Dobry montaż aż po dach

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Montaż okna dachowego FTT U8 Thermo

POiD

Montaż okna dachowego FTT U8 ThermoMontaż okna dachowego FTT U8 Thermo

POiD

Montaż okna dachowego FTT U8 Thermo

Montaż okna dachowego FTT U8 Thermo

POiD

Montaż okna dachowego FTT U8 Thermo

Mieć solidny dach nad głową to znaczy również mieć dach dobrze zamontowany. Dzięki prawidłowej, szczelnej instalacji pokrycia i towarzyszących mu elementów, na przykład okien dachowych, unikniemy kosztownych strat ciepła oraz powstawania kłopotliwych zacieków. Dobry montaż zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych i komfort korzystania z budynku.

Dach, jako wierzchnia warstwa chroni dom przed wiatrem, deszczem, śniegiem, promieniowaniem UV oraz stratami energii cieplnej. Nawet najlepiej wykonane pokrycie będzie z czasem wymagać renowacji, co wynika z nieuniknionego zużycia materiałów budowlanych. Czas eksploatacji każdego dachu i wkomponowanych w niego elementów można jednak przedłużyć. Sposób na to jest prosty – dobry, fachowo wykonany montaż, a następnie regularne przeglądy, przeprowadzane przynajmniej dwa razy w roku, po zimie i przed jej nadejściem, w okresie jesiennym.

» Nie dla szczelin i przecieków

„Krajobraz" pokrycia dachowego tworzą nie tylko liczne, płaskie powierzchnie, lecz również załamania, znajdujące się najczęściej w pobliżu komina czy lukarn. To właśnie te, newralgiczne miejsca, ze względu na swoje nieregularne, skomplikowane kształty, są szczególnie podatne na zawilgocenia, przecieki i zbieranie się kurzu oraz zabrudzeń. Z tego powodu wymagają skutecznego, precyzyjnego uszczelnienia.

W sukurs dekarzom, przy uszczelnieniu „wrażliwych" punktów pokrycia dachowego, idą nowoczesne rozwiązania – uszczelniacze, taśmy dekarskie, specjalne wkręty czy też taśmy gwoździowe (popularne zwłaszcza na zachodzie Europy i służące do dodatkowego zabezpieczenia miejsc mocowań śrub i gwoździ przed wilgocią). Ważne, aby umiejętnie ich użyć, a to wiedza, którą posiadają tylko fachowi wykonawcy. Dlatego też najlepiej korzystać z usług sprawdzonych ekip.

Technologia montażu dachu uzależniona jest od rodzaju wykorzystanych materiałów. Bez względu jednak na to czy pokrycie tworzą dachówki ceramiczne, blachodachówki czy też blacha, konieczne jest zapewnienie odpowiedniej izolacji i wentylacji połaci dachu od spodu. Zapewni to odprowadzenie wilgoci, której gromadzenie może prowadzić do uszkodzenia więźby dachowej i dodatkowo zabezpieczy przed ewentualnym zaciekaniem wody.

» Komfortowe poddasze

Poddasze domu jednorodzinnego to miejsce, w którym można urządzić pokój dziecięcy, sypialnię, pokój gościnny czy domową strefę relaksu. Na komfort użytkowania tego pomieszczenia wpływa również odpowiednie oświetlenie. Naturalnego światła dostarczają okna dachowe, które dzięki dostępnym na rynku, nowoczesnym rozwiązaniom, jak np. wysuwany balkon, mogą także dodatkowo powiększać przestrzeń poddasza.

Podobnie jak w przypadku samego dachu, tak i w przypadku okien dachowych liczy się ich dobry montaż. – Montaż tego typu wyrobów stolarki budowlanej można wykonywać równocześnie  z pokrywaniem połaci dachu, co ułatwia prace instalacyjne i zmniejsza ryzyko uszkodzenia pokrycia. Oczywiście istnieje też możliwość instalacji stolarki okiennej w gotowym dachu – mówi Zdzisław Maliszewski, doradca ds. technicznych i normalizacyjnych Związku POiD, organizatora kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ".

Prace montażowe najlepiej powierzyć fachowcom. Z ich wykonaniem poradzą sobie również wprawieni majsterkowicze. – Gdy korzystamy z usług ekipy montażowej,  dobrym rozwiązaniem jest spisanie najważniejszych punktów, m.in. zakresu działań monterów, terminu wykonania zadania, wynagrodzenia czy użytych materiałów. Dzięki temu, jeśli wystąpią ewentualne trudności, będziemy mieli na piśmie zaakceptowane przez obie strony, jasne ustalenia – radzi Zdzisław Maliszewki.

Zamontowane w połaci dachu okno można również wyposażyć w dodatkowe akcesoria zabezpieczające przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza oraz uciążliwymi insektami. Wraz z odpowiednio zamontowanym dachem będą one tworzyć spójną, szczelną całość skutecznie chroniącą przed działaniem czynników atmosferycznych. 

» Opis systemów montażowych oferowanych przez partnerów kampanii „DOBRY MONTAŻ":

Membrany paroprzepuszczalne TitaniumPRO firmy MARCOPOL – wilgoć zawarta w izolacji termicznej znacząco obniża parametry izolacyjne dachu. Dlatego tak ważna jest skuteczna ochrona tego materiału przed wnikaniem wilgoci, a także jej efektywne odprowadzenie –zapewniają to Membrany TitaniumPRO. Szeroka oferta gramaturowa membran (135-155-175-215g/m²) pozwala każdemu dobrać odpowiedni produkt w zależności od potrzeb. Trójwarstwowa konstrukcja membran zapewnia z kolei wysoką odporność na rozerwanie, co jest bardzo ważne zarówno w trakcie montażu, jak i podczas bieżącego użytkowania. Membrany paroprzepuszczalne wraz z uzupełniającą je, paroizolacyjną folią z ekranem aluminiowym TitaniumPRO ISO PROTECT ALU oraz materiałem termoizolacyjnym, tworzą razem idealne rozwiązanie dla dachu.

Okno dachowe FTT U8 Thermo firmy FAKRO wraz z akcesoriami montażowymi – dobry montaż okna dachowego FTT U8 Thermo jest kluczowy dla jego prawidłowej eksploatacji. Instalacją okna w połaci dachu zajmują się zwykle profesjonaliści. Sam proces montażu jest łatwy i szybki, dlatego również majsterkowicze mogą pokusić się o samodzielne wykonanie takiej pracy.  W opakowaniu znajduje się dokładna instrukcja montażu. Szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym zapewnia dostarczany w komplecie z oknem kołnierz uszczelniający z dodatkową termoizolacją EHV – AT Thermo. W zestawie znajduje się również specjalny pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK, który umożliwia wykonanie prawidłowej izolacji termicznej, paroprzepuszczalnej i paroszczelnej wokół okna. Kontakt do redakcji oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Zestaw przyłączeniowy MDA do ciepłego montażu

Zestaw przyłączeniowy MDA do ciepłego montażu

Nowoczesne technologie stolarki otworowej niosą za sobą...

Na co zwracać uwagę przy zakupie okna antywłamaniowego?

Na co zwracać uwagę przy zakupie okna antywłamaniowego?

To, w jaki sposób włamywacze dostają się do domów...

Światowy Dzień Astmy – jak walczyć z zagrzybionymi budynkami powodującymi chorobę

Światowy Dzień Astmy – jak walczyć z zagrzybionymi budynkami powodującymi chorobę

Jak wynika z najnowszych badań Instytutu Fraunhofera,...

Okna do płaskiego dachu ze Sferycznym Modułem Szklanym VELUX

Okna do płaskiego dachu ze Sferycznym Modułem Szklanym VELUX

VELUX kolejny raz poszerza ofertę w tym segmencie...» Więcej na subportalu okna