Eko-Okna automatyzują produkcję z elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Eko-Okna S.A. wdrożyły do produkcji najnowocześniejsze centrum do obróbki profili SBZ 628 opracowane i wyprodukowane w Mühlacker przez elumatec. To centrum najnowszej generacji, pozwalające na zoptymalizowanie i zautomatyzowanie wszystkich procesów obróbczych w aluminium.  

Przekonała nas koncepcja centrum SBZ 628, szerokie spektrum jego możliwości oraz pozytywne doświadczenie, jakie mamy do tej pory z elumatec. Inwestycja w tylko najlepsze, dostępne rozwiązania jest dziś gwarancją sukcesu! – wyjaśnia Sebastian Przewosnik, Szef Produkcji firmy Eko-Okna S.A. 

» Innowacyjna koncepcja 

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w tej maszynie, centrum wykonuje wszystkie możliwe obróbki w 4 osiach na różnych systemach profilowych z zachowaniem najwyższej precyzji w całym cyklu. Maszyna została wyposażona w 8 zespołów frezujących, które (wraz z opatentowanymi rozwiązaniami, takimi jak: ruchomy zacisk i chwytak przestawny) umożliwiają w pełni zautomatyzowaną obróbkę profili aluminiowych o najbardziej złożonym przekroju i długości do 10,5 m. Duże wymiary przepustu i stref przesuwu serwoosi pozwalają na elastyczną obróbkę profili o dużych przekrojach.  
Centrum SBZ 628
Dzięki chwytakowi, obracanemu o 360°, profile są obrabiane w różnych układach mocowania. Obracana o 180° tarcza piły o dużej średnicy 550 mm umożliwia płynne cięcia kątowe oraz nacięcia i podcięcia ryglowo-słupkowe. Profil może być nacinany z trzech stron oraz istnieje możliwość zacinania obu końcówek profilu. – Te wszystkie zalety sprawiają, że centrum elumatec SB 628 jest wyjątkowe i niezastąpione w produkcji ślusarki aluminiowej. Dążymy do ciągłego ulepszania oferowanych przez nas urządzeń, nieustannie szukamy nowych, innowacyjnych  rozwiązań, które z pełnym przekonaniem proponujemy naszym klientom – nadmienia Maciej Opala, Kierownik Projektów Strategicznych elumatec Polska Sp. z o.o. 

» Nowoczesność w połączeniu z tradycją 

Przy wsparciu ze strony elumatec, na przestrzeni kilku lat fabryka w Kornicach przeszła rewolucję w zakresie organizacji produkcji okien i drzwi z tworzywa sztucznego. Wdrożenie inteligentnych rozwiązań oraz zautomatyzowanie procesów pozwoliły na zwiększanie potencjału produkcyjnego przy jednoczesnym podniesieniu jakości oferowanego asortymentu. Warto podkreślić, że producent z Kornic osiąga imponującą wydajność sięgającą 5,5 tysiąca okien dziennie i planuje kolejne wzrosty, kładąc duży nacisk na rozwoju działu aluminium.

Łączymy wieloletnie doświadczenie z systematycznym testowaniem nowych rozwiązań. Jesteśmy dumni z tego, że możemy dostarczyć naszym klientom produkty najwyższej jakości, a także o wyjątkowych walorach estetycznych, a dzięki wykorzystaniu SBZ 628 jesteśmy w stanie sprostać najtrudniejszym i najbardziej skomplikowanym zadaniom stawianym przez rynek – wyjaśnia Łukasz Kucharczyk, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy EKO-OKNA S.A. 

» Profesjonalizm i zaufanie podstawą dobrej współpracy 

Eko-Okna od prawie 10 lat współpracuje z firmą elumatec w zakresie powiększania swojego parku maszynowego. Do tej pory elumatec wyposażył fabrykę w Kornicach w około 80 maszyn, w tym prawie połowę stanowią centra obróbcze do PCW serii 6xx, a także wiele centrów 3 i 4-osiowych do aluminium. Dalsza współpraca rozwija się w zakresie ekspansji produkcji stolarki PCW oraz w kierunku automatyzacji produkcji ślusarki aluminiowej, w którym Eko-Okna dostrzegają ogromny potencjał. Inwestycja w SBZ 628 i ogromny wachlarz możliwości, jakie oferuje centrum, to klucz do realizacji celu związanego z rozwojem działu aluminium.

Polskie przedsiębiorstwa produkcyjne zaczynają wkraczać w nową erę tzw. przemysłu 4.0. Konieczne staje się wdrożenie technologii, które pomogą w przyspieszeniu tempa i ulepszeniu jakości produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Producenci zdeterminowani są do podejmowania decyzji o inwestycjach w kierunku automatyzacji i zastosowania najnowszych rozwiązań technicznych oraz technologicznych w połączeniu z nowoczesnym systemem zarządzania produkcją. Eko-Okna są idealnym przykładem przedsiębiorstwa, które prężnie działa, wyróżniając się imponująco dynamicznym rozwojem. Stanowi bez wątpienia godny wzór do naśladowania i potencjalną inspirację, którą mogą kierować się przedsiębiorcy. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/Kontakt do redakcji oknonet.pl


EUROCOLOR stawia na innowacje URBAN POLSKA

EUROCOLOR stawia na innowacje URBAN POLSKA

EUROCOLOR zamówił w firmie URBAN POLSKA wysokowydajne...

2017 rok rekordowy dla elumatec

2017 rok rekordowy dla elumatec

Rok 2017 był dla firmy wyjątkowy pod względem...

Znakowanie stojaków okiennych chipami RFID

Znakowanie stojaków okiennych chipami RFID

Jak kontrolować zasoby firmy tak, aby dokładnie...

Wszystko o chwytakach podciśnieniowych w jednym miejscu

Wszystko o chwytakach podciśnieniowych w jednym miejscu

Jakiego rodzaju okna można przenosić za pomocą...

SIGMA AIR UTILITY – innowacja w zakresie zasilania sprężonym powietrzem

SIGMA AIR UTILITY – innowacja w zakresie zasilania sprężonym powietrzem

SIGMA AIR UTILITY firmy KAESER KOMPRESSOREN oferuje wiele...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni