Dodatkowa ochrona okna przed włamaniem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Po zdjęciu sztaby antywłamaniowej wpusty mocujące nie przeszkadzają w użytkowaniu okna.

Maltech

Po zdjęciu sztaby antywłamaniowej wpusty mocujące nie przeszkadzają w użytkowaniu okna.Atrapa kamery monitorującej.

tim.pl

Atrapa kamery monitorującej.

Dodatkowy zamek okienny, szyfrowy FTS106.

abus.com

Dodatkowy zamek okienny, szyfrowy FTS106.

Sztaba teleskopowa do blokowania okien i drzwi balkonowych.

abus.com

Sztaba teleskopowa do blokowania okien i drzwi balkonowych.

Blokada zawiasów FAS101.

abus.com

Blokada zawiasów FAS101.

Statystyki mówią, że 90% włamywaczy rezygnuje z próby wtargnięcia przez okno jeśli stawi ono opór dłuższy niż 2 minuty. Co zrobić, jeśli nasze okna nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń antywłamaniowych, a zależy nam na tym, aby wytrzymały przynajmniej te 2 minuty?

Oddzielnie potraktowaliśmy rozwiązania stosowane wewnątrz pomieszczenia i na zewnątrz okna. W obu artykułach (kolejny w drodze) nie zajmujemy się kwestiami ubezpieczenia czy monitoringu, choć zachęcamy również do inwestycji w te „zabezpieczenia". Skupiamy się niemal wyłącznie na rozwiązaniach technicznych. Sugerujemy tu jednak użycie atrapy kamery, ale koniecznie droższej, gdyż złodzieje są specjalistami i tanią atrapę łatwo rozszyfrują.

- Kraty wewnętrzne -

Trudno znaleźć systemowe kraty wewnętrzne, ale może je wykonać właściwie każdy rzemieślnik. Trzeba jednak dobrze przemyśleć wszystkie skutki ich zamontowania. Na rynku znajdziemy firmy specjalizujące się w tym temacie, takie jak Maltech. 

 
Kraty firmy Maltech

- Sztaby antywłamaniowe -

Wykonanie sztaby antywłamaniowej możemy zlecić rzemieślnikowi, choć może on nie mieć niezbędnego doświadczenia do prawidłowego jej wykonania. Gotowe rozwiązania proponuje potentat w zakresie techniki zamykania, niemiecka firma ABUS. Od kliku lat śmiało zdobywa sobie rynek także firma Maltech, która co roku powiększa asortyment i rozwija swoje produkty. 


Sztaba ABUS

- Zabezpieczenia antywyważeniowe -

Tutaj dominuje, wspomniana już, niemiecka firma ABUS. Gama produktów robi duże wrażenie. Tak szeroki zakres rozwiązań, odpowiednio zastosowany, znacznie przyczynia się do zniechęcenia złodzieja. Dla przykładu warto wymienić np. takie rozwiązanie, które zabezpiecza skrzydło okienne od strony zawiasów, a nie jedynie od strony klamki, jak ma to miejsce zazwyczaj. Bogactwo oferty ABUS wymaga przygotowania odrębnego artykułu, gdyż obejmuje – oprócz gamy sprytnych zabezpieczeń okna – również blokady rolet czy szachtów piwnicznych.

Trudno o lepszą ilustrację starego powiedzenia o myśleniu przed lub po szkodzie. Dość często bagatelizujemy, zapominamy albo decydujemy, że inwestycja w takie zabezpieczenia jest zbędna. Późniejszy koszt zawsze jest przygnębiająco duży – mówi Piotr Roman, Project Manager Abus Polska.


    
Niektóre zaawansowane rozwiązania ABUS

Na rynku pojawiają się też proste, ale dające nadzieję na zniechęcenia złodzieja, zabezpieczenia, oferowane np. przez firmę Defas (zobacz materiał wideo). 

Oczywiście, sens powyższych działań spada drastycznie jeśli złodziej będzie mógł wybić szybę. Tutaj rozwiązaniem są naklejane folie ochronne, które opiszemy w odrębnym artykule.Kontakt do redakcji oknonet.pl
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Otwarcie nowego showroomu BUDVAR Centrum

Otwarcie nowego showroomu BUDVAR Centrum

W najbliższą sobotę w Porcie Łódź nastąpi...

Kiedy trzeba wymienić okna?

Kiedy trzeba wymienić okna?

Są takie sytuacje, gdy zamontowanie nowej stolarki...

Branża budowlana jednoczy się na rzecz wprowadzenia ulg remontowo-budowlanych

Branża budowlana jednoczy się na rzecz wprowadzenia ulg remontowo-budowlanych

FAKRO aktywnie inicjuje oraz wspiera działania, które...

FAKRO wspiera kształcenie i rozwój zawodowy fachowców

FAKRO wspiera kształcenie i rozwój zawodowy fachowców

Obok silnego zaangażowania się w kształcenie...

Alergika wiosna nie tyka

Alergika wiosna nie tyka

Alergika wiosna nie tyka, czyli kilka słów o tym, jakie...» Więcej na subportalu okna