O rynku automatyki bramowej z nowym Dyrektorem Zarządzającym BFT Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Andrzej Trojanowski

fot. BFT Polska

Andrzej Trojanowski


Zobacz również:

oknoad

Akademia Gerda

Dlaczego warto stosować kontenery na odpady PVC ?

elero – niemiecka automatyka do rolet, markiz i żaluzji

TECHNOLOGIA SMART EDGE

Promocja na okna do -46%


Andrzej Trojanowski został nowym Dyrektorem Zarządzającym BFT Polska. Jest to ceniona i rozpoznawalna postać w branży, dlatego z tym większą chęcią przeprowadziliśmy z nim wywiad.  

Panie Andrzeju, choć ma Pan bardzo bogate doświadczenie zawodowe, to chyba czuje Pan nutę ekscytacji, podejmując się nowego wyzwania i zaczynając współpracę z BFT?

Każde nowe zadanie i każda nowa firma to wyzwanie – szczególnie dla osoby bardzo dobrze znającej branżę. Nie wiem, czy słowo „ekscytacja” w pełni oddaje to, co czuję. Jestem chyba już zbyt dojrzałym managerem, aby podejmować decyzję, ekscytując się czymś. Spoglądam raczej na tę sytuację w kategorii wyzwania. Firma BFT Polska jest postrzegana na rynku jako dostawca bardzo wysokiej jakości automatyki do bram. Posiada w swoim portfolio szereg znakomitych produktów. W połączeniu ze znakomitą załogą i moim doświadczeniem – jak to mówią młodzi ludzie – damy radę!

Pracował Pan niemal 10 lat dla firmy Normstahl Polska i 6 lat dla firmy Faac Polska, po czym miał chwilowy rozbrat z branżą bram i automatyki. Teraz ponownie się Pan z nią złączył – musi ją Pan chyba bardzo lubić, prawda?

Rzeczywiście, cała moja kariera zawodowa rozpoczęła się od pracy w bardzo dobrze zorganizowanej firmie – Normstahl. Prawdziwą przygodę z automatyką rozpocząłem jednak wcześniej w firmie Nice Polska, kiedy to w 1997 roku, wraz z moim wspólnikiem Michałem Baranowiczem, założyliśmy tę firmę. To było dla nas prawdziwe wyzwanie i prawdziwa szkoła biznesu. To my, jako pierwsi, zdecydowaliśmy się na poważne inwestycje w branży w Polsce. Potem, po sprzedaży udziałów, zostałem zaproszony do współpracy z firmą Faac Polska. W okresie mojej obecności udało się zwiększyć obroty firmy czterokrotnie, co na skalę rynku było uważane za niezwykłe, z czego jestem, jako zarządzający, bardzo dumny. A tak przy okazji, to wcale nie rozstałem się z branżą. W tym krótkim okresie pomagałem mojemu synowi Filipowi uruchomić i rozwinąć firmę OMNi, zajmującą się sprzedaż pilotów i odbiorników.

Jakie stoją przed Panem cele w pierwszych miesiącach zarządzania spółką?

Jak w każdej firmie, której zarządzania się podjąłem, chcę na początku uporządkować sprawy wewnątrz organizacji, aby przygotować ją do „skoku w nadprzestrzeń”. Jedno co mogę już powiedzieć, że „odziedziczyłem” wspaniałą załogę, z którą dużo dobrego dla firmy i dla rynku możemy zrobić. Zawsze uważałem, że dobrze zorganizowany zespół ludzi jest w stanie „przenosić góry”.

Jakie są Pana największe obawy w kontekście stojących przed Panem zadań?

Najbardziej, chyba jak wszyscy, obawiam się sytuacji, na które nie mam wpływu. Mam tu na myśli sytuację makroekonomiczną. Jak nikt nam nie będzie przeszkadzał, to sobie poradzimy z wyzwaniami i planami długofalowymi, ale jak będzie więcej takich sytuacji, jak choćby obecnie w Grecji, to będzie to naprawdę duże wyzwanie.

Jakby Pan ocenił rynek automatyki w Polsce? To konkurencyjna branża?

Nie ma już dziś branży, w której konkurencja nie istnieje. To taki ciekawy „twór”, że albo nauczymy się z nią żyć, szanować i współpracować, albo powinniśmy sobie darować marzenia o rozwoju. Konkurencja często bywa pozytywnym wzorcem i wtedy należy czerpać z niej i inspirować się jej działaniami, ale czasami jest przykładem, jak nie należy funkcjonować. Każdy zarządzający ma swoją wizje rozwoju i umiejętność postrzegania konkurencji na rynku. Odpowiadając Panu wprost na pytanie: tak, rynek automatyki jest bardzo konkurencyjny, trudny i pełen ciekawych wyzwań, dlatego też z przyjemnością na ten rynek wróciłem. Mam nadzieję, że niedługo usłyszy Pan więcej o firmie BFT Polska w kontekście jej rozwoju i aktywności na rynku. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Ogrodzenia posesyjne – nowość w ofercie Eko-Okien

Ogrodzenia posesyjne – nowość w ofercie Eko-Okien

Wraz z nowym rokiem oferta Eko-Okien poszerzyła się o...

Autorski system rolet PVC Drutex już na rynku

Autorski system rolet PVC Drutex już na rynku

DRUTEX wprowadził na rynek autorski system rolet z PVC,...

SEGME – nowa propozycja na rynku w sektorze bram garażowych i rolet zewnętrznych

SEGME – nowa propozycja na rynku w sektorze bram garażowych i rolet zewnętrznych

SEGME to nowość na rynku bram garażowych i rolet...

Grupa Nice przejmuje brazylijską spółkę z sektora kontroli dostępu

Grupa Nice przejmuje brazylijską spółkę z sektora kontroli dostępu

Nice dokonał przejęcia brazylijskiej spółki Linear...

Piąty rok Nice 1 Ligi Żużlowej

Piąty rok Nice 1 Ligi Żużlowej

W siedzibie Polskiego Związku Motorowego w Warszawie...» Więcej na subportalu osłony, bramy