DK PALETY – drewniane stojaki do transportu stolarki perspektywiczną działalnością

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

DK GLASS jest rodzinną firmą z wieloletnią tradycją, która działa na rynku od 1981 roku. Wszystko zaczęło się od Zakładu Szklarskiego, a drugie pokolenie rodziny postanowiło rozszerzyć działalność firmy o dział produkcji opakowań i stojaków do przewozu okien. Rozmawiamy z Damianem Kłoskiem.

Panie Damianie, jakie były początki DK PALETY? Jak to się rozwijało?

Posiadamy w swoim asortymencie szeroki zakres usług. Jedną z działalności jest sprzedaż okien. Ściśle współpracujemy z producentami stolarki PVC oraz aluminium, więc z czasem zauważyliśmy, że zapotrzebowanie na stojaki u naszych dostawców szybko rośnie, stąd też wziął się pomysł na utworzenie DK PALETY. Początkowo, jak w każdej działalności, uczyliśmy się na własnych błędach, ciągle udoskonalając produkt. Szukając idealnych rozwiązań, doszliśmy do pewnych standardów, które aktualnie sprawdzają się u naszych odbiorców. Obecnie, mając już długoletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności, nauczyliśmy się, że klient ceni sobie przede wszystkim terminowość, a także profesjonalne oraz indywidualnie podejście połączone z korzystną ceną. Spełnienie przez nas tych cechy sprawiło, że ten segment naszej działalności szybko się rozwija.

Czy można powiedzieć, że produkujecie jakiś konkretny typ stojaka?

Nasza produkcja trudni się głównie stojakami drewnianymi typu „L” o wymiarach szer. 1,60/2,0/2,4/3,0/3,5/4,0/4,5/5,0/5,5/6,0 m x wys. 2,00 m x gł. 1,20 m, ale jesteśmy też otwarci na indywidualne zamówienia. Nasze stojaki są wykorzystywane m.in. do transportu okien, drzwi, rolet, bram garażowych oraz szyb. Nasza oferta skierowana jest do firm, które potrzebują tańszej alternatywy dla transportu swoich produktów względem stojaków metalowych.

A jak Wam wypadł zeszły rok? Plan na kolejne miesiące?

Ubiegły rok uważamy za bardzo udany, gdyż powiększyliśmy gamę naszych produktów o stojaki służące do transportu rolet oraz bram, co z kolei wymogło na nas zmianę hali produkcyjnej z 400 mkw na 850 mkw, a także placu składowego z 1500 mkw na 3500 mkw. Większa powierzchnia produkcyjno-magazynowa pozwoliła nam na zwiększenie produkcji stojaków z 45 sztuk dziennie do 90. Większy plac umożliwia nam składowanie standardowych produktów, co skutkuje szybszą realizacją zamówień. Planujemy stale zwiększać produkcję oraz poszerzać asortyment, ciągle wychodząc naprzeciw wymaganiom klienta.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Plastikowe zaślepki na profile stalowe – estetyka i bezpieczeństwo

Plastikowe zaślepki na profile stalowe – estetyka i bezpieczeństwo

Coś służącego do transportu ładunku i...

Jak rozwiązać problem niedogrzanych budynków, które szkodzą zdrowiu?

Jak rozwiązać problem niedogrzanych budynków, które szkodzą zdrowiu?

Aż ok 7% Polaków nie stać na ponoszenie kosztów...

Nowe okna dachowe Keylite Polar

Nowe okna dachowe Keylite Polar

W oknach Polar zastosowano szereg rozwiązań znanych...

Acero – parapeciarze z krwi i kości

Acero – parapeciarze z krwi i kości

Spółka Acero powstała w 2008 roku, a jej podstawowym...» Więcej na subportalu okna