Drobny detal o dużym znaczeniu – Okpol prezentuje wyłaz dachowy WVD+ 47x73

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wyłaz dachowy WVD+

fot. Okpol

Wyłaz dachowy WVD+


Wyłaz dachowy WVD+

fot. Okpol

Wyłaz dachowy WVD+

Wyłaz dachowy WVD+

fot. Okpol

Wyłaz dachowy WVD+

Poddasze nieużytkowe zazwyczaj pełni rolę domowego składziku, o którym przypominamy sobie podczas sezonowej wymiany garderoby, ponownej aranżacji domu czy poszukiwania dawno zapomnianych pamiątek. O czym nie wolno zapominać, to dokładne zabezpieczenie takiego pomieszczenia przed wilgocią, a także umożliwienie wejścia na dach chociażby w razie uszkodzeń połaci. Zadania te pozwala spełnić wysokiej jakości wyłazy dachowe.

Choć z pozoru nieistotny, wyłaz dachowy pełni szereg funkcji – także na poddaszu nieużytkowym, często pełniącym rolę „piwnicy na piętrze”. To idealne rozwiązanie do doświetlenia, przewietrzania oraz wygodnego, szybkiego i bezpiecznego wyjścia na dach. Dobrze dobrany wyłaz dachowy pełni również funkcję strażnika pomieszczenia, chroniąc je przed wilgocią, deszczem i przenikaniem zimnego powietrza. Na wybór odpowiedniego rozwiązania warto więc spojrzeć z dwóch stron: profesjonalnego dekarza oraz użytkownika końcowego. Co to oznacza w praktyce?

» Nieużytkowe, ale bezpieczne

Wyłaz dachowy należy traktować jako swoistą barierę chroniącą wnętrze przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dobrej jakości rozwiązanie powinno być w 100% szczelne i charakteryzować się solidnymi parametrami wytrzymałościowymi. Spełnienie tych warunków pozwoli nam oszczędzić obaw o stan strychu, zwłaszcza podczas długich deszczowych tygodni.

Ochrona przed wilgocią to istotny aspekt, który znajduje odzwierciedlenie w rozwiązaniach marki OKPOL. Tworząc wyłaz dachowy WVD+ pod uwagę wzięto wszystkie okoliczności, którym musi sprostać element budowlany w pomieszczeniu, a które na co dzień pozostają niejako poza kontrolą użytkownika. – Do konstrukcji wyłazu WVD+ wykorzystaliśmy wytrzymałe drewno sosnowe, a za izolację przeciwwilgociową odpowiada zintegrowany kołnierz paroprzepuszczalny, łączący stolarkę z membraną dachową. Całość wspiera rynna odwadniająca, która dodatkowo poprawia izolację odprowadzając wilgoć poza obrys wyłazu, a także klin uszczelniający boczne połączenie wyłazu z dachem – podkreśla Marcin Demski, ekspert firmy OKPOL. – Ochronę przed gradobiciem, intensywnymi opadami deszczu czy opadającymi na dach gałęziami i szyszkami zapewnia zaś hartowany, dwuszybowy pakiet wypełniony argonem.

» Droga na sam szczyt

Z drugiej strony, wyłaz dachowy to także swoiste „drzwi” na dach, przydatne w czasie prac renowacyjnych, montażowych czy konserwacyjnych. Dlatego też warto wybrać takie rozwiązanie, które w najwyższym stopniu ułatwi ruch pomiędzy dachem i poddaszem, bez narażenia konstrukcji na uszkodzenia – zwłaszcza podczas przenoszenia narzędzi, drabin i innych akcesoriów dekarskich.

W pierwszej kolejności, należy zwrócić uwagę na wymiary wyłazu, które powinny umożliwić dorosłej osobie bezproblemowe dostanie się na dach. Istotny jest też sposób otwierania skrzydła, co także wpływa na mobilność fachowca.

W przypadku wyłazu WVD+ postawiliśmy na maksymalną elastyczność. Uniwersalne zawiasy pozwalają na zmianę kierunku otwierania wyłazu w lewo lub w prawo, a takie elementy jak wspornik dachówki, ogranicznik otwierania czy uchwyt blokujący skrzydło w trzech pozycjach dodatkowo ułatwiają pracę w obrębie dachu – wymienia Marcin Demski. – O zabezpieczenie stolarki przed nieprzewidzianymi uszkodzeniami dba zaś trwała i wytrzymała listwa kominiarska.

Model WVD+ dostępny jest w wymiarach 47×73 cm oraz 80×80 cm. Istnieje możliwość wykonania wyłazu w rozmiarze niestandardowym, mieszczącym się w granicach 57-86 cm długości na 47-86 cm szerokości. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją na wyłaz, 20-letnią gwarancją na szybę oraz dożywotnią gwarancją na gradobicie.

» Producent: OKPOL
» Pakiet szybowy: dwuszybowy
» Szyba zewnętrzna: hartowana
» Kąt montażu: 15° - 65°
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Okpol Sp. z o.o.

49-318 Skarbimierz - Osiedle
Topolowa 24
tel.: +48 77 404 66 77
Fax: +48 77 411 57 34
e-mail: okpol@okpol.pl
http://www.okpol.pl
http://www.facebook.com/oknadachowe/Kontakt do redakcji oknonet.pl


Marek Luch o trudach sprzedaży i edukacji klientów

Marek Luch o trudach sprzedaży i edukacji klientów

Pan Marek Luch od 30 lat, od czasu ukończeniu...

Chwytaki i roboty do szkła BEFARD

Chwytaki i roboty do szkła BEFARD

BEFARD, polski producent żurawi HDS, specjalizuje się w...

Premiera nowego produktu DOBROPLAST: P-Line

Premiera nowego produktu DOBROPLAST: P-Line

Prezentacja nowego produktu miała miejsce w dniach 6-7...

MONOLIT kontynuuje dynamiczny rozwój fabryki

MONOLIT kontynuuje dynamiczny rozwój fabryki

Zaglądamy po raz kolejny do jednego z najbardziej...» Więcej na subportalu okna