Grupa Berger przejmuje producenta lakierów, firmę Zobel Chemie GmbH

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Harry Zobel, Thomas M. Adam (od lewej), w tle: budynek firmy Zobel-Chemie GmbH.

fot. Grupa Berger

Harry Zobel, Thomas M. Adam (od lewej), w tle: budynek firmy Zobel-Chemie GmbH.


Grupa Berger, do której należą między innymi specjalizujące się w zakresie powłok marki Berger-Lacke i Berger-Seidle, przejęła sto procent udziałów w firmie Zobel Chemie GmbH, produkującej powłoki okienne i fasadowe. Jeśli chodzi o cenę, uzgodniono zachowanie milczenia. 

Jednocześnie dotychczasowy właściciel i prezes Harry Zobel, po 47 latach w przedsiębiorstwie, przechodzi na emeryturę, a nowymi prezesami będą Thomas M. Adam i Markus M. Adam. Tym samym sukcesja w Zobel Chemie GmbH została zapewniona w perspektywie długoterminowej, a przedsiębiorstwo wciąż będzie rodzinne. Nowi właściciele wyraźnie opowiadają się za ciągłością, rozbudową i zdrowym rozwojem tego obszaru działalności. W ramach integracji z grupą Berger powstają nowe możliwości odciążenia i optymalizacji. – To optymalne rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych – twierdzą zgodnie Harry Zobel, jak i Thomas M. oraz Markus M. Adam, ponieważ widzą w tej fuzji doskonałe wzmocnienie zdrowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Ten krok będzie stanowił połączenie dwóch niemieckich przedsiębiorstw rodzinnych o bogatej tradycji, będących absolutnymi specjalistami w swych niszach. Podczas gdy grupa Berger od wielu dziesięcioleci słynie i odnosi sukcesy na całym świecie jako lider technologii ze swoimi markami Berger-Lacke w segmencie lakierów przemysłowych oraz Berger-Seidle w segmencie powłok do parkietów, firma Zobel Chemie zajmuje tę pozycję na rynku w obszarze powłok okiennych i fasadowych (drewno i PVC). Dzięki fuzji, zarówno grupa Berger, jak i firma Zobel-Chemie, spodziewają się odnosić korzyści jako solidne, zarządzane przez właścicieli średnie przedsiębiorstwa, a połączenie sił ma przyczynić się do zwiększenia wydajności. W najbliższych tygodniach i miesiącach wszystkie obszary przedsiębiorstwa będą sukcesywnie sprawdzane, łączone i wzmacniane. 

W ramach analizy, która zostanie przeprowadzona w celu wzmocnienia i rozwoju wszystkich obszarów przedsiębiorstwa, nowe kierownictwo wyraża wyraźne intencje zachowania miejsc pracy. – W ramach fuzji stoją przed nami pewne zadania związane z restrukturyzacją. Szczegóły zostaną jednak ustalone dopiero na podstawie przeprowadzonej analizy. Jako przedsiębiorstwo rodzinne dążymy przede wszystkim do zachowania oraz długoterminowej rozbudowy miejsc pracy. Koncentrujemy się w równej mierze na ekonomicznych koniecznościach, jak i potrzebach naszych cenionych pracowników – wyjaśnia Thomas M. Adam. Dlatego w ramach analizy kierownictwo poświęci wiele czasu na osobiste rozmowy z zespołami pracowników i kierownictwem.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Zobel Chemie GmbH

67547 Worms
Weinsheimer Strasse 59
tel.: +49 6241 30020
Fax: +49 6241 37690
e-mail: info@zobel-coatings.de
e-mail: zobelinfo@zobel-coatings.de
http://www.zobel-coatings.deKontakt do redakcji oknonet.pl


Jubileusz 10-lecia działalności Emmegi Niemcy

Jubileusz 10-lecia działalności Emmegi Niemcy

W dniach 15-17 listopada 2017 roku Emmegi Niemcy...

Eko-Okna inwestują w kolejne maszyny elumatec

Eko-Okna inwestują w kolejne maszyny elumatec

Eko-Okna po raz kolejny poczyniły kroki w kierunku...

Produkcja stolarki aluminiowej w FAKRO na maszynach Mecal

Produkcja stolarki aluminiowej w FAKRO na maszynach Mecal

FAKRO, przy współudziale specjalistów z firmy Pressta...

Urządzenia do aluminium produkcji URBAN Polska

Urządzenia do aluminium produkcji URBAN Polska

Producenci mogli spojrzeć na produkcję stolarki ALU z...

R&D Tech dynamicznie pozyskuje rynki zbytu na Wschodzie

R&D Tech dynamicznie pozyskuje rynki zbytu na Wschodzie

Firma R&D Tech zanotowała w bieżącym roku znaczy...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni