POLPACK – ponad 20 lat wiedzy i doświadczeń w sektorze maszyn pakujących

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zespół POLPACK na DREMIE

POLPACK

Zespół POLPACK na DREMIE


Spółka Polpack jest polskim przedsiębiorstwem, które od ponad 20 lat zajmuje się produkcją oraz dystrybucją szerokiej gamy maszyn pakujących. Eksportuje swoje produkty do krajów Europy Wschodniej i jest wyłącznym przedstawicielem znanych producentów branży opakowań. Zaprosiliśmy do rozmowy Ryszarda Rackiego, Dyrektora Handlu i Marketingu w spółce Polpack.

W jakich okolicznościach powstała spółka Polpack?

Zapotrzebowanie na pakowanie i zabezpieczanie w branży budowlanej, w tym też u producentów okien i drzwi, sprawiło, że od 1992 roku Polpack oferuje i produkuje maszyny i urządzenia pakujące. Pakowanie i zabezpieczanie do transportu, magazynowania i ekspozycji stolarki jest ostatnim modułem w cyklu produkcyjnym, ale bardzo ważnym. Na początku wsłuchaliśmy się w oczekiwania producentów, skorzystaliśmy z „know-how” włoskich firm, z którymi współpracujemy do dziś, i przygotowaliśmy ofertę skierowaną do producentów drzwi i okien. Od ponad 15 lat prezentujemy systemy pakownia na targach DREMA, DREMA SILESIA, BUDMA, TAROPAK, INTERPAK.

Co pozwoliło Wam przez 15 lat z sukcesami się rozwijać?

Nie popadnie w pułapki samozadowolenia z osiągniętych wyników, innowacyjność i stawianie na nowoczesność w branży maszyn i materiałów do pakowania. Wszystko to poparte rzetelnością, fachową wiedzą, zaangażowaniem wszystkich oddziałów w Polsce oraz stałym rozwojem.

Jakiego typu maszyny i urządzenia oferujecie?

Do pakowania i zabezpieczania foliami typu stretch okien, drzwi i ładunków na paletach służą maszyny typu WRAPPER, które mogą występować w postaci w pełni automatycznych, bezobsługowych linii z systemami transportowymi (rolkowymi), automatycznie zakładające i odcinające folie oraz odprowadzające systemem rolkowym zapakowaną paletę z towarem. Mogą być wmontowane w ciągi technologiczne jako jeden z końcowych modułów linii produkcyjnych. W swojej ofercie Polpack posiada także szeroką gamę maszyn do pakowania w folie termokurczliwe: od prostych pakujących w systemie DIBIPACK (bez tunelu), poprzez bardziej wydajne półautomatyczne maszyny z tunelem obkurczającym typu ESPERT, ECOFARD i ECOPACK, do automatycznych linii pakujących MECK PACK i HUGO BECK, na których bardzo dobrze pakuje się wiele wyrobów branży budowlanej i drzewnej.

Nowymi propozycjami w ofercie są maszyny następujących firm: REISOPACK, LINEA PACK i EXTEND. Umożliwiają one pakowanie w folie oraz wiązanie i zaciskanie taśmami z tworzyw sztucznych produktów w różnych pozycjach, co zapewnia wysoki komfort pracy oraz pakowanie szerokiej gamy różnych przedmiotów o dużych gabarytach, w tym elementów długich, w folie bąbelkowe, termokurczliwe i stretch. 

Uzupełnieniem oferty są proste w obsłudze półautomatyczne i automatyczne maszyny do zaciskania taśmą polipropylenową typu DELTAREG EXS. Urządzenia ERGO PACK ułatwiają i pomagają dostarczać taśmy do miejsc trudnodostępnych. Do zaklejania kartonów taśmami klejącymi służą urządzenia NASTROPACK, a maszyny typu SKIN PACK pakują galanterię metalową, jak np. okucia czy klamki. Ważną pozycję w ofercie zajmują szwajcarskie urządzenia ORGAPACK przystosowane do pracy na taśmach, zarówno z tworzyw sztucznych, jak i stalowych.

Jak oceniacie obecną sytuację na rynku? Jakie macie plany?

Zauważamy zdecydowane ożywienie w branżach, do których kierujemy ofertę, tj. głównie do producentów okien i drzwi. Plany wiążą się ze stałym rozwojem firmy, jej innowacyjnością, rozwojem doradztwa technicznego z zakresu systemów i zalecanych materiałów do pakowania. Staramy się sprostać oczekiwaniom rynku, rozwijać się racjonalnie i oferować nowe rozwiązania w zakresie własnej działalności. Jeżeli mają Państwo problem z zapakowaniem swoich produktów, towarów itp. to zapraszamy do nas. Prawie zawsze potrafimy je rozwiązać.   

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Pierwszy zakład produkcyjny IGP w Polsce

Pierwszy zakład produkcyjny IGP w Polsce

W dniu 13 października odbyła się uroczystość...

Ponzio z wizytą w elumatec AG

Ponzio z wizytą w elumatec AG

Celem spotkania było przybliżenie systemodawcy wiedzy...

Elumatec TechDays 2017 zainspirowały innowacjami

Elumatec TechDays 2017 zainspirowały innowacjami

W dniach od 20 do 22 września ponad 1300 gości z...

Yawal S.A. stawia na wysoką jakość i technologię maszyn Emmegi

Yawal S.A. stawia na wysoką jakość i technologię maszyn Emmegi

Yawal S.A. po raz kolejny postawił na wysoką jakość i...

Jak chwytak podciśnieniowy Schmalz pomaga w pracy monterom Jolglass?

Jak chwytak podciśnieniowy Schmalz pomaga w pracy monterom Jolglass?

Wybór monterów stolarki otworowej, którzy posiadają...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni