Maszyny SOUKUP – innowacyjne podejście do produkcji okien

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży drewnianej stolarki okiennej połączone z innowacyjnym podejściem do produkcji maszyn stoją za sukcesem firmy SOUKUP. Maszyn tej marki znajdują uznanie nie tylko w oczach rodzimych producentów stolarki otworowej z Czech, ale również np. z Wielkiej Brytanii, USA, a nawet Australii.

Wielu twierdzi, że rynek maszyn do produkcji okien drewnianych jest już w Polsce „poukładany" i nie ma na nim miejsca dla nowego producenta. My jesteśmy innego zdania, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Czechami – mówi Tomasz Glajcar, właściciel firmy MTM Maszyny, przedstawiciela SOUKUP na Polskę, który ma duże doświadczenie we wprowadzaniu nowych marek maszyn na polski grunt. – Przede wszystkim stoją za nami innowacyjne rozwiązania, unikatowe na skalę europejską oraz jakość oferowanych maszyn, dlatego mamy pewność, że oferowane produkty spełniają nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania klientów – dodaje. 

» Indywidualne nastawienie

Od początku istnienia filozofią marki SOUKUP jest ukierunkowanie na indywidualne potrzeby producentów połączone z wysoką wydajnością oferowanych maszyn. SOUKUP sam wyszedł od produkcji okien, dlatego dobrze zna potrzeby producentów drewnianej stolarki okiennej. Impulsem do rozpoczęcia własnej produkcji był brak na rynku maszyn w pełni spełniających założone zapotrzebowanie. 

Od 2006 roku, gdy SOUKUP wyprodukował swoje pierwsze centrum do okien o nazwie WIZARD, maszyny tego czeskiego producenta trafiły do wielu zakładów na całym świecie – zarówno do tych mniejszych (CRAFTER, o wydajności ok. 20 okien), jak i dużych, produkujących duże serie (np. WIZARD 4L o wydajności do 60 okien na zmianę).

» Unikatowe rozwiązania

Tym, co wyróżnia maszyny i technologie SOUKUP, to unikatowe na rynku innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest elementowa metoda produkcji. Dzięki wyposażeniu maszyny w obustronne jednostki frezujące, nie ma potrzeby późniejszej obróbki obwiedniowej. Dodatkowo umiejscowienie lewej głowicy „na wejściu" maszyny zapewnia stabilność materiału i niezwykłą precyzję obróbk – tłumaczy Tomasz Glajcar. – Unikatowe na skalę światową są rozwiązania stosowane przez SOUKUP do produkcji okien brytyjskich. System „HORN", zastosowany w trakcie podstawowego cyklu przejścia elementów przez maszynę, eliminuje konieczność późniejszej ręcznej obróbki elementu na frezarce dolnowrzecionowej – dodaje Pan Tomasz.
Wizard Drillex
Innowacyjne jest również podejście do procesu produkcji. Oprogramowanie WINCREATOR 2017 to kompletny program kontroli produkcji, wykorzystujący dane utworzone w biurze w komputerze PC i eksportowane do wszystkich maszyn (nie tylko centrum, ale także pilarki czy wiertarki itd.). Operatorzy nie muszą wprowadzać danych ręcznie, bo pracują z danymi zdalnie wysłanymi z biura. Poszczególne części są oznakowane drukowanymi etykietami, a etap obróbki jest monitorowany w systemie sterowania maszyn.

Ofertę uzupełniają maszyny „towarzyszące", takie jak prasy i stoły montażowe, pilarki, wiertarki czy profilarki do łuków. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Chwytaki i roboty do szkła BEFARD

Chwytaki i roboty do szkła BEFARD

BEFARD, polski producent żurawi HDS, specjalizuje się w...

EUROCOLOR stawia na innowacje URBAN POLSKA

EUROCOLOR stawia na innowacje URBAN POLSKA

EUROCOLOR zamówił w firmie URBAN POLSKA wysokowydajne...

2017 rok rekordowy dla elumatec

2017 rok rekordowy dla elumatec

Rok 2017 był dla firmy wyjątkowy pod względem...

Znakowanie stojaków okiennych chipami RFID

Znakowanie stojaków okiennych chipami RFID

Jak kontrolować zasoby firmy tak, aby dokładnie...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni