Więcej mocy – zakończenie rozbudowy fabryki okuć VELUX w Gnieźnie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Spotkanie z okazji zakończenia rozbudowy fabryki okuć VELUX w Gnieźnie.

fot. VELUX

Spotkanie z okazji zakończenia rozbudowy fabryki okuć VELUX w Gnieźnie.


Wykrawanie kątowników na prasie.

fot. VELUX

Wykrawanie kątowników na prasie.

Montaż zawiasu obrotowego.

fot. VELUX

Montaż zawiasu obrotowego.

Wymiana roli z blachy stalowej.

fot. VELUX

Wymiana roli z blachy stalowej.

Spotkanie z okazji zakończenia rozbudowy fabryki okuć VELUX w Gnieźnie.

fot. VELUX

Spotkanie z okazji zakończenia rozbudowy fabryki okuć VELUX w Gnieźnie.

Produkcja okuć w Gnieźnie rozpoczęła się 19 lat temu na ul. Słonecznej, a w 2004 roku została przeniesiona na ul. Kolejową. W ciągu ostatnich 5 lat Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w sumie ponad 583 mln zł w modernizację i rozwój produkcji w polskich zakładach, w tym w rozbudowę fabryki okuć, gdzie istotnie zwiększył się asortyment i skala produkcji. 

Obecnie Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym producentem i eksportem okien w Polsce. Zakłady w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach k. Tczewa wypracowują przychody na poziomie ponad 1,6 mld zł rocznie i zatrudniają blisko 4000 osób. 

5 czerwca w fabryce okuć w Gnieźnie odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu rozbudowy zakładu. Rozbudowa polegała na budowie nowej hali do przechowywania i konserwacji narzędzi, połączeniu dwóch hal produkcyjnych, rozbudowie magazynu oraz dobudowie nowej części administracyjnej. Dzięki tej inwestycji znacząco wzrosła powierzchnia produkcyjna zakładu, która zwiększyła się o 20 proc. i wynosi obecnie 20 tys. mkw. Inwestycja wpłynęła także istotnie na zwiększenie asortymentu zarówno metalowych komponentów do okien, jak i plastikowych elementów. Obecnie w fabryce okuć produkuje się m.in. zawiasy obrotowe, zamki, systemy sprężyn utrzymujące skrzydło, kątowniki montażowe, elementy rolet przeciwsłonecznych, zaczepy, zabezpieczenia transportowe, kliny i wiele innych.

Rozbudowa fabryki wpłynęła również na wzrost mocy produkcyjnej, czego wyrazem jest niemal dziewięciokrotne zwiększenie godzin produkcyjnych (z 25 000 h przed rozbudową na 215 000 h po rozbudowie) w części, gdzie produkowane są elementy plastikowe. Inwestycja wpłynęła również na większe zużycie stali o 78 proc. tygodniowo (ze 140 do 250 ton), co natomiast przekłada się na wzrost ilości wyprodukowanych metalowych elementów o 65 proc. (z 1 700 mln sztuk do 2 800 mln sztuk tygodniowo).

Zakończona inwestycja to bardzo ważny kamień milowy w rozwoju naszego zakładu. W kolejnych latach planujemy skupiać się na optymalizacji produkcji i poprawie jej efektywności. Warto wiedzieć, że jesteśmy największą fabryką komponentów w Grupie VELUX. Niemal każde okno dachowe ma w sobie jakiś element, który powstał w Gnieźnie. Zależy nam na tym, aby były one najwyższej jakości. Jest to cel i jednocześnie wyzwanie, które realizujemy z naszymi pracownikami każdego dnia – mówi Robert Purol, dyrektor fabryki okuć VELUX w Gnieźnie.

Po rozbudowie zakładu liczba zatrudnionych zwiększyła się o 80 osób i obecnie w fabryce okuć VELUX pracuje blisko 300 osób. W związku z inwestycją powstał również nowy dział Research and Development, gdzie zatrudnieni są inżynierowie, którzy wymyślają nowe rozwiązania i testują prototypy przed wdrożeniem ich do masowej produkcji.

Warto również dodać, że w zakładzie prężnie działa Fundacja pracownicza, która wspiera pracowników w trudnych sytuacjach życiowych, np. w finansowaniu specjalistycznego leczenia pracownika lub członków najbliżej rodziny, a także pomaga w dofinansowaniu edukacji dzieci i młodzieży. Fundacja pracownicza przekazuje również środki na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. W latach 1991-2016 Fundacja przeznaczyła ponad 1,85 mln zł na wsparcie działalności typu non-profit na terenach zlokalizowanych w pobliżu zakładów produkcyjnych VELUX. Około jedna trzecia tych środków została przekazana na realizacje projektów w Gnieźnie, takich jak: zakup wyposażenia w postaci mebli, sprzętu komputerowego, sportowego, medycznego dla lokalnych szkół, przedszkoli czy też ośrodków sportowych oraz placówek medycznych.

Chcemy angażować się w rozwój miasta, gdyż mieszkańcy Gniezna i ich codzienne sprawy są dla nas bardzo ważne. Jesteśmy częścią tej społeczności i pragniemy wspierać wartościowe projekty, które przyczyniają się do jej rozwoju. Zależy nam również na stwarzaniu możliwości do rozwoju zawodowego gnieźnieńskiej młodzieży i zdobycia doświadczeń zawodowych w zakładzie produkcyjnym – mówi Robert Purol.

Fabryka okuć współpracuje ściśle z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gnieźnie w zakresie organizowania wycieczek, szkoleń i praktyk uczniowskich, podczas których uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności i nabywać kompetencji potrzebnych do zdobycia pracy w przyszłości. Tydzień temu gnieźnieńskie fabryki otworzyły swoje podwoje dla mieszkańców, w sobotę można było wybrać się na wycieczkę do fabryki, aby zwiedzić produkcję.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

VELUX Polska Sp. z o.o.

02-255 Warszawa
ul. Krakowiaków 34
tel.: +48 22 33 77 000
Fax: +48 22 33 77 075
e-mail: kontakt@velux.pl
http://www.velux.pl
https://www.facebook.com/VELUXPolska/Kontakt do redakcji oknonet.pl


MONOLIT kontynuuje dynamiczny rozwój fabryki

MONOLIT kontynuuje dynamiczny rozwój fabryki

Zaglądamy po raz kolejny do jednego z najbardziej...

Pracownicy Ambasadorami marki FAKRO

Pracownicy Ambasadorami marki FAKRO

Rozstrzygnięto I edycję programu „Ambasador marki...

ProfiLine – producent stolarki PVC i aluminium z Szalejowa Górnego

ProfiLine – producent stolarki PVC i aluminium z Szalejowa Górnego

ProfiLine jest producentem stolarki PVC i aluminium z...

NORDAN będzie... drukował okna

NORDAN będzie... drukował okna

Okna i drzwi też mogą być drukowane w 3D, a udowodni...» Więcej na subportalu okna