Narzędzia do frezowania DIMAR

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Michał Troszyński

fot. DIMAR

Michał Troszyński


Zobacz również:

oknoad

Ekspert Stolarki

System EJOT Wimount

Zimowa promocja ALUPROF na panele drzwiowe serii AD

Kibicuj z FAKRO w Moskwie

ORGADATA REKRUTUJE !


Narzędzia DIMAR

fot. DIMAR

Narzędzia DIMAR

Narzędzia DIMAR

fot. DIMAR

Narzędzia DIMAR

Narzędzia DIMAR

fot. DIMAR

Narzędzia DIMAR

Narzędzia DIMAR

fot. DIMAR

Narzędzia DIMAR

Narzędzia DIMAR

fot. DIMAR

Narzędzia DIMAR

Narzędzia DIMAR

fot. DIMAR

Narzędzia DIMAR

Grupa Dimar istnieje od września 2003 roku i jest jedynym bezpośrednim przedstawicielem handlowym na Polskę produktów oferowanych przez Dimar Ltd. Celem spółki jest pomoc i doradztwo w zakresie dobrania odpowiednich narzędzi skrawających do produkcji stolarki. Do rozmowy zaprosiliśmy Michała Troszyńskiego, reprezentującego Grupę Dimar.                                                    

Panie Michale, jak powstał pomysł na taką działalność?

W tym przypadku pomysł przyszedł do mnie sam! Nagle pojawiła się okazja kontynuowania moich zawodowych doświadczeń z poprzednich 5 lat pracy – spotkało się dwoje ludzi w odpowiednim czasie i miejscu, i stało się – jest firma!

Może Pan zdradzić więcej szczegółów? 

Właściwie powinienem opowiedzieć o początkach sprzedaży narzędzi firmy Dimar w Polsce. To była połowa lat 90' i wtedy był to jeszcze nieco inny świat. Początek mojej przygody z narzędziami także wówczas miał charakter przypadkowy. Zajmowałem się zupełnie innymi produktami, kiedy okazało się, że jest możliwość rozpoczęcia współpracy z nowymi dostawcami produkującymi narzędzia skrawające dla przemysłu meblowego. Znajomy mojego ówczesnego wspólnika podsunął mi ten pomysł i pokazał pudełko narzędzi – zupełnie nie wiedziałem wtedy, do czego mogą służyć. Ale bardzo szybko dowiedziałem się co to jest i zająłem się tym produktem. Wracając do lat 90' – z perspektywy czasu i właściwej oceny mogę powiedzieć, że było dużo trudniej niż teraz. Przepisy i procedury były trudniejsze, ale za to praca na rynku dużo łatwiejsza. Dzisiaj jest na odwrót. Prowadzenie firmy pod wieloma względami jest prostsze, ale konkurencja i praca na rynku są za to dużo bardziej złożone i skomplikowane. Tu już nie ma miejsca dla mięczaków!

Jakie cechy są zatem kluczowe, aby odnieść sukces na rynku?

Konsekwencja, serwis, jakość obsługi klienta – to podstawa. Myślę, że podstawą jest dobry produkt, a takie są właśnie narzędzia firmy Dimar. Reszta to wspomniana konsekwencja i jakość serwisu, czyli obsługi klienta. To jest chyba klucz do sukcesu. 

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Firma Dimar słynie przede wszystkim z bardzo szerokiej oferty frezów trzpieniowych. Wyróżnia je bardzo dobra jakość wykonania i różnorodność oferty. Jeżeli ktoś szuka frezów specjalnych na zamówienie to często trafia właśnie do nas – chociaż dzisiaj równie często szuka się jedynie najlepszej – czytaj najniższej – ceny na rynku. W tym przypadku nie warto ryzykować. Robota musi być wykonana, więc potrzebny jest dobry frez – czasem jeden unikalny frez wystarczy, a reszta to już pestka. W ofercie mamy też piły panelowe, frezy CNC i nasadzane. Nasza oferta jest kierowana zarówno do małych, jak i dużych firm. Szerokość oferty, która jest skupiona w jednym miejscu produkcyjnym – wszystko pod jedną kontrolą jakości. To wszystko jest bardzo ważne. 

Do kogo skierowana jest oferta?

Tak naprawdę to oferta jest szalenie szeroka! Mamy narzędzia dla małych stolarzy, także dla hobbystów, ale mamy także narzędzia do największych maszyn używanych w przemyśle. Najciekawszym odbiorcą wydają mi się obecnie firmy średniej wielkości, które się dynamicznie rozwijają i szukają dobrych rozwiązań. Tam są potrzebne dobre narzędzia, a w tym jesteśmy akurat dobrzy!

Jak oceniacie miniony rok?

Bardzo interesujący rok z wielu powodów. Trudny, ale pokazujący, że nasz rynek ciągle się rozwija i pracy jest niesamowicie dużo. 

Jakie macie plany na przyszłość?

Chcielibyśmy zintensyfikować naszą obecność na rynku i powiększyć sprzedaż. To są chyba całkiem naturalne i łatwe do zrozumienia kierunki rozwoju dla firmy handlowej. Jest wiele sytuacji, gdzie nasz rodzimy klient ciągle szuka narzędzi, ale za jak najniższą cenę – takiemu klientowi bardzo trudno jest dogodzić – on tylko porównuje ceny i o dziwo, ma na to czas! Jednak coraz częściej producentom potrzebne są dobre rozwiązania dające dużą szybkość pracy i doskonałe efekty pod względem jakości. I tutaj mamy już większe pole do popisu. Mam nadzieję, że dalsze zmiany zachodzące na naszym rynku umożliwią nam dotarcie do coraz większej ilości klientów, którzy już nie szukają tylko najlepszej ceny, ale także narzędzi spełniających coraz wyższe wymagania, zarówno jakościowe, jak i wytrzymałościowe.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Centrum obróbcze ACCORD 25 F/X z nowymi rozwiązaniami

Centrum obróbcze ACCORD 25 F/X z nowymi rozwiązaniami

ACCORD 25 F/X jest nowym modelem CNC reprezentującym...

Opaski magnetyczne Trzecia Ręka od OknoBest

Opaski magnetyczne Trzecia Ręka od OknoBest

Zgodnie ze swoim mottem „…aby się lepiej...

Jak usprawnić produkcję? Jak obniżyć koszty produkcyjne?

Jak usprawnić produkcję? Jak obniżyć koszty produkcyjne?

Podczas FlexLink Industrial Innovation Days (17-19...

Jak chwytak podciśnieniowy wpłynął na produkcję okien w firmie Biegus

Jak chwytak podciśnieniowy wpłynął na produkcję okien w firmie Biegus

Gdy właściciel firmy Biegus, Pan Edward (ojciec...

Czarne okna na topie

Czarne okna na topie

Od kilku lat w modzie są przede wszystkim odcienie...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni