Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przedsiębiorstwo JOCZ działa na rynku stolarki od ponad 30 lat. Przez okres swojej działalności zdobyło bogate portfolio, gdzie może pochwalić się wieloma realizacjami: od prywatnych domów po duże i prestiżowe projekty, jak m.in. pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki. 


W dobie rozkwitu branży budowlanej oraz nieustannie zmieniających się trendów w architekturze, a także wzrostu wpływających zamówień, podjęliśmy decyzje o inwestycji w nowoczesny park maszynowy, który pozwoli nam na dostosowanie do aktualnych i przyszłych zadań stawianych przez rynek. W podjęciu decyzji o wyborze dostawcy pomogła nam wizyta w Niemczech podczas drzwi otwartych elumatec TechDays 2017 (przeczytaj), gdzie mieliśmy okazję szczegółowo zapoznać się z maszynami tego producenta. Zależało nam na elastycznych rozwiązaniach, które gwarantują odpowiednią wydajność, precyzję, a co za tym idzie – jakość produktów – wyjaśnił Tymoteusz Jocz, Zastępca Dyrektora ds. Technicznych. 


Przedsiębiorstwo JOCZ, jako pierwszy producent w Polsce, wdrożył do swojej produkcji centrum nowej generacji elumatec SBZ 122/75, które zdobyło w 2017 roku nagrodę GERMAN DESIGN AWARD. 

SBZ 122/75 to wyjątkowe w swojej klasie, najnowsze 5-osiowe centrum obróbcze. Jak zapewnia dostawca, żadne inne urządzenie w tym segmencie rynkowym nie oferuje takiej różnorodności zastosowań ani tak dużych zakresów obróbczych profili, zachowując przy tym minimalne gabaryty. Producenci ślusarki okienno-drzwiowej, którzy inwestują w to rozwiązanie, dostają możliwość wykonania wszystkich niezbędnych procesów obróbki profili w jednej stacji i na niewielkiej przestrzeni, oszczędzając czas i zachowując najwyższą precyzję.

Dzięki zastosowaniu dodatkowej osi C możliwa jest czołowa obróbka od lewej i prawej strony. Zastosowanie tarczy o średnicy 180 mm pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych nacięć i wycięć. Tarcza piły, za pośrednictwem automatycznego zmieniacza narzędzi, pobierana jest przez wrzeciono i można ją pochylać w zakresie kątów od -120 do +120 stopni oraz precyzyjnie obracać w zakresie od -220 do+220  stopni. Możliwe jest także ustawienie wszystkich kątów pośrednich.  

Oprócz centrum na hali produkcyjnej w Rynie stanęła także popularna, niezwykle precyzyjna, dwugłowicowa piła elumatec DG 244 oraz zagniatarka EP 124/20 o najwyższej na rynku sile nacisku do 7 ton i wysokości zagniatanych profili do 200 mm. Połączenie centrum SBZ 122/75 i piły DG 244 stanowi idealny duet w obróbce profili fasadowych. Takie rozwiązanie pozwala na szybką i precyzyjną obróbkę profili o dużym przekroju, na czym szczególnie zależało producentowi z Mazur. 

Cała produkcja odbywa się obecnie w sposób  zautomatyzowany i bezpapierowy. Inwestycja w nowoczesne rozwiązania jest dla Przedsiębiorstwa JOCZ dużą zmianą w kwestii organizacji produkcji. Pozwoliła na zwiększenie wydajności, eliminację przypadkowych błędów, a także poszerzenie oferty i zdobywanie kolejnych rynków.

Nasz zakład produkcyjny, poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii produkcyjnych, zapewnia szybką realizację najbardziej nietypowych zleceń naszych klientów. Natomiast wdrożone wewnątrzzakładowe procedury zarządzania jakością połączone z faktem poddawania się okresowym badaniom przeprowadzanym przez polskie instytucje, nadzorujące jakość materiałów budowlanych, dają pewność, że wyroby sygnowane znakiem JOCZ są najwyższej jakości – zapewnia Andrzej Goleń, Kierownik działu aluminium.


W czasach coraz bardziej popularnego przemysłu 4.0. wdrożenie technologii, które pomagają w przyspieszeniu tempa i ulepszeniu jakości produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów staje się nieuniknione. Producenci są zdeterminowani do podejmowania decyzji o rozwoju w kierunku automatyzacji i zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych oraz technologicznych w połączeniu z nowoczesnym systemem zarządzania produkcją. 

„Planując kolejne kroki rozwoju firmy, przedsiębiorca musi, przede wszystkim, określić cele, jakie chce osiągnąć, oraz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wpisują się one w ogólną wizję rozwoju firmy. Stopień automatyzacji powinien zostać odpowiednio dopasowany do danego zakładu, jego możliwości i potrzeb. Firma JOCZ jest dziś świetnym przykładem dobrze przemyślanego rozwoju i mam nadzieję, że także inspiracją do zmian dla wielu producentów w naszym kraju – nadmienił Waldemar Lis, Prezes Zarządu elumatec Polska. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT wzbogacił swój park maszynowy inwestując w dwa...

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Już w 2015 roku w EKO-OKNA w Kornicach stanął...

Nowe modele pił trafiają do oferty OZCELIK

Nowe modele pił trafiają do oferty OZCELIK

GEMINI X Ø 550 mm, GEMINI V SA Ø 550 mm oraz GEMINI VI...

Nowa siedziba R&D Tech oficjalnie otwarta!

Nowa siedziba R&D Tech oficjalnie otwarta!

Ledwie braliśmy udział w uroczystości wmurowania...

Centrum obróbcze ACCORD 25 F/X z nowymi rozwiązaniami

Centrum obróbcze ACCORD 25 F/X z nowymi rozwiązaniami

ACCORD 25 F/X jest nowym modelem CNC reprezentującym...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni