Slider Serwis, czyli naprawa okien życiową pasją

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Grzegorz Wilczek, Slider Serwis

Slider Serwis

Grzegorz Wilczek, Slider Serwis


Zobacz również:

oknoad

Dobry Montaż

LANKO - okna energooszczędne

17% rabatu na bramy segmentowe


Slider zajmuje się serwisowaniem okien oraz drzwi na terenie Warszawy i okolic. Założycielem firmy jest Pan Grzegorz Wilczek, który był m.in. kierownikiem produkcji okien PVC. Dlaczego zdecydował zająć się serwisowaniem stolarki? Za chwilę się dowiemy. 

Panie Grzegorzu, dlaczego woli Pan zajmować się serwisowaniem okien zamiast np. nadzorować produkcję okien?

Do wzięcia sprawy w swoje ręce zmobilizowała mnie pewna wizyta serwisowa u Pana Dariusza na warszawskim Żoliborzu. Pracowałem wtedy właśnie jako serwisant. Mój klient, przemiły zresztą człowiek, zapytał mnie wówczas, czy nie myślę o tym, żeby zacząć pracować na własną rękę. Stwierdził, że bardzo mu się podoba, w jaki sposób traktuję swoją pracę. – Miło mi się patrzy, jak Pan pracuje – powiedział. Również i mi zrobiło się po takich słowach bardzo miło. Kontynuowaliśmy rozmowę na temat różnego rodzaju „fachowych”, na których często jesteśmy skazani. Zgodnie stwierdziliśmy, że na dobre usługi zawsze się znajdzie miejsce na rynku.

Dlaczego akurat serwis i naprawa stolarki?

Jako były kierownik produkcji okien PVC mam świadomość, ile jest możliwości popełnienia błędu przy ich wytwarzaniu. Rynek polski jest trudnym rynkiem dla małych i średnich producentów. Nierzadko firmy oszczędzają na jakości użytych materiałów, ilości ryglowań, grubości wzmocnień itp. Montaż okien w ostatnich 15 latach bazował głównie na pianie montażowej z rzadko rozmieszczonymi kotwieniami i punktami podparcia. Taki stan rzeczy spowodował, że firmy serwisowe jeszcze długo będą miały co robić.

Do kogo skierowana jest oferta? Z jakimi zleceniami najczęściej się Pan spotyka?  

Oferta skierowana jest do każdego, kto ma świadomość, że o okna i drzwi trzeba zadbać tak, aby służyły przez lata. Obsługujemy zarówno dużych, jak i małych klientów. Najczęściej usługa kończy się regulacją i konserwacją, po której klient jest zadowolony, że okno daje się łatwo i płynnie zamknąć. Często wymieniamy również uszczelki.

Co wskazuje na to, że okno powinno się już poddać regulacji?

Jeśli okna wykazują wszelkiego rodzaju opór napotkany przy ich zamykaniu lub otwieraniu, to znaczy, że przyszedł czas na ich regulację. Dodatkowo należy sprawdzić, czy nie doszło do ocierania skrzydła o ościeżnicę oraz czy klamka okna uchylno-rozwieranego nie obraca się mniej lub więcej niż 180°. To kolejne objawy, które świadczą o tym, że już najwyższy czas na regulację otworów okiennych.

A co trzeba zrobić, żeby okno nie straciło swojej podstawowej funkcji, jaką jest szczelność?

Tutaj liczy się systematyczność. Należy zadbać zarówno o okucia, jak i uszczelki, smarując je odpowiednimi środkami. Po 5-10 latach użytkowania okien uszczelki tracą naturalną sprężystość i mogą być przyczyną nieszczelności oraz zbyt dużych oporów przy zamykaniu okna

Czy zawsze warto naprawiać okno? Kiedy lepiej kupić nową stolarkę?

Niektóre okna są źle wykonane lub zamontowane niezgodnie ze sztuką. Te okna nie kwalifikują się do naprawy. To jedne z nielicznych przypadków, kiedy trzeba odmówić klientowi naprawy, ponieważ doświadczenie mówi nam, że nie byłby on w pełni usatysfakcjonowany z wykonanej przez nas usługi serwisowej. Kiedy należy wymienić okno? To wszystko zależy od stanu technicznego okna i od oczekiwań klienta względem niego. Niektóre okna, wadliwie wykonane lub nieprawidłowo zamontowane, po latach użytkowania „na siłę”, nie nadają się już do naprawy. 

Jakie są plany na pierwszy rok działalności?

Moim ambitnym planem na ten rok jest wprowadzenie serwisu okien w Polsce na zupełnie inny, wyższy poziom. Często naprawa okien kończy się ich wymianą, a to zupełnie niepotrzebne. Chcę pokazać innym serwisantom, jak nadać oknom nowe życie, a naprawy wykonywać z pasją. Da się to zrobić, wystarczy tylko lubić swoją pracę oraz być otwartym na kontakt z klientami. 
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


ALUFACTOR – aluminiowa marka VICPLAST

ALUFACTOR – aluminiowa marka VICPLAST

ALUFACTOR to marka stworzona przez Grupę VICPLAST na...

Dekarze świętowali z FAKRO – osiemnastka Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy

Dekarze świętowali z FAKRO – osiemnastka Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy

29 lipca był wyjątkowym dniem dla jednego z kluczowych...

Ruszyła budowa nowej fabryki EMPOL

Ruszyła budowa nowej fabryki EMPOL

Ledwie niecałe półtora miesiące temu pisaliśmy, że...

Wysokie parametry okien drewnianych 78 mm DAKO potwierdzone badaniami

Wysokie parametry okien drewnianych 78 mm DAKO potwierdzone badaniami

Najnowszy system okien drewnianych DAKO z profilami o...

Sezon urlopowy – jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Sezon urlopowy – jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Lato to najpopularniejszy okres wyjazdów urlopowych, a...» Więcej na subportalu okna