Okna dachowe INSYGNO na aktualne i przyszłe Warunki Techniczne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okno dachowe Okpol IGO I3 (seria INSYGNO)

Okpol

Okno dachowe Okpol IGO I3 (seria INSYGNO)


Okpol, znany polski producent okien i wyłazów dachowych, reaguje na aktualne zapotrzebowanie rynku związane z nowymi Warunkami Technicznymi. Siłą nowej oferty firmy mają być rozwiązania w przystępnej cenie i szerokiej dystrybucji, dostosowane nie tylko do aktualnych, ale i przyszłych wymagań budowlanych.

Zmiany w przepisach budowlanych, jakie zaczęły obowiązywać od 2014, a których ostateczny kształt zaplanowano na 2021, wymuszają na architektach i projektantach zmianę podejścia w projektowaniu przegród zewnętrznych budynku. W przypadku okien połaciowych na poddaszach ciepłych, gdzie temperaturę obliczeniową w pomieszczeniu przyjmuje się na poziomie minimum 16°C, zmiany mają charakter dość wyraźny, wręcz porównywalny ze ścianami zewnętrznymi czy konstrukcjami dachowymi.

» Wyprzedzając normy

Odpowiedzią Okpol na zmieniające się Warunki Techniczne są nowe modele obrotowych okien dachowych PVC z serii INSYGNO, które przygotowano z myślą o wymaganiach nie tylko na rok 2017, ale i na 2021. We wszystkich oknach PVC zastosowano wielokomorowe profile PVC produkcji Okpol wypełnione pianką poliuretanową oraz uszczelki piankowe Q-LON o bardzo wysokich parametrach izolacyjnych, co pozwoliło osiągnąć doskonałe parametry termiczne całego okna.

Najbardziej zaawansowaną propozycję Okpol w obszarze energooszczędnych okien obrotowych PVC stanowią modele z pakietem trzyszybowym, z ciepłą ramką, wypełnione argonem (IGO I6) lub kryptonem (IGO I3). W ich przypadku uzyskano współczynnik przenikania ciepła okna UW na poziomie odpowiednio 0,9 i 0,78 W/m²K. Co ciekawe, doskonałe parametry termiczne uzyskano także w przypadku modelu z pakietem dwuszybowym (IGO E2), dla którego osiągnięto współczynnik przenikania ciepła okna UW = 1,1 W/m²K, czyli również na poziomie wymaganym od 2021.

» Nie tylko termika

Wysokie parametry termiczne idą w parze z wygodą użytkowania. Zamontowany w ościeżnicy nawiewnik manualny Neo-Air oraz klamka z kluczykiem z funkcją mikrouchylenia pozwalają na sprawną regulację strumienia powietrza wpływającego do pomieszczenia – także zimą. Nowe modele w ofercie Okpol to również wysokiej jakości szyby hartowane, objęte aż 20-letnią gwarancją*. Zastosowana powłoka niskoemisyjna pozwala na uzyskanie maksymalnych zysków z promieniowania słonecznego. Szyby w modelach IGO I6 i IGO I3 dodatkowo wyposażono w powłokę antyroszeniową, która niweluje niekorzystne zjawisko kondensacji pary wodnej po zewnętrznej stronie okna.

Ofertę producenta uzupełnią drewniane okna dachowe z serii INSYGNO spełniające mniej odległe wymagania na rok 2017. Zgodnie z założeniami programu Okpol Innovation, rozwiązania te zaoferują projektantom i architektom modele o współczynniku przenikania ciepła okna UW = 1,2 W/m²K, czyli o 0,1 mniej niż jest to wymagane. Jednocześnie z oferty katalogowej producenta znikną rozwiązania o współczynniku UW = 1,3. Oznacza to, że w najbardziej popularnym segmencie podstawowych produktów, rozwiązania Okpol oferować będą bardzo efektywne energetycznie parametry cieplne.*Szczegóły w karcie gwarancyjnej dostępnej na www.okpol.pl oraz w punktach sprzedaży.


Kontakt do redakcji oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Okpol Sp. z o.o.

49-318 Skarbimierz - Osiedle
Topolowa 24
tel.: +48 77 404 66 77
Fax: +48 77 411 57 34
e-mail: okpol@okpol.pl
http://www.okpol.pl
http://www.facebook.com/oknadachowe/EKO-OKNA: firma ze Śląska, która zawojowała europejską branżę stolarki okiennej

EKO-OKNA: firma ze Śląska, która zawojowała europejską branżę stolarki okiennej

Ponad 3 tys. pracowników, dzienna produkcja na poziomie...

Trener Adam Nawałka twarzą FAKRO

Trener Adam Nawałka twarzą FAKRO

Wizja trenera Nawałki to teraz także wybór firmy...

Jak zabezpieczyć dom przed niechcianymi gośćmi?

Jak zabezpieczyć dom przed niechcianymi gośćmi?

Stara maksyma „Strzeżonego Pan Bóg strzeże” nadal...

Energooszczędność w standardzie – FAKRO FTP-V U4

Energooszczędność w standardzie – FAKRO FTP-V U4

Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano...» Więcej na subportalu okna