Okna dachowe INSYGNO na aktualne i przyszłe Warunki Techniczne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okno dachowe Okpol IGO I3 (seria INSYGNO)

fot. Okpol

Okno dachowe Okpol IGO I3 (seria INSYGNO)


Okpol, znany polski producent okien i wyłazów dachowych, reaguje na aktualne zapotrzebowanie rynku związane z nowymi Warunkami Technicznymi. Siłą nowej oferty firmy mają być rozwiązania w przystępnej cenie i szerokiej dystrybucji, dostosowane nie tylko do aktualnych, ale i przyszłych wymagań budowlanych.

Zmiany w przepisach budowlanych, jakie zaczęły obowiązywać od 2014, a których ostateczny kształt zaplanowano na 2021, wymuszają na architektach i projektantach zmianę podejścia w projektowaniu przegród zewnętrznych budynku. W przypadku okien połaciowych na poddaszach ciepłych, gdzie temperaturę obliczeniową w pomieszczeniu przyjmuje się na poziomie minimum 16°C, zmiany mają charakter dość wyraźny, wręcz porównywalny ze ścianami zewnętrznymi czy konstrukcjami dachowymi.

» Wyprzedzając normy

Odpowiedzią Okpol na zmieniające się Warunki Techniczne są nowe modele obrotowych okien dachowych PVC z serii INSYGNO, które przygotowano z myślą o wymaganiach nie tylko na rok 2017, ale i na 2021. We wszystkich oknach PVC zastosowano wielokomorowe profile PVC produkcji Okpol wypełnione pianką poliuretanową oraz uszczelki piankowe Q-LON o bardzo wysokich parametrach izolacyjnych, co pozwoliło osiągnąć doskonałe parametry termiczne całego okna.

Najbardziej zaawansowaną propozycję Okpol w obszarze energooszczędnych okien obrotowych PVC stanowią modele z pakietem trzyszybowym, z ciepłą ramką, wypełnione argonem (IGO I6) lub kryptonem (IGO I3). W ich przypadku uzyskano współczynnik przenikania ciepła okna UW na poziomie odpowiednio 0,9 i 0,78 W/m²K. Co ciekawe, doskonałe parametry termiczne uzyskano także w przypadku modelu z pakietem dwuszybowym (IGO E2), dla którego osiągnięto współczynnik przenikania ciepła okna UW = 1,1 W/m²K, czyli również na poziomie wymaganym od 2021.

» Nie tylko termika

Wysokie parametry termiczne idą w parze z wygodą użytkowania. Zamontowany w ościeżnicy nawiewnik manualny Neo-Air oraz klamka z kluczykiem z funkcją mikrouchylenia pozwalają na sprawną regulację strumienia powietrza wpływającego do pomieszczenia – także zimą. Nowe modele w ofercie Okpol to również wysokiej jakości szyby hartowane, objęte aż 20-letnią gwarancją*. Zastosowana powłoka niskoemisyjna pozwala na uzyskanie maksymalnych zysków z promieniowania słonecznego. Szyby w modelach IGO I6 i IGO I3 dodatkowo wyposażono w powłokę antyroszeniową, która niweluje niekorzystne zjawisko kondensacji pary wodnej po zewnętrznej stronie okna.

Ofertę producenta uzupełnią drewniane okna dachowe z serii INSYGNO spełniające mniej odległe wymagania na rok 2017. Zgodnie z założeniami programu Okpol Innovation, rozwiązania te zaoferują projektantom i architektom modele o współczynniku przenikania ciepła okna UW = 1,2 W/m²K, czyli o 0,1 mniej niż jest to wymagane. Jednocześnie z oferty katalogowej producenta znikną rozwiązania o współczynniku UW = 1,3. Oznacza to, że w najbardziej popularnym segmencie podstawowych produktów, rozwiązania Okpol oferować będą bardzo efektywne energetycznie parametry cieplne.*Szczegóły w karcie gwarancyjnej dostępnej na www.okpol.pl oraz w punktach sprzedaży.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Okpol Sp. z o.o.

49-318 Skarbimierz - Osiedle
Topolowa 24
tel.: +48 77 404 66 77
Fax: +48 77 411 57 34
e-mail: okpol@okpol.pl
http://www.okpol.pl
http://www.facebook.com/oknadachowe/Kontakt do redakcji oknonet.pl


Grupa OKNOPLAST zakończyła coroczne spotkania z partnerami handlowymi

Grupa OKNOPLAST zakończyła coroczne spotkania z partnerami handlowymi

Właśnie zakończył się cykl spotkań, podczas...

VITRON, czyli opowieść o trójce przyjaciół i fabryce stolarki

VITRON, czyli opowieść o trójce przyjaciół i fabryce stolarki

VITRON na rynku stolarki budowlanej funkcjonuje już 20...

Pokonaj SMOGA z FAKRO w sądeckich przedszkolach

Pokonaj SMOGA z FAKRO w sądeckich przedszkolach

Zakończyła się trwająca dwa miesiące kampania...» Więcej na subportalu okna