupki przytwierdzono do podłoża. Lepiej to po prostu wygląda. Z tego powodu dostępne są do montażu poprzecznic w markilux syncra także nowe, optycznie ładniejsze śruby rozetowe. Przykładamy dużą wagę do wysubtelnienia detali, aby całościowe wrażenie było bardziej nastrojowe – tłumaczy Michael Gerling. 

» Indywidualna aranżacja krajobrazów markiz

Oba systemy bazują na stabilnych podporach i mocowanych na nich trawersach, na których montuje się markizy. W markilux syncra chodzi o pojedynczy moduł nośnika podpory, z jedną albo dwiema markizami oraz jedenastoma różnymi modelami markiz markilux. Albo umieszczone są na stałe w podłożu, albo zabezpieczone skrzyniami obciążającymi jako wariant elastyczny. System ramowy RS-2, którym daje się budować całe krajobrazy markiz w prywatnym ogrodzie lub zewnętrznej gastronomii czy hotelarstwie, bazuje na dowolnie wielu kombinacjach podpór i nośników. Można je aranżować z miksem ogrodów zimowych i markiz przegubowych, a także markizami pionowymi i bocznymi w prostokątne i kwadratowe zarysy (możliwe także formy specjalne).  

» Ochrona w każdą pogodę dzięki markizom pionowym

Markizy pionowe dostępne są teraz także w kanciastej kasecie z poszyciem, harmonizując z kwadratowymi podporami systemu ram. – W kombinacji z opcją tracfix, gdzie poszycie porusza się ściśle w prowadnicach, nasz system ramowy oferuje całkowitą ochronę przed obcymi spojrzeniami, zimnem i deszczem – mówi Michael Gerling. Z tego powodu stanowi dobre źródło cienia, szczególnie do zewnętrznej gastronomii, gdzie poszukuje się dużych krajobrazów markiz z dowolnie wybranym nachyleniem dachu. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!EVO – nowy system do automatyzacji zasłon

EVO – nowy system do automatyzacji zasłon

Osłona przed słońcem oraz ochrona prywatności za...

Nowe salony dołączyły do sieci KRISHOME

Nowe salony dołączyły do sieci KRISHOME

KRISPOL, jeden z wiodących polskich producentów...

WIŚNIOWSKI na targach NORDBYGG 2018 w Sztokholmie

WIŚNIOWSKI na targach NORDBYGG 2018 w Sztokholmie

Międzynarodowe Targi NORDBYGG w Sztokholmie to...

Grupa Nice przejmuje większościowy pakiet udziałów w Abode Systems Inc.

Grupa Nice przejmuje większościowy pakiet udziałów w Abode Systems Inc.

Nice został większościowym udziałowcem w firmie Abode...

Inteligentne sterowanie budynkiem z YOODA Smart Home

Inteligentne sterowanie budynkiem z YOODA Smart Home

Inteligentne sterowanie budynkiem zyskuje na...» Więcej na subportalu osłony, bramy