Indywidualna aranżacja przestrzeni cienia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Aby w sposób elastyczny chronić małe oraz duże powierzchnie przed słońcem, ekspert od markiz – markilux, oferuje dwa wolnostojące systemy: uniwersalny system stojaków markizowych syncra do miejsc siedzących w ogrodzie, kafejek i restauracji oraz indywidualnie zaaranżowany system ramowy RS-2 do zacieniania dużych przestrzeni. 

Zarówno system stojaków syncra, jak też system ram RS-2, działające na tym samym modelu podpory nośnej, były dotychczas dostępne jedynie w formie okrągłych słupków aluminiowych. Obecnie oba systemy dostępne są z kilkoma nowymi, technicznymi i optycznymi detalami. Tak więc instalacje markiz, oprócz dotychczasowych, tradycyjnych, okrągłych, nośnych kolumn, są od teraz dostępne z kwadratowymi podporami

Kwadratowe podpory oferują, zdaniem Michaela Gerlinga, kierownika technicznego markiluxa (w tej samej cenie i siatce rozmiarowej z różnorodnym osprzętem montażowym) dodatkową swobodę aranżacji. Podpory dostępne są w obu wariantach odpornego na warunki atmosferyczne aluminium, z bocznym, otwieranym kanałem na kable, który schowa doprowadzenie prądu do silnika lub system oświetlenia. 

» Płyty podstawy – osłony zapewnią piękną optykę

Ponadto nowością są opcjonalne płyty podstawy-osłony, umieszczone w stabilnym ciśnieniowym odlewie aluminiowym, zarówno do okrągłych, jak i kanciastych podpór obu systemów markiz. – Nowe płyty podstawy pokrywają bolce, którymi słupki przytwierdzono do podłoża. Lepiej to po prostu wygląda. Z tego powodu dostępne są do montażu poprzecznic w markilux syncra także nowe, optycznie ładniejsze śruby rozetowe. Przykładamy dużą wagę do wysubtelnienia detali, aby całościowe wrażenie było bardziej nastrojowe – tłumaczy Michael Gerling. 

» Indywidualna aranżacja krajobrazów markiz

Oba systemy bazują na stabilnych podporach i mocowanych na nich trawersach, na których montuje się markizy. W markilux syncra chodzi o pojedynczy moduł nośnika podpory, z jedną albo dwiema markizami oraz jedenastoma różnymi modelami markiz markilux. Albo umieszczone są na stałe w podłożu, albo zabezpieczone skrzyniami obciążającymi jako wariant elastyczny. System ramowy RS-2, którym daje się budować całe krajobrazy markiz w prywatnym ogrodzie lub zewnętrznej gastronomii czy hotelarstwie, bazuje na dowolnie wielu kombinacjach podpór i nośników. Można je aranżować z miksem ogrodów zimowych i markiz przegubowych, a także markizami pionowymi i bocznymi w prostokątne i kwadratowe zarysy (możliwe także formy specjalne).  

» Ochrona w każdą pogodę dzięki markizom pionowym

Markizy pionowe dostępne są teraz także w kanciastej kasecie z poszyciem, harmonizując z kwadratowymi podporami systemu ram. – W kombinacji z opcją tracfix, gdzie poszycie porusza się ściśle w prowadnicach, nasz system ramowy oferuje całkowitą ochronę przed obcymi spojrzeniami, zimnem i deszczem – mówi Michael Gerling. Z tego powodu stanowi dobre źródło cienia, szczególnie do zewnętrznej gastronomii, gdzie poszukuje się dużych krajobrazów markiz z dowolnie wybranym nachyleniem dachu. Kontakt do redakcji oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Bramy i ściany składane Szkłopol

Bramy i ściany składane Szkłopol

Bramy składane Szkłopol mają stanowić alternatywę...

Innowacyjne systemy do rolet marki ReflexSun

Innowacyjne systemy do rolet marki ReflexSun

ReflexSun oferuje systemy do rolet wielkogabarytowych...

Nowa żaluzja drewniana od Franc Gardiner

Nowa żaluzja drewniana od Franc Gardiner

Żaluzja drewniana Harmonia to kolejna propozycja od...

Marka WIŚNIOWSKI gości na włoskim MADE Expo 2017

Marka WIŚNIOWSKI gości na włoskim MADE Expo 2017

Targi MADE Expo co dwa lata ściągają do Mediolanu...

Modernizacja bez przeszkód z RenoSystem marki WIŚNIOWSKI

Modernizacja bez przeszkód z RenoSystem marki WIŚNIOWSKI

RenoSystem to odpowiedź na potrzeby budownictwa...» Więcej na subportalu osłony, bramy