G-Tech – profesjonalny serwis stolarki dla profesjonalistów

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Profil przed nagrzewaniem (8 mm ugięcia)

fot. G-Tech

Profil przed nagrzewaniem (8 mm ugięcia)


Profil po nagrzewaniu i 30 minutach stygnięcia (brak ugięcia)

fot. G-Tech

Profil po nagrzewaniu i 30 minutach stygnięcia (brak ugięcia)

G-Tech to firma, której celem jest fachowa obsługa, doradztwo oraz szkolenia w zakresie profesjonalnej obsługi klienta pod kątem technicznym. Jej założycielem jest Grzegorz Szalak, który w swoim dwudziestoletnim doświadczeniu przekonał się niejednokrotnie, że branża okienna boryka się z problemem braku profesjonalistów zajmujących się obsługą systemodawców profili okiennych i producentów okien pod kątem szeroko pojętego serwisu stolarki.


Jedną z waszych usług jest prostowanie skrzydeł PVC. Jak to wygląda w praktyce?

Termiczna metoda prostowania skrzydeł okiennych, drzwiowych oraz słupków PVC jest metodą bezinwazyjną. W praktyce jest to metoda profesjonalna, ponieważ nie „rozbieramy” okna, to znaczy wystarczy przestawić skrzydło w pozycji otwartej lub uchylonej, umieścić listwę elektryczną i po 40 minutach profil jest prosty. Mamy też 100% pewności, że taki pozostanie, co jest związane z fizyką oraz właściwościami PVC.

Dlaczego w ogóle dochodzi do takich wypaczeń? Często spotyka się Pan z takimi usterkami?

Sztywność profilu PVC jest ściśle powiązana z zawartą w nim stalą oraz jej prawidłowym przykręceniem. Samo odkształcenie się profili PVC jest rzeczą normalną, dlatego każdy systemodawca nakazuje, aby wszystkie profile w kolorze, bez względu na długość, były zbrojone. W dobie szukania tańszych dostawców stali, producenci stolarki często nie kontrolują jakości profili stalowy i, czasami nieświadomie, pogarszają jakość swoich wyrobów.

Wykonujecie również standardowe usługi serwisowe stolarki, prawda?

Wykonujemy standardowe usługi serwisowe, ale tylko na terenie miasta Wrocław i okolic. Przede wszystkim jesteśmy skupieni na usługach dla systemodawców oraz większych firm okiennych, gdyż nasze usługi wybiegają dalej niż typowe regulacje – między innymi wymiana folii renolit na istniejących już ramach bez konieczności demontażu ramy z muru czy profesjonalna poprawa montażu. Większość serwisantów lub firm serwisowych usuwa tylko skutki usterek, a my – ze względu na duże doświadczenie – znajdujemy przyczynę, co stanowi 100% gwarancję długotrwałego i prawidłowego działania okien PVC. 

Miałem okazję ostatnio rozmawiać z takim serwisem, który klientowi prostuje skrzydło za pomocą przeginania mechanicznego lub wstawiania bednarki we wrębie szybowym. Po pierwsze: przeginanie jest nieskuteczne, a bednarka obniża jakość okna pod względem termicznym – nawet nikt nie jest wstanie klientowi powiedzieć o ile. Nie mogąc poradzić sobie z problemem, przekonują klienta na nowe okno, co wiąże się z kosztami oraz ponownym wyrywaniem i wstawianiem stolarki.

Niemalże każdy producent zapewnia o wysokiej jakości swoich okien, a jednak pracy Panu nie brakuje…

To prawda. Jak wspominałem wcześniej, firmy czasami także nieświadomie zaniżają jakość swoich produktów, ponieważ nie prowadzą kontroli materiału na wejściu do magazynu. Są oczywiście też są tacy, którzy świadomie używają stali ryflowanej. I w tej materii też wyszliśmy im naprzeciw prowadząc szkolenia w tym zakresie.

Poprawiacie też montaże? Jest gorzej niż z jakością okien?

Poprawiamy montaże, prowadzimy szkolenia montażowe bezpośrednio na budowie, ale nie świadczymy takich usług. Można jednak zaobserwować, że z roku na rok podnosi się jakość montaży i świadomość monterów. Moim zdanie jeszcze brakuje im szkoleń praktycznych, bo teoretycznych za pomocą rzutnika mają wiele, ale nie wiele wnoszą one do ich pracy.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Marek Luch o trudach sprzedaży i edukacji klientów

Marek Luch o trudach sprzedaży i edukacji klientów

Pan Marek Luch od 30 lat, od czasu ukończeniu...

Chwytaki i roboty do szkła BEFARD

Chwytaki i roboty do szkła BEFARD

BEFARD, polski producent żurawi HDS, specjalizuje się w...

Premiera nowego produktu DOBROPLAST: P-Line

Premiera nowego produktu DOBROPLAST: P-Line

Prezentacja nowego produktu miała miejsce w dniach 6-7...

MONOLIT kontynuuje dynamiczny rozwój fabryki

MONOLIT kontynuuje dynamiczny rozwój fabryki

Zaglądamy po raz kolejny do jednego z najbardziej...» Więcej na subportalu okna