VITRON, czyli opowieść o trójce przyjaciół i fabryce stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Siedziba VITRON w Grabówce

fot. VITRON

Siedziba VITRON w Grabówce


Siedziba VITRON w Grabówce

fot. VITRON

Siedziba VITRON w Grabówce

VITRON na rynku stolarki budowlanej funkcjonuje już 20 lat. Od 1997 roku wytwarza okna i drzwi z profili PVC i aluminiowych. Dzięki wieloletnim doświadczeniom przedsiębiorstwo postrzegane jest jako solidny partner. Na nasze pytania odnośnie działalności tej fabryki odpowiadali Waldemar Żakiewicz, Andrzej Żmiejko oraz Zdzisław Tymiński – współwłaściciele firmy.


Współwłaściciele firmy (od lewej): Waldemar Żakiewicz, Andrzej Żmiejko, Zdzisław Tymiński.

Jak Panowie wpadli na pomysł otworzenia fabryki stolarki otworowej?

Na pomysł powstania firmy wpadliśmy w trakcie budowy domu Zdzisława. Akurat był na etapie zakupu okien. W tamtym okresie w regionie nie było wielu producentów, a zapotrzebowanie na okna PVC było duże. 

I jak się sprawy potoczyły dalej?

Na początku zostaliśmy przeszkoleni z produkcji okien na profilach VEKA w Sendenhorst. Wynajęliśmy halę w Ignatkach koło Białegostoku, zakupiliśmy podstawowe maszyny i ruszyła produkcja. Pierwsze okna, które wyprodukowaliśmy, zostały zamontowane w domu jednego ze współwłaścicieli, Waldemara. Okna przetestowaliśmy więc na własnej skórze. Zresztą te okna funkcjonują do dnia dzisiejszego. Otworzyliśmy punkt sprzedaży w centrum Białegostoku i tak ruszyła sprzedaż. 

Na początku produkowaliśmy tylko stolarkę PVC, dopiero po jakim czasie wprowadziliśmy produkty aluminiowe. Liczba zadowolonych klientów stale rosła. Główną reklamą był tzw. marketing szeptany, zresztą świetnie działający po dziś dzień. Ze względu na rosnącą liczbę zamówień w 2009 roku wybudowaliśmy nowy, w pełni wyposażony w nowoczesne linie produkcyjne zakład w Grabówce.

Jakie wasze cechy sprawiły, że się Wam udało?

Dbałość o wysoką jakość produktów. Głównym przesłaniem działalności miało być tworzenie produktów o wysokiej jakości, i to zaprocentowało. Zadowoleni klienci polecali nas swoim znajomym, a Ci polecali nas dalej. Liczba zamówień stale rosła. Aby móc dalej się rozwijać, w 2012 roku wzięliśmy udział w projekcie „Paszport do eksportu”, dzięki czemu zdobyliśmy klientów także za granicą.

Jakie produkty stanowią obecnie trzon waszej oferty?

Głównymi produktami oferowanymi przez naszą firmę jest stolarka aluminiowa i PVC. Specjalizujemy się w oknach, drzwiach przesuwkach, fasadach, a także ogrodach zimowych. Nasze produkty wyróżnia przede wszystkim jakość i dbanie o detale. Korzystamy z materiałów renomowanych marek, dbających o jakość wykonania. Wyróżnia nas także elastyczne podejście do klienta. Dokonujemy wszelkich starań, aby spełniać marzenia.

Z jakich korzystacie dostawców?

W śród naszych dostawców są takie firmy jak: VEKA, SALAMANDER, REYNAERS, ALIPLAST, YAWAL, MACO, PILKINGTON, WINKHAUS, SOBINCO i inne renomowane marki.

Kim są wasi klienci?

Nasza oferta skierowana jest do firm oraz osób prywatnych. Wykonujemy i montujemy stolarkę w domach i mieszkaniach prywatnych oraz budynkach usługowych. Mamy na koncie sporo realizacji z deweloperami. Sprzedajemy okna także za granicę. Nasze okna można zobaczyć np. w Belgii, Francji, Niemczech czy we Włoszech. Kilka realizacji wykonaliśmy nawet w Norwegii. 

Jak oceniacie miniony rok? Plany na przyszłość?

Rok 2017 oceniamy dobrze. Był to dla nas bardzo pracowity okres – mieliśmy dużo zamówień. Zwłaszcza koniec roku był intensywny. W roku obecnym rozpoczynamy budowę drugiej części budynku z rozbudowaną halą produkcyjną i miejscem biurowym. Planujemy zakup nowego sprzętu produkcyjnego. Chcemy usprawnić cały proces produkcyjny, tak aby okna mogły szybciej trafić do klienta. Podjęliśmy współpracę z firmą YAWAL w projekcie obsługi klientów indywidualnych w zakresie aluminiowych rozwiązań dla domu oknaaluminiowe.pl. Nadal naszą główną misją jest tworzenie produktów o wysokiej jakości. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Grupa VELUX i spółki siostrzane zwiększają przychody i zatrudnienie w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane zwiększają przychody i zatrudnienie w Polsce

Ubiegły rok Grupa VELUX i spółki siostrzane zaliczą...

Co ma wpływ na energooszczędność okien?

Co ma wpływ na energooszczędność okien?

Okna energooszczędne to produkt pożądany przez...

Nowoczesne okna drewniane na lata

Nowoczesne okna drewniane na lata

Drewniane okna i drzwi tarasowe najnowszej generacji...

Oknoplast Running Team pobiegł Dla Małych Serc

Oknoplast Running Team pobiegł Dla Małych Serc

W minioną niedzielę na ulicach Krakowa można było...

INVEST BUD: postawienie na sprzedaż stolarki otworowej kluczowe dla rozwoju

INVEST BUD: postawienie na sprzedaż stolarki otworowej kluczowe dla rozwoju

INVEST BUD WYPIÓRKIEWICZ zajmuje się obecnie przede...» Więcej na subportalu okna