System blokady pojazdów COMBILOK

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

System blokady pojazdów COMBILOK

fot. Kolbud

System blokady pojazdów COMBILOK


System blokady pojazdów COMBILOK

fot. Kolbud

System blokady pojazdów COMBILOK

System blokady pojazdów COMBILOK

fot. Kolbud

System blokady pojazdów COMBILOK

Ryzyko wypadków związanych z przedwczesnym odjazdem kierowcy z miejsca załadunku w ostatnich latach znacznie wzrosło wskutek ogromu pracy i dążenia do skrócenia czasu przeładunku do minimum. W obecnych czasach, kiedy każdy się spieszy, czas stał się wartością nadrzędną. 


W trakcie prac przeładunkowych bardzo ważna jest komunikacja pomiędzy pracownikiem obsługującym stanowisko przeładunkowe wewnątrz magazynu a kierowcą dokującego pojazdu. Ponieważ osoby te nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu, komunikacja często bywa zakłócona. Kierowca pojazdu może się tylko domyślać, kiedy towar został całkowicie załadowany lub rozładowany, gdyż nie ma jak otrzymać czytelnego sygnału od pracownika z wewnątrz magazynu. 

Aby w sposób odpowiedzialny zarządzać procesem załadunku i rozładunku towarów, potrzebujemy niezawodnego zabezpieczenia pojazdów przed nieplanowanym odjazdem w trakcie trwania prac przeładunkowych. Idealnym rozwiązaniem jest system blokowania pojazdów, zwany Combilok. 

» Co to jest Combilok?

Combilok to opatentowany system blokowania pojazdów holenderskiego producenta, firmy Stertil. Jest w pełni automatyczny i zintegrowany z naprowadzaczami kół. Zadaniem systemu Combilok jest zabezpieczenie przed przedwczesnym odjazdem zadokowanych samochodów podczas trwania prac przeładunkowych. 

System blokowania pojazdów zapewnia prawidłową komunikację między kierowcą a pracownikiem obsługującym stanowisko przeładunkowe wewnątrz magazynu. Prostota obsługi systemu Combilok jest niekwestionowaną zaletą urządzenia. Za pomocą tylko jednego przycisku na skrzynce sterującej można zablokować oraz odblokować pojazd. Maksymalny poziom bezpieczeństwa zapewnia sygnalizacja świetlno-dźwiękowa. Istnieje możliwość integracji systemu Combilok z rampą przeładunkową i bramą, dzięki czemu otrzymujemy w pełni zautomatyzowane stanowisko przeładunkowe obsługiwane za pomocą przycisków znajdujących się na skrzynce sterującej wewnątrz magazynu. 

Ocynkowana konstrukcja systemu Combilok wykonana jest ze stali ciężkiej, dzięki czemu jest trwała w użytkowaniu i odporna na warunki atmosferyczne. Pozostawione na noc przy stanowisku przeładunkowym pojazdy czy naczepy są w pełni bezpieczne, gdyż Combilok stanowi ochronę przed kradzieżą zadokowanych samochodów. System blokowania pojazdów jest sprawdzonym rozwiązaniem dla niemal każdego typu pojazdu ze względu na możliwość regulacji ramienia blokującego. 

» Jak działa Combilok?

Sygnalizacja świetlna znajdująca się na ścianie zewnętrznej stanowiska przeładunkowego w stanie spoczynkowym wskazuje światło zielone, a w magazynie czerwone. Światło zielone oznacza gotowość do przyjęcia dokującego pojazdu. Po zadokowaniu auta pracownik wewnątrz magazynu jednym naciśnięciem uruchamia przycisk blokady, tym samym światło na zewnątrz zmienia się na czerwone i pozostaje takie do końca przeładunku. Rozpoczyna się proces blokowania pojazdu za pomocą systemu Combilok – czujnik blokady lokalizuje położenie tylnego koła zadokowanego samochodu i wysuwa ramię blokujące bezpośrednio za nim, powodując „zakleszczenie” auta między rampą przeładunkową a ramieniem blokady. 


Ramię blokujące, za pomocą cylindra hydraulicznego, wysuwa się poprzecznie na długość 400 mm. Podczas pracy prowadzone jest na nylonowych elementach, dzięki czemu wyeliminowane zostało tarcie o podłoże i zużywanie się materiału. Profilowane ramię blokady działa jak klin pod koła. Zakres wysuwu systemu blokującego wynosi 2800 mm, a czas trwania cyklu 30 sekund.

Po zakończeniu procesu blokowania pracownik magazynu ma możliwość otwarcia bramy i uruchomienia rampy przeładunkowej. Światło w magazynie zmienia się z czerwonego na zielone, co oznacza możliwość rozpoczęcia przeładunku. Po zakończeniu czynności załadunkowych w pierwszej kolejności przywracamy rampę do pozycji spoczynkowej, następnie zamykamy bramę i zwalniamy blokadę pojazdu. Po wysunięciu się ramienia blokującego światło w magazynie zmienia się na czerwone, a na zewnątrz na zielone. Kierowca pojazdu otrzymuje sygnał, że może odjechać ze stanowiska przeładunkowego. 

Przez wzgląd na szereg opcji, system blokady pojazdów Combilok możemy dopasować do każdego typu dokującego pojazdu. Jest to niewątpliwie jedno z ciekawszych rozwiązań w zakresie zabezpieczenia pojazdów przed przedwczesnym odjazdem, a co za tym idzie – system spełnia wymagania i potrzeby inteligentnego przeładunku towarów. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co wybrać?

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co wybrać?

Osłony okien to coraz częściej niezbędne wyposażenie...

Grupa Alutech staje się częścią Grupy Hörmann

Grupa Alutech staje się częścią Grupy Hörmann

Pierwsze informacje o przybyciu niemieckiego inwestora do...

DOMO-SYSTEM, czyli 25 lat od pomysłu do eksperta w sektorze osłon okiennych

DOMO-SYSTEM, czyli 25 lat od pomysłu do eksperta w sektorze osłon okiennych

DOMO-SYSTEM jest obecnie największym producentem osłon...

DKV rozpoczęło produkcję okiennic aluminiowych

DKV rozpoczęło produkcję okiennic aluminiowych

DKV Service rozpoczęło w 2018 roku produkcję okiennic...

Niezwykłe połączenie rolet zewnętrznych z żaluzjami fasadowymi od Eko-Okien

Niezwykłe połączenie rolet zewnętrznych z żaluzjami fasadowymi od Eko-Okien

Do oferty wdrażany jest nowy produkt, dzięki któremu...» Więcej na subportalu osłony, bramy