OGRO: ogrodzenia to inwestycja na lata

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przedsiębiorstwo, z którym dziś rozmawiamy, od ponad 20 lat produkuje ogrodzenia stalowe. Początkowo jako metaloplastyka, obecnie pod szyldem OGRO tworzy innowacyjny i kompletny system ogrodzeń. Na nasze pytania odpowiada Szymon Kosubek, odpowiedzialny za marketing w OGRO.  


Dlaczego klient powinien wybrać Was? Czym chcecie się wyróżniać? 

W odróżnieniu od wielu firm konkurencyjnych, stawiamy na produkcję w pełni naszą. Każdy z elementów ogrodzenia produkowany jest w naszej siedzibie. Wzory naszych ogrodzeń są bardzo charakterystyczne, nie tylko na rynku polskim, ale i europejskim – świadczy o tym stale rosnąca ilość zamówień z zagranicy. Uwagę klientów przykuwa kształt naszych szczebli i słupków, których unikalność jest poparta uzyskanymi przez nas patentami. Poprzez stworzenie technologii produkcji, elementy OGRO to – oprócz jakości zapewnionej przez ocynk ogniowy i malowanie proszkowe – bardzo konkurencyjna cena, wiążąca się z optymalizacją wagi ogrodzeń.

Jakie wyglądały początki waszej działalności? Jak je wspominacie? 

Jako firma rodzinna z tradycjami rzemieślniczymi, byliśmy bardzo elastyczni w działaniu, bo już w latach 80-tych dopasowaliśmy naszą ofertę do aktualnych potrzeb klientów. Po kilkunastu latach działalności usługowo-wytwórczej postanowiliśmy zaprojektować, opatentować i wdrożyć do produkcji nasz Nowy System Ogrodzeń pod marką „OGRO". Wspominamy te czasy z sentymentem, ale wtedy był to okres wielkich zmian i inwestycji w naszej firmie. Wszystko działo się bardzo dynamicznie. 

Czego nauczyliście się przez te lata? Jakie wnioski wyciągnęliście?

Nauczyliśmy się, że najważniejszy jest klient, a spełnienie jego oczekiwań daje obopólną korzyść. Nigdy specjalnie nie stawialiśmy na rozdmuchaną reklamę w mediach, bo to właśnie zadowoleni klienci są naszą reklamą. Zdarza się bardzo często, że wracają z kimś z rodziny czy też nowy klient już w progu mówi, że jest z polecenia i chce mieć tak samo dobre ogrodzenie jak sąsiad, kuzyn czy znajomy. Wniosek jest jeden i to bardzo prosty: warto starannie wykonywać swoją pracę, bo to popłaca.

Z kim chcecie współpracować, do kogo chcecie dotrzeć? 

Mamy bardzo duże możliwości produkcyjne, dlatego chętnie podejmiemy współpracę z handlowcami oraz firmami na terenie całego kraju. Oferując korzystne warunki czy też wyłączność na dystrybucję w danym regionie, nasza współpraca może osiągać bardzo dobre wyniki. 

Jakie było wasze największe zwycięstwo, najgorsza porażka – jakie były tego przyczyny i skutki?

Z największych zwycięstw można wyróżnić uzyskanie dwóch patentów RP na ochronę wynalazków i wdrożenie ich do produkcji. Jeżeli zaś chodzi o porażki, to nie pamiętamy nic poważnego. Oczywiście występowały mniej lub bardziej spektakularne wpadki, ale ich analiza i rozwiązanie problemu zawsze prowadziły do pozytywnych zmian. 

Jak minął Wam rok 2017, co ciekawego się wydarzyło? 

Rok 2017 był dla nas bardzo intensywnym okresem. Z naszymi ogrodzeniami dotarliśmy na nowe rynki zagraniczne, ale również lokalnie nie narzekaliśmy na brak zainteresowania. Uczestnictwo w targach oraz pierwsze prace nad wprowadzeniem całkiem nowej linii ogrodzeń „Horyzont”, którą w pełnej krasie zaprezentujemy w obecnym roku. 

Jest to nowość w naszej ofercie. Tak jak w przypadku naszych dotychczasowych wzorów, zapewniamy klientom świetną jakość, popartą pisemną, 10-letnią gwarancję antykorozyjną. Szykujemy jeszcze jeden całkiem nowy produkt, jednak na ten moment wolelibyśmy, aby został on naszą tajemnicą. Możemy co najwyżej powiedzieć, że będzie to spora niespodzianka, zgodna jednak z naszą filozofią – pełnym zadowoleniem klienta. 

Kilka słów od siebie, jakieś wskazówki dla początkujących, dobre słowo dla branży?

Mogę powiedzieć Państwu to, co zawsze powtarzam naszym klientom: ogrodzenia to inwestycja na lata. Dobrze wykonane ogrodzenie to gwarancja spokoju i bezawaryjności nawet na kilka pokoleń do przodu. Warto zaufać profesjonalistom w branży, dzięki temu nawet Państwa wnuki będą zadowolone z waszej inwestycji. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Ogrodzenie kompozytowe TERASO

Ogrodzenie kompozytowe TERASO

Firma TERASO stworzyła ogrodzenie z kompozytu, które...

BeClever odsłania nowości na targach R+T

BeClever odsłania nowości na targach R+T

Udział BeClever w Stuttgarckich targach był doskonałą...

Nowości produktowe KRISPOL na targach R+T

Nowości produktowe KRISPOL na targach R+T

W tegorocznej edycji KRISPOL przygotował stoisko o...

Pokonaj SMOGA z FAKRO w sądeckich przedszkolach

Pokonaj SMOGA z FAKRO w sądeckich przedszkolach

Zakończyła się trwająca dwa miesiące kampania...

ALTOMA – nowy, polski dostawca systemów okiennic i ogrodzeń aluminiowych

ALTOMA – nowy, polski dostawca systemów okiennic i ogrodzeń aluminiowych

ALTOMA Sp. z o.o. specjalizuje się w dwóch dziedzinach:...» Więcej na subportalu osłony, bramy