Dlaczego kolor okien jest istotny?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Paleta dostępnych barw obejmuje propozycje 3 różnych systemodawców.

fot. EKO-OKNA

Paleta dostępnych barw obejmuje propozycje 3 różnych systemodawców.


Zobacz również:

oknoad

Konfigurator wkładek bębenkowych

ECO-TERM – nowe profile montażowe od METAL-PLAST

Dobry Montaż

System EJOT Wimount

ORGADATA REKRUTUJE !


Nakładka aluskin.

fot. EKO-OKNA

Nakładka aluskin.

Okleina full colour.

fot. EKO-OKNA

Okleina full colour.

Okno to dziś znacznie więcej niż tylko element budowlany, gdyż pełni także funkcję dekoracyjną. Wpływa na styl wnętrza, a w szerszej perspektywie także na postrzeganie elewacji i samego budynku. 

Mając to na uwadze, decyzję o kolorze okien najlepiej podjąć już na etapie projektu, czyli na długo przed zakupem kolejnych elementów posesji. Barwę okien uwzględnia się m.in. przy wyborze odcienia ogrodzenia, bramy garażowej czy rolet. Dzięki dostępnym na rynku możliwościom, okna można idealnie dostosować do wszystkich potrzeb i stworzyć produkt „szyty na miarę” nie tylko pod względem rozmiaru.

Bardzo szeroką gamą kolorystyczną produktów może pochwalić się firma EKO-OKNA S.A., wiodący producent stolarki otworowej w Europie. Spółka z siedzibą w Kornicach dostarcza wyroby odbiorcom w aż 33 państwach, dlatego też jego oferta jest bardzo różnorodna. Paleta dostępnych barw obejmuje propozycje 3 różnych systemodawców. Firma jednak na tym nie poprzestaje i systematycznie rozbudowuje ofertę, by odpowiadać wszystkim oczekiwaniom inwestorów. Producent rozszerzył niedawno asortyment o 9 nowych kolorów, wśród nich są m.in. Dąb Sheffield Jasny i Dąb Sheffield Szary oraz Szary Bazaltowy, Ciemnoniebieski, Popielaty i Czarny Matowy. 

Nowe odcienie wpisują się w trendy, które w ostatnich latach wiodą prym na większości rynków. Odbiorcy z poszczególnych państw mają odmienne upodobania kolorystyczne, ale generalnie dużą popularnością cieszą się okna w okleinie drewnopodobnej oraz elementy utrzymane w szarościach i ciemnych odcieniach. Co ciekawe, poza standardowymi odcieniami, oferta EKO-OKIEN obejmuje także odcienie nietypowe, które często poszukują zagraniczni odbiorcy. 

EKO-OKNA proponują inwestorom nie tylko matowe kolory, lecz także okleiny ze strukturą drewna oraz piasku. Nową i równie ciekawą propozycją jest okleina w technologii skai® cool colors. Stosowanie opatentowanych pigmentów pozwala obniżyć działanie termiczne promieniowania podczerwonego słońca. Innymi słowy: folie się nie nagrzewają, dzięki czemu powierzchnia profilu pozostaje – zgodnie z nazwą technologii – chłodna. 

Produkty EKO-OKIEN są okleinowane na miejscu, dzięki temu pozostałe propozycje z oferty tej spółki (takie jak rolety, bramy, czy ogrodzenia) mają identyczny kolor co same okna. Firma oferuje także ciepłe ramki międzyszybowe w kolorach zbliżonych do ram. Co więcej, spółka ze Śląska dysponuje własną lakiernią proszkową zlokalizowaną w zamkniętej hali o powierzchni 4 tys. mkw. Przy lakierni działa laboratorium, a producent spełnia wymagania stawiane przez Stowarzyszenie Kontroli Jakości, Przemysłu, Lakierów, Farb i Powłok w Zurychu. 

Posiadanie własnej lakierni pozwala firmie realizować standardowe zamówienia w przeciągu zaledwie 7 dni, do wyprodukowania okien w nietypowych odcieniach wystarczą zaś tylko 2-3 tygodnie. Warto również podkreślić, że EKO-OKNA dysponują jednym z największych na świecie parków robotów zgrzewających. Dzięki wykonywanym przez nie zgrzewom, naroża okienne zyskują doskonały wygląd.

Z myślą o inwestorach poszukujących okien PVC, ale utrzymanych w estetyce aluminium, do oferty wprowadzono nakładki aluskin. Te aluminiowe nakładki są montowane na zewnętrzne powierzchnie (ramy i na skrzydła) okien. Są dostępne we wszystkich kolorach z palety RAL, montuje się je bez użycia wkrętów i kleju. Nakładki zdecydowanie poprawiają estetykę okien, nadając im nowoczesnego i ekskluzywnego wyglądu. 

Okna mogą zostać oklejone w całości w jednym kolorze, ale równie dobrze można je okleinować dwustronnie, wówczas odcień ramy od zewnątrz może różnić się od barwy widocznej od wewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej zharmonizować okna z elewacją i/lub wnętrzem domu. 

EKO-OKNA proponują również okleinę full colour. Pod pojęciem tym kryje się „ubarwienie” nie tylko ram, ale wszystkich elementów okna – nawet tych widocznych dopiero po jego otwarciu (takich jak wręby, czy krawędzie skrzydeł). To ciekawe i bardzo estetyczne rozwiązanie szczególnie przydatne, gdy inwestor zdecyduje się na okleinę imitującą stolarkę drewnianą. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EKO-OKNA S.A.

47-480 Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62
e-mail: poczta@ekookna.pl
http://www.ekookna.pl
http://www.facebook.com/Eko-Okna-SA-131332623623082/Chęć stworzenia czegoś własnego zaczątkiem powstania AluGlobal

Chęć stworzenia czegoś własnego zaczątkiem powstania AluGlobal

Firmę AluGlobal stworzyły osoby z dużym...

Janusz Komurkiewicz Prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi

Janusz Komurkiewicz Prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi

Decyzją Członków Związku Polskie Okna i Drzwi...

Okna, które sprawdzą się podczas upałów

Okna, które sprawdzą się podczas upałów

Nowoczesne okna z wyposażeniem przeciwsłonecznym...

Oddech dla alergików – innowacyjny system wentylacji zintegrowany z oknem

Oddech dla alergików – innowacyjny system wentylacji zintegrowany z oknem

Po zamontowaniu opcjonalnych filtrów alergicy nareszcie...

rote Fenster – biznes oparty na kompleksowym zaopatrzeniu klienta

rote Fenster – biznes oparty na kompleksowym zaopatrzeniu klienta

Spółkę rote Fenster tworzą osoby z wieloletnim...» Więcej na subportalu okna