Stolarka specjalistyczna KMD – rozwój dzięki partnerstwu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Krzysztof Mikołaj Dereszyński, właściciel KMD

fot. KMD

Krzysztof Mikołaj Dereszyński, właściciel KMD


Zobacz również:

oknoad

Zimowa Promocja Hensfort

Promocja na okna do -46%

Hensfort HST- Komfort przestrzeni

Nowoczesne zawiasy drzwiowe typu TECTUS® od SIMONSWERK

Dobry Montaż


Michał Krzyżelewski, Dyrektor Operacyjny KMD

fot.KMD

Michał Krzyżelewski, Dyrektor Operacyjny KMD

Marcin Golis, Dyrektor Handlowy KMD

fot.KMD

Marcin Golis, Dyrektor Handlowy KMD

KMD decyzję o rozpoczęciu własnej produkcji stolarki aluminiowej podjęło w 2012 roku. Czy była ona słuszna? Sprawdźmy, jak po 5 latach radzi sobie na rynku ten producent. Rozmawiamy z Krzysztofem Dereszyńskim, właścicielem KMD. 

Jak od czasu poprzedniej rozmowy z Państwem zmieniła się firma?

Czas płynie, latka lecą, a my wciąż tacy sami... ;-) To oczywiście żart, ale trochę jest w nim prawdy. Przede wszystkim staramy się być konsekwentni w realizacji założeń, które przyjęliśmy na początku. Nasze motto, wpisujące się w moje inicjały i nazwę firmy jest niezmienne: Kompetencja, Mobilność, Doświadczenie. W myśl tych haseł rozwijamy nasz potencjał, kładąc nacisk na możliwie wszechstronny rozwój zespołu współpracowników – tak, współpracowników. Każdy członek zespołu to nie tylko pracownik, kolega. Jesteśmy świadomi, że nasza jakość, odbiór na rynku czy perspektywa rozwoju są ściśle związane z wartościami i „rytmem meczowym" całej drużyny :-)

To jest nasza „dobra zmiana” – rozrósł się zespół, zatrudniamy na stałe ponad 20 osób. Kolejnym etapem rozwoju jest kooperacja z firmami realizującymi zlecenia na stolarkę specjalistyczną w całym kraju. Jako jedna z nielicznych firm na rynku posiadamy certyfikat na produkcję przeciwpożarowych aluminiowych drzwi przesuwnych. Ten produkt to tegoroczny przebój – dostarczaliśmy go m.in. na Galerię Sarni Stok w Bielsku-Białej, Galerię Północną w Warszawie, a obecnie Galaxy w Szczecinie.Istotną zmianą jest również rozwój rynku klienta indywidualnego. Nawiązujemy współpracę z dystrybutorami, którzy w różnych częściach kraju mają swoje salony wystawiennicze. Regularnie organizujemy szkolenia produktowe z szerokim wachlarzem wsparcia w postaci doradztwa technicznego, kompetentnego ofertowania czy wyposażenia ekspozycyjnego.

Co, według Państwa, jest najważniejsze, aby funkcjonować i rozwijać się w dzisiejszych czasach na rynku?

„Oczywistą oczywistością” jest posiadanie produktu lub usługi, na którą jest popyt na rynku. Dla nas kluczem jest mobilność. I nie mam tu na myśli tylko stanu floty pojazdów w firmie ;-) Szeroko rozumiana elastyczność, niezwłoczna reakcja, ale przy tym umiejętność obiektywnej oceny sytuacji i... własnych możliwości. W tym miejscu pragnę wyrazić szacunek i uznanie dla kluczowych partnerów za współpracę. Nasza efektywność wynika w dużej mierze z kompetencji firm ALUPROF i POLFLAM. Mocnym wsparciem są dla nas AGC, Akces, Alfix, AssaAbloy, DormaKaba, Geze, GlassProduct, Metalustic, PressGlas, Pryzmet, Record i WALA.

Nie sztuką jest podejmować decyzje, determinując je ambicjami i perspektywami. Nasze funkcjonowanie i rozwój determinowane są świadomością walorów firmy i konsekwencji z dokonanych wyborów. Dlatego najważniejsze są... kompetencja, mobilność i doświadczenie całego zespołu – współpracowników i partnerów.

Proszę przypomnieć, jakie produkty oferujecie?

Specjalizujemy się w stolarce specjalistycznej :-) Nasza oferta bazuje na systemach ALUPROF: drzwi dymoszczelne MB45D, przegrody przeciwpożarowe MB-78EI (wraz z MB-60E EI30) oraz DPAa, a także stolarka antywłamaniowa: MB60, MB70 i MB86.

Nasza druga noga to wyroby dedykowane pod klienta indywidualnego – szerokie spektrum rozwiązań ALUPROF: drzwi panelowe, okna pasywne, MB-77HS, Foldline (harmonijki) czy nawet rozwiązania fasadowe. Zrealizowaliśmy także kilka okien kątowych, tzw. Glasscorner – mimo że nasz systemodawca nie ma jeszcze takiego rozwiązania katalogowego.

Czy miniony rok był dla Was udany?

Ubiegły rok był dla nas w dużej mierze przełomowy – wycofaliśmy się z realizacji większych projektów, skupiając uwagę na rozwoju rynku odbiorców realizujących bezpośrednio dostawy na inwestycjach – zarówno dla klientów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Nowe kontakty, uczestnictwo w szkoleniach i spotkaniach branżowych przyczyniły się do mocnego otwarcia w obecnym roku. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, mając na uwadze bieżące efekty i skalę zapytań ofertowych, które do nas trafiają.

Jakie są w związku z tym plany na przyszłość?

Cieszymy się z dynamicznego rozwoju, ale jesteśmy przy tym świadomi konsekwencji takiej sytuacji. Możliwości przerobowe uzależnione są nie tylko od wydolności załogi, ale również od parametrów i wyposażenia linii produkcyjnej, dlatego podjęliśmy decyzję o budowie… nowej siedziby firmy. Prace projektowe są już na ukończeniu – oprócz hali produkcyjnej z infrastrukturą towarzyszącą powstanie budynek biurowo-socjalny wraz z salonem ekspozycyjnym. Mam nadzieję, że w przyszłym roku o tej porze będziemy mogli porozmawiać przy kawie w nowym miejscu...

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Drutex i Jakub Błaszczykowski grają dla dzieci

Drutex i Jakub Błaszczykowski grają dla dzieci

29 grudnia br. w Częstochowie odbędzie się druga...

Pierwsze na świecie okno z zespoloną szybą sferyczną

Pierwsze na świecie okno z zespoloną szybą sferyczną

OKPOL zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży pierwszego...

Grupa Oknoplast z francuskim certyfikatem CSTB

Grupa Oknoplast z francuskim certyfikatem CSTB

W ostatnim czasie jeden ze sztandarowych produktów Grupy...

O standardzie energooszczędnym stolarki

O standardzie energooszczędnym stolarki

Producenci okien i drzwi prześcigają się w...

Spektakularne rezultaty palenia świetlików YAWAL

Spektakularne rezultaty palenia świetlików YAWAL

W ostatnim czasie dział R&D firmy YAWAL prowadził...» Więcej na subportalu okna